אתר ביטוח לאומי אזור אישי

אתר ביטוח לאומי אזור אישי
תוכן עניינים

אתר ביטוח לאומי אזור אישי

באתר הביטוח הלאומי לכל אחד יש אזור אישי שניתן להיכנס אליו, שם תקבלו סקירה של כל התשלומים האחרונים, מכתבים שקיבלתם, ועוד – וגם תוכלו להגיש טפסים, בקשות ולבצע פעולות חיוניות. כדי לשמוע עוד על האתר והאזור האישי, הכנו לכם כאן את המדריך המלא שיפרט כיצד ניתן להיכנס לאתר, איזה שירותים תוכלו לקבל ועוד!

פטור ממס הכנסה אתר ביטוח לאומי אזור אישי

ביטוח לאומי – כבר לא מה שהיה פעם

ביטוח לאומי הוא מוסד שלכולנו יש אינטראקציה כזו או אחרת איתו. אם בעבר כדי ליצור קשר, להגיש טפסים וכל דבר נוסף, היה צורך להגיע פיזית לסניף או להמתין שעות ארוכות לנציג טלפוני, עם התפתחות הטכנולוגיה והשירותים המקוונים כיום ניתן לראות מידע ולבצע פעולות שונות דרך אתר ביטוח לאומי באזור האישי.

איך מתחברים לאזור האישי של ביטוח לאומי?

קודם כל, כדי להגיע אל האזור האישי באתר של ביטוח לאומי צריך להיכנס לאתר. אתם יכולים לחפש את האתר הרשמי של ביטוח לאומי במנועי החיפוש השונים. כשאתם נכנסים לאתר, בחלק העליון של האתר תוכלו למצוא את הכפתור האדום שיפנה אתכם ל״שירות אישי״. כשתלחצו על הלינק אתם תגיעו אל 2 אופציות להתחבר- אחת באמצעות שם משתמש וסיסמה ואחת באמצעות קוד כניסה חד פעמי.

כניסה עם שם משתמש קבוע

אם אתם מתכוונים להשתמש בשירותים באופן קבוע, כדאי שיהיה לכם שם משתמש וסיסמה. ניתן להירשם לשירות הזה בלינק שמופיע שם של הרשמה לאתר. כדי לקבל שם משתמש קבוע תצטרכו למלא מספר פרטים אישיים ואז תוכלו לקבל משתמש. שימו לב שמומלץ לשמור את הסיסמה שלכם במקום בטוח כדי שאם תשכחו אותה- תוכלו לשחזר אותה מהר ללא בעיה.

אם כבר יש לכם משתמש ואתם לא זוכרים את הסיסמה- אתם יכולים ללחוץ על ״שכחתי סיסמה או קוד משתמש״ . שם תצטרכו להזין מספר נתונים ותוכלו לשחזר את פרטי החשבון.

כניסה עם קוד חד פעמי

האופציה השנייה היא כניסה עם קוד חד פעמי, והיא מתאימה לכם אם אתם רוצים לבצע פעולה אחת נקודתית (לדוגמה לקבל אישור לצורך פטור ממס הכנסה) או אם אתם לא זוכרים את השם משתמש והסיסמה שלכם. כדי לבחור באופציה זו חשוב שיהיה לכם את הטלפון שלכם זמין איתכם או את המייל פתוח. באופציה זו תצטרכו למלא את מספר תעודת הזהות שלכם ואז לבחור באיזה דרך תרצו לקבל את הקוד. יש 3 דרכים לקבל את הקוד- אחת במסרון לטלפון, אחת בשיחה קולית ואחת בהודעת לדואר האלקטרוני. אחרי שתבחרו את הדרך המועדפת עליכם תקבלו את הסיסמה ותצטרכו להזין אותה למטה. מיד לאחר מכן תופנו לאזור האישי שלכם.

הביטוח הלאומי פטור ממס הכנסה

איזה שירותים אפשר לקבל באתר של ביטוח לאומי?

