גורמים לסוכרת

גורמים לסוכרת
תוכן עניינים

גורמים לסוכרת – חברת בשביל הזכויות

סוכרת היא מחלת גג, שכוללת בתוכה מספר מחלות שכולן קשורות ביצור ועיבוד של ההורמון שנקרא אינסולין.

הורמון זה מיוצר בלבלב ומטרתו העיקרית היא איזון רמת הסוכר בדם על ידי הכנסתו אל התאים השונים בכדי שהגוף יוכל לעבד אותו בצורה מיטבית. במאמר שלפניכם נפרט על סוכרת מסוג 1 ומסוג 2 ונרחיב מעט על הגורמים למחלות אלו.

גורמים לסוכרת

סוכרת מסוג 1 ומסוג 2

סוכרת מסוג 1,

המכונה גם סוכרת נעורים, היא מצב שבו הלבלב הפסיק את ייצור האינסולין מסיבה זאת או אחרת. במצב זה אין לתאים הגוף השונים אפשרות לקלוט את הסוכר שנמצא בדם, והוא עלול לגרום לנזקים שונים. במחלה מסוג זה מטפלים במתן אינסולין בצורות שונות כמו על ידי הזרקות קבועות או על ידי משאבה ייעודית.

סוכרת מסוג 2,

היא מצב שבו הגוף פיתח סבילות לאינסולין בגלל מנגנון זה או אחר. גם במצב זה הסוכר לא נקלט אל התאים, ולעיתים גם כמות האינסולין בהם היא גבוהה. במקרים אלה עושים שימוש בשורה של תרופות ייעודיות, שמטרתן לטפל במנגנונים שונים בגוף שקשורים במחלה. כמו כן, ניתן לשפר את מצב החולה על ידי שינוי בהרגלי החיים.

סוכרת היא מחלה קשה שלעיתים נקבעים בגינה אחוזי נכות גבוהים, המזכים את החולה בהקלות שונות כמו פטור ממס הכנסה, תו נכה לרכב ועוד.

הסיבות להתפרצות של סוכרת מסוג 1

הסיבות להתפרצות של סוכרת מסוג 1 אינן מובנות למחקר עדיין. קרוב משפחה שסובל ממחלה זאת הוא גורם סיכון מוכר, אבל מעבר לכך לא ברור אצל מי מתפרצת המחלה ואצל מי לא. במחלה זאת, שינוי הרגלי החיים פחות משחק תפקיד בשיפור המצב של החולה.

הסיבות להתפרצות של סוכרת סוג 2

הסיבות להתפרצות של סוכרת מסוג 2 הן מורכבות ורבות. לתורשה המשפחתית ולמוצא של החולה יש השפעה על הסיכון שלו לפתח את המחלה. בנוסף לכך, הסיכוי להתפרצות המחלה עולה ככל שעולה הגיל של החולה. למרות כל זאת, הסיבה העיקרית לסוכרת מסוג 2, היא אורח חיים לא בריא. אורח חיים שכולל אכילה מרובה של סוכר, ישיבה ממושכת ללא פעילות גופנית והרגלים כמו עישון ושתיית אלכוהול, הם הגורמים להתפרצות המחלה.

ההשלכות של סוכרת על חיי החולה

מחלת הסוכרת לסוגיה השונים פוגעת בדרך כלל בעיקר בכלי הדם השונים. פגיעות אלה נגרמות עקב ההצטברות הגבוהה של סוכר בכלי הדם. חולי סוכרת עלולים לסבול מקשיים בתזוזה ומכאבים שונים. בנוסף לכך הם עלולים לסבול מפגיעה בגפיים, שעלולה להוביל לכריתה שלהם.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

אילו הקלות וקצבאות חולי סוכרת יכולים לקבל

חולי סוכרת שמצב מחלתם קשה, יכולים לקבל מהמדינה הקלות וקצבאות שונות. בכדי לעשות זאת יש לפנות לביטוח לאומי בבקשה להכרה בנכות או לקבלת הקלה. ההקלות הניתנות יכולות להיות פטור ממס הכנסה, תו נכה לרכב ואפילו קצבה חודשית. פטור ממס הכנסה וקצבאות שונות יינתנו לחולים בדרגת חומרה גבוהה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.