אישור פטור ממס הכנסה עקב ליקויים גופניים מולדים

אישור פטור ממס הכנסה עקב ליקויים גופניים מולדים
תוכן עניינים

אישור פטור ממס הכנסה עקב ליקויים גופניים מולדים – איך לממש את הזכויות הרפואיות שלנו 

כל אזרח מחויב לשלם מס על ההכנסות שלו, אבל המדינה מעניקה מספר הטבות לאנשים עם מצבים רפואיים שונים. אחד מהמצבים הללו הוא ליקויים גופניים מולדים, שגורמים לאנשים להתמודד עם מספר מורכבויות. פטור ממס הכנסה מאפשר לאנשים אלה להשתמש בכסף שהם לא משלמים לרשות המיסים, לטיפול בעצמם ולשיפור חייהם. רוצים לדעת עוד על פטור ממס הכנסה עקב ליקויים גופניים מולדים? קראו את המאמר שלפניכם.

אישור פטור ממס הכנסה עקב ליקויים גופניים מולדים

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

יש מספר אנשים שיכולים להיות זכאים לפטור ממס הכנסה, ביניהם אנשים שנפגעו מתאונות, אנשים עם נכות בעקבות מחלה וגם אנשים עם ליקויים גופניים מלידה. כדי לקבל את הפטור יש להיות או בעלי 100 אחוז נכות עקב בעיה רפואית או עם 90 אחוז נכות מצטברת של כמה בעיות רפואיות. את אחוזי הנכות מקבלים מהוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי שבוחנות כל מקרה ומעניקות את אחוזי הנכות הרלוונטיים. אנשים עם ליקויים גופניים מולדים לרוב מקבלים אחוזי נכות לצמיתות.

למה המדינה מעניקה פטור ממס הכנסה לאנשים עם ליקויים גופניים מולדים?

המדינה מעניקה פטור ממס הכנסה כדי להקל כלכלית על אנשים שמתמודדים עם בעיות מורכבות. אך זוהי לא הסיבה היחידה- למדינה יש אינטרס לעודד אנשים עם נכויות וליקויים בריאותיים שונים לעבוד ולהשתלב בשוק העבודה. כשאנשים מבינים שהם יכולים לקבל פטור ממיסים על ההכנסה שלהם, הם ישקלו יותר בחיוב לעבוד, דבר שגם יוכל לעזור להם לממש את עצמם ולאתגר אותם, וגם יכול לעזור לכלכלה בישראל שתרוויח מעוד אדם שעובד.

איזה ליקויים גופניים מולדים נחשבים בזכאות לפטור ממס הכנסה?

קיימים מספר ליקויים שונים וניתן למצוא רשימה מלאה באתר של מס הכנסה. מבין הליקויים ניתן למצוא אנשים ללא גפיים שמתניידים בכיסאות גלגלים, אנשים עם עיוורון, אנשים חירשים, אנשים עם בעיות נוירולוגיות שונות שמשפיעות עליהם פיזית ועוד.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

איך מקבלים את הפטור ממס הכנסה?

כמו כל דבר במדינה מדובר בתהליך בירוקרטי, ואנו ממליצים לא לעשות אותו בעצמכם אלא להשתמש בשירותיהם של אנשים מומחים בתחומם שיהפכו את ההליך לקל יותר.

בהתחלה תצטרכו למלא מספר טפסים, ביניהם הטופס הראשוני שיישלח למס הכנסה לצורך קבלת הפנייה לוועדה רפואית, טופס ויתור סודיות על התיק הרפואי שלכם וטופס מידע על הליקויים המולדים שלכם. לאחר שתשלחו את כל אלה ותקבלו הפניה לוועדה רפואית תצטרכו למלא מספר טפסים ולצרף גם מסמכים רפואיים שיעידו על המצב הרפואי שלכם. על כן מומלץ לשמור על כל המסמכים והתיעודים השונים כדי להקל עליכם בהמשך.

לפני שתתכנס ועדה רפואית תצטרכו לשלם אגרה ולצרף אישור על התשלום. בזמן הועדה הגורמים הרלוונטיים ישכללו את כל המידע שבטפסים ויוכלו להעניק לכם פטור ממס הכנסה שישמש אתכם מהרגע שתתחילו לעבוד.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.