איך להתמודד עם טרום סוכרת

איך להתמודד עם טרום סוכרת
תוכן עניינים

איך להתמודד עם טרום סוכרת – פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת

אכילה של סוכר ופחמימות בכמות גבוהה היא אחת הרעות החולות של המאה ה-21 בעולם כולו. אכילה מוגזמת של סוכר ושל פחמימות, במיוחד ריקות, מקושרת למגוון רחב של בעיות רפואיות שונות, חלקן מסכנות חיים.

אחת המחלות שנגרמות מאכילה של עודף סוכר ופחמימות, היא סוכרת סוג 2. במאמר שלפניכם נפרט על סוכרת ועל המצב שנקרא טרום סוכרת.

איך להתמודד עם טרום סוכרת

מהי טרום סוכרת או בשמה השני סוכרת סמויה?

סוכרת מאובחנת כאשר בדיקת דם לרמת סוכר גילתה שאחוז הגלוקוז הוא 126 מיליגרם לכל דציליטר של דם או גבוהה יותר לאחר צום. במקרה של העמסת סוכר המדד הוא 200 מיליגרם לכל דציליטר. במצב זה, הסוכר מצטבר בכלי הדם מכיוון שאין לתאים אפשרות לקלוט אותו מסיבות שונות.

טרום סוכרת או סוכרת סמויה, הוא מצב שבו רמת הסוכר בדם היא נמוכה במספר מיליגרמים בודדים מהכמות שמוגדרת כסוכרת. מצב זה מעיד על כך שבקרוב תפרוץ מחלת הסוכרת מסוג 2 אצל הנבדק. מי שמדד הBMI- שלו הוא 25 ומעלה, צריך להיבדק לטרום סוכרת כל 3 שנים לפחות.

מה לעשות במקרה שאובחנתי עם טרום סוכרת?

במקרה של אבחנה בטרום סוכרת, יש לפעול בצורה מיידית על מנת לנסות לעשות ככל הניתן בכדי לא להגיע למצב של סוכרת מלאה. כדי לעשות זאת יש לשנות את אורח החיים של הנבדק. חשוב להתחיל להקפיד על דיאטה שמתאימה למצבים של טרום סוכרת, שכוללת רק מעט סוכר ופחמימות אם בכלל. בנוסף לכך, חשוב להתחיל בשגרה של אימוני כושר לשם חיזוק הגוף והורדה במשקל. כמו כן יש להפסיק הרגלים מזיקים שונים כמו שתיית אלכוהול ועישון ואידוי של טבק לסוגיהם השונים. בנוסף לכך, במקרים שהמצב לא משתפר עם שינוי באורח החיים, כדאי לשקול התערבות תרופתית.

החמרת טרום סוכרת למצב של מחלת סוכר

במרבית המקרים, אם לא בוצעה התערבות טיפולית בזמן, טרום סוכרת הופכת לסוכרת סוג 2. סוכרת מסוג זה היא מחלה קשה, שלעיתים נקבעים בגינה אחוזי נכות גבוהים ואפילו הטבות כמו פטור ממס הכנסה או תשלום קצבת נכות. ניתן להפחית את הסיכויים להתדרדרות טרום סוכרת למצב של סוכרת, בעיקר על ידי הפחתה במשקל במקרים בהם זה רלוונטי. מחקרים שונים מצאו שמרבית החולים בטרום סוכרת הצליחו למנוע התדרדרות של מצב המחלה למשך 10 שנים, במידה והם הצליחו להוריד במשקל ולשמור עליו.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

הטבות ביטוח לאומי לחולי טרום סוכרת

במקרים בהן ההתערבות הרפואית לא צלחה או שההתערבות הרפואית לא הגיעה בזמן, האדם שסבל מסוכרת סמויה יהיה חולה סוכרת. מחלה זאת גורמת לנזקים שונים למערכות הגוף ובעיקר למערכת הדם. על כן יש אפשרות לקבל פטור ממס הכנסה בגינה והטבות אחרות כמו קבלת תו נכה לרכב ועזרה בלימודים. פטור ממס הכנסה ניתן למי שנקבעה לו נכות של 90% ומעלה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.