איך מקבלים אישור פטור ממס הכנסה עקב מחלה

איך מקבלים אישור פטור ממס הכנסה עקב מחלה
תוכן עניינים

איך מקבלים אישור פטור ממס הכנסה עקב מחלה – מימוש זכויות רפואיות עם חברת בשביל הזכויות

כשאתם חולים במחלות כרוניות שונות, זה יכול להיות מורכב לנהל את עצמכם כלכלית. יש הוצאות רבות על טיפולים, כדורים ועל התאמות נדרשות לאורח חייכם. למרבה המזל, המדינה אינה עיוורת לכך, והיא מנסה להעניק הטבות כלכליות שונות כדי להקל על העול שנופל על אנשים עם מחלות שונות.

אחת מההטבות הללו היא פטור ממס הכנסה. אז למי הוא רלוונטי ואיך מוציאים אותו? נספר על זאת ועוד ממש כאן לפניכם.

איך מקבלים אישור פטור ממס הכנסה עקב מחלה

למי פטור ממס הכנסה רלוונטי?

פטור ממס הכנסה לא ניתן באופן אוטומטי לכל אדם חולה ויש כמובן מספר תנאים שצריך לעמוד בהם. הקריטריון העיקרי על פיו מס הכנסה בודקים האם האדם החולה זכאי לקבל פטור ממס הכנסה הוא אחוזי הנכות שהוא קיבל מהועדה הרפואית של ביטוח לאומי. אם אחוזי הנכות עומדים על 100 אחוז ניתן לקבל את הפטור.

מצב נוסף שבו יינתן פטור ממס הכנסה הוא כאשר יש נכות מצטברת של 90 אחוז, כלומר שהאדם סובל ממספר מצבים רפואיים כשכל אחד מהם עומד על לפחות 40 אחוזי נכות- ויחדיו הם מצטברים לכדי 90 אחוז. אם האדם החולה מקבל קצבה כחלק מחוק הנכות או חוק נפגעי פעולות איבה- לא חייב שכל בעיה רפואית תהיה 40 אחוז ומעלה.

איזה מחלות נכללות?

לא כל מחלה תקבל פטור ממס הכנסה. קיימת רשימה מפורטת של כל המחלות המזכות. ביניהן מחלת הסרטן, פרקינסון, דלקות פרקים, מחלות כבד, מחלות לב, סוכרת, מחלות כליות, בעיות אורתופדיות, חירשות, עיוורון, מחלות נוירולוגיות ועוד. רוב המחלות הכרוניות והקשות אכן נמצאות שם, אך חשוב לוודא זאת לפני שאתם מתחילים בהליך קבלת פטור.

למה פטור ממס הכנסה הוא משתלם?

כל האזרחים במדינה נאלצים לשלם מס הכנסה, ולפעמים מדובר באחוזים נכבדים מהשכר שהם מקבלים. למס הכנסה יש מדרגות מס, כשהנמוכה ביותר היא 10 אחוז מההכנסה והגבוהה יכולה להגיע ל-50 אחוז.

כשמקבלים אישור פטור ממס הכנסה ניתן לחסוך כך אלפי שקלים בחודש, מה שהופך את זה למשתלם מאוד ומעודד חולים ונכים לעבוד. כמובן שמעבר ליתרון הכלכלי, עבודה יכולה להיות מספקת מאוד ולעזור לאנשים חולים להרגיש חלק מהחברה ועם שגרה ומסגרת קבועה שמעניקה להם משמעות.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

אז איך מקבלים את הפטור?

כדי לקבל את הפטור יש לפנות אל מס הכנסה ולשלוח להם את כל הטפסים נדרשים. בטפסים יש למלא את כל הפרטים ולצרף מסמכים רפואיים רלוונטיים שמעידים על המחלה ואחוזי הנכות. לאחר שתקבלו הפנייה לוועדה רפואית ותשלמו אגרה תוכלו לקבל תאריך לוועדה.

בוועדה ידונו על המצב שלכם, יקראו את כל הטפסים והמסמכים ויחליטו האם להעניק לכם את הפטור. אם יוחלט שהוא אכן מגיע לכם, תקבלו אישור רשמי ובו תוכלו להשתמש אל מול הגופים השונים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.