איך מטפלים בסוכרת

איך מטפלים בסוכרת
תוכן עניינים

איך מטפלים בסוכרת – איך מטפלים נכון בסוכרת נעורים ומה ניתן לעשות כדי לשפר את מצב המחלה

סוכרת נמנית בין המחלות השכיחות ביותר בישראל ולמעשה 1 מתוך 4 מבוגרים מעל גיל 65 יחלה בה. בנוסף, מדי שנה יותר ויותר צעירים וילדים מאובחנים בה ויש מאות אלפים שנמצאים בשלבים טרום סוכרתיים ואפילו לא יודעים על כך. אז איך מטפלים בסוכרת ומה חשוב לדעת כדי להיטיב עם שגרת חייכם? לפניכם כל מה שכדאי לדעת.

איך מטפלים בסוכרת

חולי סוכרת בישראל – דעו את זכויותיכם

אחד השלבים לטיפול במחלה הוא מיצוי של הזכויות המגיעות לכם. תופתעו לגלות כי למרות שהמדינה מעמידה לרשות חולי הסוכרת לא מעט הטבות, מענקים וקצבאות, חולים רבים אינם מודעים לכך ואינם מנצלים אותם, בין אם מדובר בטיפול תרופתי מסובסד, או הקלות שונות שנועדו להחזיר להם את השליטה על חייהם.

מה למשל? פטור ממס הכנסה, השתתפות בשכר דירה, מענק לימודים, קצבת נכות ועוד ועוד. על מנת לדעת לאיזה מהדברים אתם זכאים וכיצד לממש את הזכות, פנו לביטוח הלאומי וקופת החולים שלכם. ניתן לעשות זאת לבד או בליווי גורמים מקצועיים שזהו תפקידם.

טיפול מונע בסוכרת

בין אם אתם חווים תסמינים שונים או נמצאים במצב טרום סוכרתי, כדאי שתדעו שלא מדובר בגזירת גורל. ניתן לטפל בסוכרת גם באמצעים טבעיים וכך למנוע או התדרדרות המחלה ואף לרפא לחלוטין סימפטומים שונים. כמובן שלא מדובר בתחליף לשימוש בתרופות המומלצות על ידי הרופא המלווה אתכם, אך האמינו לנו – זה עושה פלאים:

  • הקפדה על ניטור מוקפד של רמות הסוכר בדם.
  • דיאטה מוקפדת: דלת פחמימות (בעלת ערך גליקמי נמוך במיוחד) ועתידה בחלבונים ושומנים בריאים.
  • ספורט (רצוי בליווי איש מקצוע או בתוכנית מסודרת).
  • שתייה מרובה.
  • סביבה תומכת.

על פי מחקרים חדשים, שילוב של כל הנ"ל (או במילים אחרות, שינוי אורח החיים) יכול להוביל לריפוי המחלה, גם בקרב מי שאינם מוגדרים במצב קל בכל הקשור להתפתחות המחלה.

תרופות לטיפול בסוכרת

נוסף לשינוי אורח החיים, חולים רבים נדרשים לשלב טיפול תרופתי על מנת לאזן את רמות הסוכר בדם, להקל ולמנוע את הסיבוכים השונים.

  • אינסולין: התרופה הוותיקה והנחקרת ביותר שידועה כיעילה ובטוחה לשימוש בקרב חולי סוכרת. ישנם סוגים רבים של אינסולין, כמו גם מכשירים שונים המחדירים את ההורמון לגוף, מה שמקל מאוד על חייהם של הסובלים מהמחלה.
  • תרופות חדשות: בעשור האחרון פותחו תרופות נוספות, חלקן מבוססות אינסולין, שמטרתן להוריד את רמות הסוכר בגוף, להפחית את העומס על הכליות ואף לסייע לירידה במשקל. תרופות אלה ניתנות בזריקה או בכדורים.

לסיכומו של דבר, סוכרת נחשבת למגפה של המאה ה-21 והיא נמצאת במגמת עלייה, אך יש טיפולים ותרופות שיכולים להקל עליכם ואף לרפא את המחלה לגמרי. נוסף לאלה, חשוב שתכירו ותמצו את הזכויות המגיעות לכם – סבסוד התרופות, פטור ממס הכנסה וכל מה שביניהם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

 

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.