בדיקת סוכר בדם

בדיקת סוכר בדם
תוכן עניינים

בדיקת סוכר בדם לחולי סוכרת

בדיקת סוכר בדם נועדה בדרך כלל על מנת לבדוק את רמת הסוכר בדם, ועל פי כך לאשש או לשלול את קיומה של התפתחות מחלת הסוכרת. הסוכר הוא חיוני להתפתחות והגוף, אך קיומו בצורה גבוהה או נמוכה מידי מעיד על בעיה תפקודית בלבלב או על היתכנות של מחלת הסוכרת. אז איך מבצעים את בדיקת הסוכר בדם? ומדוע? התשובות לכל השאלות במדריך שלפניכם.

בדיקת סוכר בדם

הרופא שלכם הפנה אתכם לבדיקת סוכר בדם?

הפנייה של בדיקה לאיתור סוכר בדם, תהיה בעיקר לאחר שהרופא ישמע מכם על תסמינים חשודים אשר יכולים לאותת על כך שמחלת הסוכרת מתפתחת לה. בין התזמינים הנפוצים שבעקבותיהם יפנה הרופא לבדיקת סוכר בדם, ניתן למצוא: יובש קיצוני, צמא מוגבר, הטלת שתן דחופה, חולשה קיצונית, חוסר יכולת להירדם ועוד.

סיבות נוספות להפניה לבדיקת סוכר בדם

קיימים מקרים בהם למרות שאין תסמינים בשטח, הרופא יפנה לבדיקת סוכר בדם, בעקבות נטילת תרופות שונות, אשר חלק מתופעות הלוואי שלהם כוללות גם סיכון לעליה של רמות הסוכר בדם והתפתחות סוכרת. בכל מקרה, עדכנו את הרופא על כל תרופה אותה אתם נוטלים, על מנת שהוא יוכל לבצע מעקב ולגן עליכם מתופעות הלוואי.

הערכים של בדיקת סוכר בדם

קיימים טווחים שונים אשר מצביעים על תקינות הבדיקה, או לחילופין על תוצאה שמאוששת את קיוום הסוכרת. בנוסף, קיימים גם ערכים גבוליים, אשר אינם מבציעים על קיום סוכרת באופן חד משמעי, אך מעוררים את החשד על קיומה. כדי שהערכים ייצאו תקינים, יש לבצע אותם שעתיים לאחר האוכל וללא צום טרם הבדיקה.

מה אומרים הערכים של הסוכר בבדיקת הדם?

כאשר הערכים הינם תקינים ונמצאים בטווח הממוצע, ניתן להיות רגועים כין אין קיום של מחלת הסוכרת. אך קיימים מקרים בהם רמת הסוכר הינה נמוכה מידי, או גבוהה מידי, והדבר עלול להצביע על בעיה בתפקוד האינסולין, ועל מצבים היפוגלוקמיים שונים. בכל מקרה ערכים שנעים בין 70 ל100 הינם ערכים תקינים שמבציעים על אי קיום של מחלת הסוכרת. 

ערכים המאותתים על קיום סוכרת

כאשר ערכי הסוכר בדם עולים על 100 אך אינם גבוהים מ126, קיים החשש מערכים גבוליים אשר יכולים להעיד על טרום סוכרת או על סוכרת בתחילתה. אך כאשר הערכים עולים כבר על 126, החשש גם הוא עולה ואיתו גם הוודאות לקיום הסוכרת. אמנם, הרופא עדיין ישלח את המטופל לבדיקות נוספות, אך ככל הנראה יהיה מדובר בסוכרת.

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת!

לא רבים מודעים לכך, שחולי סוכרת רבים זכאים לאישור פטור ממס הכנסה, אשר יכול לחסוך להם את הוצאות המס. ולכן, אם גם לכם יש חשש לסוכרת או סוכרת בפועל, זה הרגע לבדוק את זכאותכם לפטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

על מנת לשלול או לאושש סוכרת, יש לבצע בדיקת סוכר בדם ולבחון את תוצאותיה בהתאם לטווחים המוכירם.

קבלת פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת בשלושה שלבים:

שיחת טלפון:

בשלב הראשון נערוך שיחה טלפונית לבירור המצב הרפואי שבמהלכה נוכל להבין האם תוכל לקבל פטור ממס הכנסה עקב מחלת הסוכרת שלך,

פגישה אישית:

לאחר שנבין מה הזכויות הרפואיות שתוכל להיות זכאי נקבע פגישה מסודרת במשרדינו ברמת גן לצורך גיבוש התיק הרפואי שלך והכנתך לועדה הרפואית של הביטוח הלאומי,

ועדה רפואית:

בשלב האחרון ניגש ביחד לועדה הרפואית שבה נוכל לקבל את אחוזי הנכות, במידה ונצליח לקבל מעל 90% נכות תיהיה זכאי לקבל פטור ממס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.