קיימים מספר שירותים שניתן לקבל באזור האישי, שיכולים להקל על ההתנהלות שלכם מול ביטוח לאומי בתחומים שונים. אפשר לקבל מידע על נתוני הביטוח, לקבל אישורים שונים, לצפות במכתבים שנשלחו אליכם, לברר על קצבאות ולראות דף גבייה.

צפייה בנתוני ביטוח ופרטים אישיים

בעמוד הראשי של האזור האישי תוכלו לראות את נתוני הביטוח שלכם, פרטים אישיים ביניהם תאריך לידה, כתובת, כתובת מייל, קופת חולים וכדומה. אתם יכולים לבחור גם לעדכן את הפרטים האישיים האלה- אם זה כתובת, טלפון, שינוי קופת חולים או עדכון של הסיסמה לכניסה לאזור האישי. אפשר לעדכן שם גם את חשבון הבנק שלכם במידה ויש לכם הוראת קבע או שאתם צריכים לקבל קצבאות חודשיות מביטוח לאומי.

בנתוני הביטוח תראו בתור מה אתם מוגדרים- שכירים, עצמאים וכדומה. בלשונית של ״עיסוקים״ תוכלו לצפות בכל העבודות שהועסקתן בהן ושילמו עליכם ביטוח לאומי. תוכלו לראות גם את נתוני התושבות שלכם כפי שהם רשומים בדיווחים המעודכנים האחרונים.

טפסים להגשה

קיימים מספר טפסים שניתן להגיש דרך האזור האישי של אתר ביטוח לאומי. אפשר להגיש מסמכי בקשה לוועדות רפואיות כדי לקבל קצבת נכות או אישור פטור ממס הכנסה. במסמכים אלה לצורך קבלת פטור ממס הכנסה צריך לצרף חוות דעת רפואיות חתומות על ידי מומחים.

אפשר להגיש במערכת גם תעודות לידה כדי להראות שתינוק נולד. אפשר לצרף מסמכי הפסקת עבודה או חזרה לעבודה לצורך עדכון המעמד בביטוח לאומי. גם טפסים שקשורים לפתיחת חיסכון לכל ילד ותשלומי מזונות ניתן להגיש דרך המערכת הממוחשבת.

אם אתם יוצאים למילואים אתם יכולים להגיש אישור על כך למערכת לצורך קבלת הזכויות השונות.

אתם יכולים להגיש דרך המערכת טפסי בקשה של אחוזי נכות (שבאמצעותם ניתן לקבל גם פטור ממס הכנסה), להגיש את כל מה שצריך כדי לקבל תו נכה לרכב ועוד.

את כל הטפסים ניתן למצוא בלשונית הקישורים תחת ״טפסים״, וניתן להגיש אותם בלשונית בסרגל בצד ימין תחת ״העלאת מסמכים״.

אתר ביטוח לאומי אזור אישי לתביעות פטור ממס הכנסה

צפייה במכתבים

באזור האישי של ביטוח לאומי יש לכם אופציה לראות את המכתבים שנשלחו אליכם. אם זה מכתבי גבייה או תשובות על טפסים שהגשתם- הכל מופיע שם, שנתיים אחורה.

קבלת אישורים

באתר יש גם לשונית בה נמצאים אישורים שונים שניתנים להורדה לשנת המס הנוכחית. אתם יכולים לקבל אישור פירוט חשבון בו מפורטת כל הגבייה שלכם מהשנה האחרונה, אישור שנתי לצורך קבלת פטור ממס הכנסה ועוד. כל הקבצים יורדים ב-PDF ואפשר לבחור נתונים של שנים שונות.

חיסכון לכל ילד

דרך האזור האישי אתם יכולים להציץ על כל תוכניות החיסכון השונות במסגרת הביטוח לאומי ולבחור את התוכנית שמתאימה לילדים שלכם. מדובר בחיסכון זמן משמעותי. אתם יכולים גם לשנות תוכנית בהמשך בעת הצורך.

