אבחון סוכרת סוג 1

אבחון סוכרת סוג 1
תוכן עניינים

אבחון סוכרת סוג 1

סוכרת היא מחלה שקשורה לפעילות אנדוקרינולוגית של הגוף, כלומר לייצור, קליטת ועיבוד ההורמונים השונים שאחראים על תפקוד מסוים בגוף. מחלות הסוכרת קשורות להורמון שנקרא אינסולין. הורמון זה אחראי על ייצוב רמת הסוכר בדם והשארתה נמוכה. בכתבה נעסוק בסוכרת מסוג 1 או סוכרת תלוית אינסולין.  

אבחון סוכרת סוג 1

סוכרת מסוג 1, הכירו את המחלה

סוכרת 1 או סוכרת תלויה באינסולין, קיבלה את שמה מכיוון שהטיפול התרופתי היחיד שקיים בכדי לטפל בה, הוא אינסולין בהזרקה תת עורית. סוכרת זאת בדרך כלל מתפרצת בשלבים מוקדמים של החיים ומכאן נובע השם סוכרת נעורים.

למרות זאת,

במקרים מסוימים היא מתפרצת בשלבים מאוחרים יותר. במחלה זאת, הלבלב מפסיק את ייצור האינסולין וכך מצטבר בדמו של החולה סוכר רב, שאותו התאים לא מצליחים לעבד. כתוצאה מכך נגרמים לכלי הדם של החולה נזקים, שבתורם גורמים לנזקים של מערכות רבות בגוף.

 

מתי חושדים בסוכרת מסוג 1 ואיך מאבחנים אותה?

סוכרת מסוג 1 בדרך כלל מתפרצת בגיל צעיר ולכן אנשים צעירים הם בעלי סיכוי רב יותר ללקות בה.

בנוסף לכך,

למחלה מספר תסמינים כמו יובש בפה, רעב וצמא מוגברים, עייפות כרונית, מתן שתן מרובה ועוד.

בכדי לאבחן סוכרת סוג 1, יש לבצע בדיקת דם. בדיקות דם מסוגים שונים משמשות לאבחון סוכרת – בדיקת דם לאחר צום, בדיקת דם לאחר העמסת סוכר ובדיקת ההמוגלובין המסוכרר בדם. המוגלובין הוא חלבון, ובדיקה שלו יכולה להעיד גם על רמות הסוכר שהיו בדמו של הנבדק בחודש שלפני הבדיקה.

 

הטיפול הרפואי בסוכרת מסוג 1

כיום, הטיפול התרופתי בסוכרת 1 הוא על ידי הזרקת אינסולין בלבד. קיימת משאבת אינסולין ייעודית אשר מזרימה אל דמו של החולה את כמות האינסולין הדרושה לו, מבלי שהוא יאלץ להזריק לעצמו אינסולין מספר פעמים ביום.

 

הטיפול הממשלתי בחולי סוכרת מסוג 1

חולי סוכרת זכאים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי בשל נזקים שנגרמו להם ממחלת הסוכרת. בין הזכויות הרפואיות שחולי סוכרת יכולים להיות זכאים להן נכללים: קצבת נכות, פטור ממס הכנסה, תו נכה לרכב, עזרה בלימודים, הנחה בארנונה ועוד. בכדי לקבל את העזרה הממשלתית, יש להגיש תביעה לביטוח לאומי שמגובה בכל המסמכים הרפואיים. במרבית המקרים, בכדי לקבל עזרה מהמדינה, יש לקבל הכרה באחוזי נכות. במקרים של פטור ממס הכנסה, אפשר לעקוף זאת על ידי התייצבות בפני ועדה מיוחדת.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

סוכרת מסוג 1, אבחון, טיפול ועזרה ממשלתית – סיכום

סוכרת מסוג 1 היא מחלה בה מפסיק הלבלב לייצר אינסולין. הטיפול במחלה זאת נעשה באמצעות הזרקה של אינסולין מתחת לעור. חולי סוכרת זכאים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי במטרה לממש זכויות רפואיות ולקבל הקלו והטבות כמו קבלת פטור ממס הכנסה, עזרה בלימודים, תו נכה לרכב ועוד.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.