אבחון סוכרת
תוכן עניינים

אבחון סוכרת – מה דרכי האבחנה לסוכרת ומה הזכויות של החולים

לאחרונה אתם חשים שלא בטוב? סחרחורת, צמא ורעב מוגברים? הליכה מרובה לשירותים או בחילות? באמצעות בדיקת דם פשוטה תוכלו לדעת אם לקיתם בסכרת. לאחר האבחון תופנו על ידי הרופא לטיפול באינסולין ולאיזון המחלה באמצעות תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית מתונה וניהול אורח חיים בריא. במאמר זה נציג בפניכם את כל המידע הדרוש לכם אודות אבחון מחלת הסכרת, כיצד מטפלים והאם לחולי סכרת יש פטור ממס הכנסה.

אבחון סוכרת

מחלת הסכרת

מחלת הסכרת הינה למעשה חוסר יכולת גופני לווסת את רמות הסוכר בדם. חולי סכרת מספר 1 יסבלו מהרס תאי הלבלב גם אם הם מנהלים אורח חיים בריא ושומרים על כושר גופני גבוה, ואילו חולי סכרת מספר 2 יסבלו מתופעה הנקראת 'סבילות לאינסולין' שגורמת לתאים שלהם לא להגיב יותר לאינסולין שהגוף מפיק עד להתשת הלבלב ולצניחה ברמות האינסולין. בנוסף ישנם גם סוגי סכרת נוספים כגון סכרת הריונית, אך זו חולפת לאחר ההריון ובדרך כלל הנשים הסובלות ממנה מחלימות ללא נזקים משמעותיים. בשל המחלה, נפגעים כלי הדם ואיתם גם אספקת החמצן לרקמות ובכך נגרם נזק משני של פגיעה בעיניים, בכלי הדם הגדולים, בכליות ובמערכת העצבים. סוכרתיים רבים סובלים מפצעים פתוחים, כיבים ובעיות בעצבים בכפות הרגליים שגם בהם יש לטפל.

אבחון מחלת הסכרת

את מחלת הסכרת ניתן לאבחן לאחר צום של כשמונה שעות. במהלך בדיקת הדם נבחנים ערכי הסוכר בדמו של המטופל. במידה והערכים שהתקבלו הינם בין 70-100 מ"ג לדציליטר, אתם בריאים והתסמינים שאתם חשים ככל הנראה נגרמים מסיבה אחרת. אך אם הערכים הינם גבוהים מ- 126 ייתכן וחליתם במחלה. בנוסף, בבדיקת העמסת סוכר, אם הערכים שהתקבלו הינם מעל 200 מ"ג לדציליטר, ייתכן וחליתם בסכרת.

טיפול במחלה

הטיפול במחלה נחלק לשני חלקים. תחילה יש להגיע לאיזון רמות הסוכר באמצעים טבעיים כגון תזונה נכונה, פעילות גופנית מתונה, אורח חיים בריא ורוגע נפשי, אך כמובן שאם הגוף זקוק לתמיכה נוספת באמצעות תוספת אינסולין, ניתן לקבלו באמצעות כדורים או הזרקה. בנוסף, יש למנוע ולטפל מוקדם ככל האפשר בתסמיני המחלה הנלווים כגון פצעים וכיבים שאינם נרפאים, בעיות ראייה, בעיות במערכת העיכול, הלב ומערכת העצבים. ככל שהסכרת מאוזנת יותר כך הסיכוי לחלות בתחלואה נלווית נמוכה יותר, לכן יש להקפיד על איזון רמות הסוכר ולדווח לרופא על אירועים כגון טשטוש ראיה, סחרחורת או תחושת נימול בכפות הרגליים.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

פטור ממס הכנסה ומחלת הסכרת

על מנת להקל על הסובלים ממקרים קשים של מחלת הסכרת, החל משנת 2014 זכאים בעלי נכות 100% כתוצאה מסכרת לקבל פטור ממס הכנסה. במידה והם מוכיחים כי הסכרת פגעה בראייתם, בכלי הדם הגדולים, בכליות או במערכת העצבים ( לפחות שלושה מבין הנ"ל ברמה של 30% ) הם ייחשבו לנכים 100%.

 

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.