פרוטוקולים

באתר תוכלו לצפות גם בפרוטוקולים של וועדות רפואיות שהשתתפתם בהם. זה יכול להיות משמעותי ביותר במידה ואתם רוצים לערער על החלטה שהתקבלה. כך אתם והנציגים מטעמכם תוכלו לקרוא את הפרוטוקול ולהחליט על אסטרטגיה נכונה לערעור.

אופציית ״צור קשר״

יש מספר דרכים ליצור קשר עם ביטוח לאומי, כשאחת הנוחות שבהן היא יצירת קשר באמצעות המקום המיועד לכך באזור האישי. באופציית ״צור קשר״ אתם יכולים לפתוח פנייה לפי נושאים שונים, לדוגמה ״קצבת ילדים״, ״ועדות רפואיות״ כדי לקבל אישור פטור ממס הכנסה ועוד. יש למלא את כל הפרטים הרלוונטיים ולשלוח את הבקשה, ונציגים של ביטוח לאומי יחזרו אליכם תוך מספר ימי עסקים. מדובר בדרך נוחה מאד לדבר איתם ולקבל מענה לשאלותיכם.

הנפקת תו נכה לרכב דרך האזור האישי

אחת הפעולות שניתן לבצע היום באופן מקוון היא הגשת בקשה לתו נכה לרכב. את זה ניתן לעשות דרך האזור האישי בו אפשר לעלות מסמכים רפואיים, אישורים, מספר רישוי וכל הטפסים הנדרשים כדי שנציגי הביטוח הלאומי יוכלו לאשר לכם את הבקשה. באזור האישי תוכלו לקבל לבסוף את האישור על קבלת התו.

אתר ביטוח לאומי אזור אישי

מה היתרונות של הגשת טפסים וקבלת מידע דרך האתר?

קודם כל, מדובר בחיסכון זמן משמעותי. במקום ללכת לסניף, להמתין המון זמן לנציג וכדומה- אתם יכולים למלא את הכל מנוחות ביתכם. זה גם לא מוגבל לשעות ביום- אתם יכולים להגיש טפסים בבוקר המוקדם או בערב המאוחר, מתי שיש לכם זמן פנוי ונוח לכם לבצע זאת.

יתרון נוסף הוא שאתם יכולים למצוא בדיוק את הטופס הנכון עבורכם ולהגיש למקום הנכון. כך אתם מונעים מעצמכם טעויות של להגיש בקשה לא נכונה, להמתין זמן רב עד שלא מתקבלת תשובה ואז לגלות שהבעיה הייתה אצלכם במקור. לדוגמה, אם אתם מגישים טופס לאחוזי נכות כדי לקבל קצבה ולהגיש לאחר מכן לצורך פטור ממס הכנסה, כל הטפסים הרלוונטיים מופיעים באתר תחת קצבאות, ואתם לא צריכים לחפש ולמלא בטעות טפסים אחרים.

עוד יתרון הוא שאתם לא צריכים להדפיס טופס ולמלא ידנית- אתם יכולים לעשות זאת באופן ממוחשב. מדובר בדבר שהוא גם נוח יותר וגם אקולוגי יותר.

מיצוי זכויות בביטוח לאומי

אם אתם רוצים להצליח להשיג את מיטב הזכויות שלכם מביטוח לאומי ולדעת שכל הבקשות שאתם מגישים הן נכונות- כדאי מאוד שתפנו לגוף חיצוני שמתמחה בתחום ויוכל ללוות ולייעץ לכם. אחד מהגופים הללו הוא חברת בשביל הזכויות שמתמחה בכל תחום זכויות האזרחים, כולל התנהלות מול ביטוח לאומי, קבלת פטור ממס הכנסה ועוד. אתם לא חייבים לעשות את זה לבד- יש אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכומו של דבר

אחד החידושים המשמעותיים ביותר בשנים האחרונות הוא התפתחות האזור האישי באתר של ביטוח לאומי. פונקציה זו מאפשרת לכם לבצע פעולות רבות ומשמעותיות ולחסוך לכם זמן, מאמץ וכסף. מהגשת בקשה לתו נכה ועד עדכון חשבון בנק- הכל יכול לקרות בקלות מנוחות ביתכם.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.