אישור פטור ממס הכנסה לנכים מתאונה

אישור פטור ממס הכנסה לנכים מתאונה
תוכן עניינים

אישור פטור ממס הכנסה לנכים מתאונה – הזכויות הרפואיות וההטבות לנפגעים מתאונות קשות

לצערנו, תאונות מתרחשות כל הזמן, ויש אנשים שנפגעים במהלכן. המדינה מנסה לעשות ככל הניתן כדי לעזור להם, ואחת מההטבות שהיא מציעה היא פטור ממס הכנסה. אם נגרמה לכם נכות בעקבות תאונה, יכול להיות שאתם זכאים לפטור זה. אם אתם רוצים לדעת עוד על הנושא – מוזמנים להמשיך לקרוא את המאמר ולקבל את המידע הרלוונטי להשגת האישור.

אישור פטור ממס הכנסה לנכים מתאונה

מי זכאי לפטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה מגיע לאנשים שעומדים באחד מבין כמה תנאים. התנאי הראשון הוא 100 אחוז נכות כתוצאה מתאונה כזו או אחרת. אם קיבלתם מאה אחוז נכות לא תצטרכו לשלם מס הכנסה על שום הכנסה שלכם, בין אם היא הכנסה מעסק, הכנסה פאסיבית וכדומה. תנאי נוסף הוא אם יש לכם 90 אחוזי נכות מצטברת ממספר בעיות רפואיות שונות שנגרמו לכם בעקבות התאונה, כשלכל אחת מהבעיות האלה יש 40 אחוז נכות לפחות. דבר זה נפוץ אצל אנשים שנפגעו בתאונה מאחר ולרוב אין מדובר בבעיה אחת בלבד אלא במספר בעיות מקבילות.

לא רק אתם זכאים לפטור- גם בני הזוג שלכם יכולים לקבל פטור ממס הכנסה.

איך מקבלים אישור פטור ממס הכנסה לנכים מתאונה?

כדי לקבל פטור ממס הכנסה לנכים יש לעבור מספר שלבים אל מול רשויות המס. קודם כל צריך לאסוף את כל הטפסים הרלוונטיים וכל האישורים השונים ולמלא אותם. קיימים טפסים של מס הכנסה בהם אתם צריכים למלא את כל הפרטים שלכם והפרטים של אחוזי הנכות שלכם. יש לצרף מסמך מגורמים רפואיים שמפרטים את המצב הפיזי לאחר התאונה ואת השיקולים להענקת אחוזי הנכות. את הטפסים האלה יש לשלוח אל לשכת מס ההכנסה. לאחר מכן הם ינפיקו עבורכם הפנייה לוועדה רפואית אותה תצטרכו לעבור.

לפני הוועדה הרפואית יש למלא את הטופס הרלוונטי, לשלם אגרה ולצרף את האישור על תשלום האגרה. אל הטופס יש לצרף גם את כל המסכים הרפואיים שמצביעים על הנכות שנגרמה בעקבות התאונה שעברתם.

בוועדה עצמה הנציגים ידונו במצב ולאחריה ימלאו חוות דעת שתקבע האם אתם זכאים לפטור ממס הכנסה בעקבות המצב שלכם, ואם כן- האם באופן זמני או לצמיתות. לאחר מכן יישלח לכם האישור הרשמי שיעניק לכם את הפטור מתשלומי מס הכנסה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

כמה זמן זה לוקח?

התהליך עצמו עלול לקחת מספר חודשים- גם מרגע קבלת ההפניה לוועדה וגם עד לקבלת אישור הועדה. על כן חשוב שבכל שלב של הדרך תמנעו עיכובים, כלומר תמלאו את הטפסים כמו שצריך, תצרפו אליהם את המסמכים הרלוונטיים ותעמדו בלוחות הזמנים השונים.

ניתן גם להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום או של עמותות שונות עם ידע ומומחיות שיעזרו לכם להגיש את כל הטפסים, למלא אותם כמו שצריך וכדומה. הם יוכלו גם לייצג אתכם אל מול הגופים השונים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.