בדיקת דם אינסולין

בדיקת דם אינסולין
תוכן עניינים

בדיקת דם אינסולין – חולי סוכרת

הגוף שלנו מייצר שלל הורמונים לצורך תפקוד בריא ותקין שלו. בין ההורמונים הללו ניתן למצוא את האינסולין, שאחראי לוויסות של רמות הסוכר בדם שזורם בגופנו. כדי להעריך את הימצאותו ותפקודו של הורמון זה בגופנו, ניתן לבצע בדיקת דם אינסולין. בעקבות זאת ניתן לקבל מידע רב ערך על ייצור וניצול האינסולין בגוף. כדי ללמד אתכם עוד על בדיקות דם אינסולין, ריכזנו עבורכם מידע חשוב במאמר שלפניכם, שידבר על הקשר בין בדיקות אלה לסוכרת, על מטרת הבדיקה ועוד.

בדיקת דם אינסולין

מהו תפקידו של אינסולין בגוף?

אינסולין, שמיוצר על ידי הלבלב שלנו, הוא בעל תפקיד חשוב בוויסות ושמירה על רמות סוכר תקינות בדם שלנו. כשרמות הסוכר הן בטווח הנורמה זה מאפשר לתאים בגופנו לספוג גלוקוז מתוך זרם הדם.

כך ניתן להבטיח שהגלוקוז ישמש לייצור של אנרגיה או שהוא יאוחסן בתאים בגוף לצורך שימוש מאוחר יותר. אצל אנשים להם יש סוכרת קיימת הפרעה בתהליך ייצור האינסולין או בתפקוד עצמו של האינסולין. דבר זה מוביל לרמות סוכר גבוהות בדם מה שמשפיע על בריאותנו. כדי לאתר תקלה זו ניתן לעשות בדיקת דם אינסולין.

כך ניתן להעריך את יעילותו של האינסולין בגוף ובעקבות כך הרופאים המטפלים בכם יוכלו לקבוע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר למצב.

לעיתים בדיקות אינסולין לא יהיו מכוסות על ידי ביטוח הבריאות, על כן המדינה מציעה דרכים שונות להקל על מטופלים כרוניים, כגון פטור ממס הכנסה. באמצעות פטור ממס הכנסה ניתן לייעל את המשאבים הכלכליים ברשותם של חולים כרוניים למטרות של טיפול בעצמם. פטור ממס הכנסה הוא אחת הזכויות שמגיעות לאזרחים בישראל שחולים בסוכרת.

איך מתנהלת בדיקת דם אינסולין?

בדיקת דם אינסולין מודדת את ריכוז האינסולין שבדם. בדיקה זו משמשת בעיקר לאבחון סוכרת, במיוחד בסוכרת מסוג 1 שמאופיינת בחוסר ייצור מספק של אינסולין בגוף. הבדיקה הזו כוללת לקיחת דם מהוריד בזרוע לאחר צום של כ-8 שעות לפחות.

לעיתים יהיו בדיקות נוספות משולבות עם בדיקה זו, כגון בדיקת גלוקוז, וזאת כדי להעריך את תגובת הגוף לגלוקוז ולקבל הערכה כוללת יותר של המצב הבריאותי של המטופל.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

ניתוח תוצאה של בדיקת אינסולין

כדי לנתח ולפרש תוצאה של בדיקת דם אינסולין צריך לשים לב לפרטים השונים. לאנשים בריאים ללא סוכרת יש טווח מסוים של ריכוז אינסולין בדם בעוד לחולי סוכרת יש טווח אחר. רמות גבוהות של אינסולין עשויות לרמז על עמידות לאינסולין בעוד רמות נמוכות עלולות להצביע על סוכרת מסוג 1. הרופא המטפל יידע לנתח את התוצאות בצורה הטובה ביותר וזאת ביחד עם אבחון בדיקות אחרות, מעבר על היסטוריה רפואית ומשפחתית וגם בחינה של תסמינים אחרים. רק לאחר כל אלה ניתן יהיה לתת אבחנה מדויקת ולהתאים את הטיפול הנכון למטופל.

 

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.