איך בודקים סוכרת

איך בודקים סוכרת
תוכן עניינים

איך בודקים סוכרת – בשביל הזכויות

אחת המחלות הכרוניות המטבוליות הנפוצות ביותר בעולם היא סוכרת. במחלת הסוכרת קיימות רמות גבוהות של סוכר בדם וזאת בעקבות בעיה בהליכי ייצור אינסולין בגוף. מחלה זו מצריכה טיפול עקבי, על כן חשוב לאבחן אותה בזמן כדי שהמצב ינוהל ולא יתדרדר. אז איזה בדיקות שונות ניתן לבצע לצורך אבחון סוכרת? על שאלה זו נענה במאמר שלפניכם.

איך בודקים סוכרת

בדיקת גלוקוז בפלזמה

אחת הבדיקות הנפוצות לצורך גילוי סוכרת היא בדיקת גלוקוז בפלזמה. בדיקה זו למעשה מודדת את רמת הסוכר בדם לאחר צום לילה של לפחות שמונה שעות. לאחר הצום נלקחת דגימת דם מהמטופל, ולאחר בדיקה במעבדה אפשר לראות את רמת הסוכר. במקרה ורמת הסוכר בזמן צום שווה או גבוהה מ-126 מ"ג לד"ל- זה יכול להצביע על סוכרת. אם התוצאה היא מתחת ל-125 מ"ג עד ל-100 מ"ג, זה יכול להעיד על כך שהמטופל נמצא במצב טרום סכרתי. מצב זה אומר שיש לו רמות סוכר גבוהות בדם שעלולות להתפתח לסוכרת אם הוא לא יתחיל בטיפול ראוי ועקבי.

הבדיקות הללו לא תמיד מכוסות על ידי סל הבריאות, אבל אם לבסוף אובחנתם במחלת הסוכרת תוכלו לקבל פטור ממס הכנסה. בזכות פטור ממס הכנסה תוכלו לממן בצורה קלה יותר את הבדיקות שבשגרה וכלל הטיפולים. פטור מס הכנסה נועד לעזור לחולים ולמשפחותיהם להתמודד כלכלית עם המצב הרפואי שלהם.

בדיקת סבילות לגלוקוז

בדיקת סבילות לגלוקוז דרך הפה יכולה לספק הערכה מקיפה יותר של רמות הסוכר בדם. בבדיקה זו יש צורך בצום של שמונה שעות לפחות, ולאחר מכן צריכה של משקה מיוחד עשיר בגלוקוז. לאחר מכן נלקחות דגימות דם במרווחי זמן קבועים וזאת בכדי למדוד את תגובתו של הגוף לגלוקוז שנכנס אליו. אם רמת הסוכר בדם תהיה שווה ל-200 מ"ג לד"ל או גבוהה יותר כשעתיים לאחר שתיית ממשקה הגלוקוז- זה מעיד על סוכרת. הבדיקה יכולה גם לזהות מצב טרום סוכרתי אם התוצאה קטנה יותר אך קרובה ל-200 מ"ג.

בדיקת המוגלובין מסוכרר

בדיקת המוגלובין מסוכרר, שידועה בשם HbA1c, היא בדיקה שמודדת את רמת הסוכר הממוצעת בדם במהלך החודשיים האחרונים. בניגוד לבדיקות הקודמות בבדיקה זו אין צורך בצום. הבדיקה בעצם מעריכה את אחוז מולקולות ההמוגלובין שמצויות בדם להן מתחבר הגלוקוז. אם רמת ה-  HbA1cהיא 6.5 אחוז ומעלה כנראה שמדובר בסוכרת. מדובר בבדיקה לה ערך גבוה בהתאמת הטיפול הנכון לסוכרת בטווח ארוך מכיוון שהיא עוזרת לרופאים ולמטופלים לעקוב אחר יעילות הטיפול שלהם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

גילוי מוקדם של סוכרת או מצב טרום סכרתי היא דבר הכרחי כדי לטפל במחלה ולמנוע סיבוכים. קיימות כיום מספר בדיקות בשביל לאבחן את המחלה, כשכל אחת נוקטת בגישה אחרת אך יחדיו הן יכולות לתת תמונה כוללת על מצב המטופל.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.