אינסולין סוכרת

אינסולין סוכרת
תוכן עניינים

אינסולין סוכרת – הזכויות הרפואיות וההטבות של חולי סוכרת במדינת ישראל

אינסולין הוא הורמון שמיוצר בלבלב, ותפקידו הוא העברה של סוכר אל תאים בגוף ואיזון רמת הסוכר בדם. אצל חולי סוכרת יש בעיה מסוג מסוים, שגורמת לכך שאחוז הגלוקוז או הסוכר בשמו השני, נשאר גבוה למשך זמן ארוך, דבר זה מוביל לנזקים שונים למערכות הגוף. בכתבה שלפניכם נסקור את השימוש באינסולין כתרופה לחולי סוכרת מסוגים שונים.

אינסולין סוכרת

הסבר קצר על סוכרת ילדים ומבוגרים

ישנם מספר סוגים של סוכרת. שני הסוגים הנפוצים ביותר הם גם כרוניים וגם חמורים יחסית. מחלות אלה נקראות סוכרת ילדים וסוכרת מבוגרים או סוכרת מסוג 1 וסוכרת מסוג 2 בהתאמה. סוכרת מסוג 1 בדרך כלל נובעת מסיבות גנטיות או בריאותיות שונות. במחלה זאת מופסק ייצור האינסולין בלבלב, ולכן יש צורך להחליף אותו בצורה מלאכותית. בסוכרת מסוג 2, נפגעת היכולת של הגוף לאזן את רמת הגלוקוז בדם מסיבות שונות.

מחלה זאת נובעת בדרך כלל מאורח חיים לא בריא. ישנם עוד מספר סוגי מחלות סוכר, כמו סוכרת הריון וסוכרת יילודים. סוכרת חמורה שגורמת לנכות מ-90% ומעלה מזכה בהטבות שונות כמו קצבת נכות, פטור ממס הכנסה ועוד.

מה זה אינסולין ואיך הוא עוזר לחולי סוכרת?

במקרים של סוכרת מסוג 1, אינסולין הוא הדרך היחידה לטפל במחלה. יש להזריק את האינסולין בצורה קבועה ולעיתים לפני כל ארוחה, במיוחד ארוחה גדולה. במקרים של סוכרת מסוג 2, לעיתים קרובות יש לטפל בסוכרת בעוד סוגי תרופות וגם באינסולין. מתן אינסולין במקרה של סוכרת סוג 2 יכול גם להזיק לחולה. 

סוגי האינסלין השונים

הסוגים השונים של תרופה זאת מתחלקים בדרך כלל על פי שני מדדים עיקריים, והם תחילת ההשפעה ומשך ההשפעה. אינסולין להשפעה קצרת טווח יתחיל את פעולתו תוך 10 עד 20 דקות לכול היותר, ומשך השפעתו יהיה עד ל-5 שעות. לעומת זאת אינסולין להשפעה ארוכת טווח יתחיל את השפעתו לאחר מספר שעות, והיא תימשך בצורה נמוכה יחסית עד למשך של 42 שעות.

כיצד מקבלים אינסולין ובאיזה תדירות?

אינסולין ניתן לחולי הסוכרת באמצעות הזרקה מתחת לעור או הזרקה תת עורית. תדירות מתן האינסולין לחולה הסוכרת תלויה במספר גורמים שונים והם סוג הסוכרת איתה הוא מתמודד, תוכנית הטיפול שנקבעה לו, והמדדים של הסוכר שנמדדו באותו היום ובאותה השעה.

תופעות לוואי בשימוש באינסולין

לאינסולין יש כמובן גם תופעות לוואי. הנפוצות שבהן הן ירידה ברמת הסוכר בדם לרמה מסוכנת, עלייה של רמת הסוכר בדם, ולעיתים הגעה למצב של סיכון בעקבות כך (למרות שזהו מצב נדיר יותר).

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

זכויות חולי סוכרת בביטוח לאומי

ביטוח לאומי מכיר בנכות של מי שסובל מסוכרת מכל סוג, זאת בתנאי שהחולה מוכיח שהמחלה גרמה לו לנכות. במקרים של הכרה בנכות של מעל 90%, יינתן לחולה גם פטור ממס הכנסה. בכדי לקבל פטור ממס הכנסה, יש להגיש בקשה להכרה בנכות לביטוח לאומי. פטור ממס הכנסה מוענק בסכום של עד כשש מאות אלף שקל בשנה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.