גרד בעור סוכרת

גרד ברגליים סוכרת
תוכן עניינים

גרד בעור סוכרת

לחיות עם סוכרת יכול להיות דבר מאתגר ולא פשוט שכולל שלל תסמינים. אחד מהתסמינים הללו שלעיתים קרובות אנשים נוטים להתעלם ממנו הוא עור מגרד. אנשים רבים עם סוכרת חווים גירוד מפושט ומתמשך, שיכול להוביל לתסכול ואי נוחות. אמנם אין בראשנו קישור אוטומטי, אך אכן יש קשר בין סוכרת לעור מגרד ואפשר ללמוד מכך. במאמר זה נחקור את הגורמים הבסיסיים לעור מגרד אצל חולי סוכרת, ונבין כיצד ניתן להתמודד עם זה.

גרד ברגליים סוכרת

מדוע עור מגרד אצל חולי סוכרת?

עוד מגרד יכול לנבוע מגורמים שונים שקשורים למחלת הסוכרת. קודם כל, סוכרת יכולה לגרום לעור יבש מכיוון שרמות הסוכר הגבוהות בדם עלולות להוביל להפחתת הלחות הטבעית בעור שלנו. עור יבש נוטה להתקלף מה שיכול להוביל לתחושת גירוד. סיבה נוספת היא זרימת דם לקויה. סוכרת עלולה להשפיע על זרימת הדם בגוף ובעיקר באזור הגפיים. זרימת דם שלא מגיעה אל העור שלנו עלולה להוביל ליובש וגירוד.

גורם נוסף שעלול להוביל לגרד הוא ההשפעה של סוכרת על העצבים. לעיתים יכול להיגרם נזק עצבי מסוכרת מה שגורם לנו להרגיש נימול, עקצוצים ועוד. גם גרד יכול להיכלל בין הסימפטומים הללו.

לבסוף, יש גם תרופות מסוימות שמשמשות לטיפול בסוכרת להן יש תופעות לוואי שעלולות לכלול גירוד או תגובות אחרות בעור של המטופלים.

אם אתם סובלים מסוכרת ומוציאים כסף רב על טיפולים, דעו שאתם יכולים לחסוך חלק ממנו בזכות פטור ממס הכנסה שאתם מקבלים. פטור ממס הכנסה ניתן לאנשים בתנאים מסוימים ויכול להקל עליכם פיננסית. חפשו מידע נוסף על פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת כדי למצות את זכויותיכם.

איך אפשר להקל על עור מגרד?

ניתן להקל על עור מגרד בעקבות סוכרת בכמה שיטות שונות. אחת מהן היא מה שחולי סוכרת עושים גם ככה- לנסות לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם. דבר זה יקל על העור היבש וימנע גירוד. יש לקחת את הכדורים בזמן, לשמור על תזונה מאוזנת ולשמור על פעילות פיזית עקבית.

דרך נוספת היא שימוש בעזרים חיצוניים כדי להוסיף לחות לעור יבש. אפשר להשתמש בקרם לחות טיפולי. במריחה של קרם הלחות נסו להתמקד באזורים בגוף שמועדים במיוחד ליובש, ביניהם הרגליים והידיים. כדאי למרוח את הקרם מיד לאחר הרחצה.

מומלץ להימנע ממים חמים מדי וסבונים קשים. אלה עלולים להפחית את הלחות שבעור מה שיחמיר את היובש והגירוד. כדאי להשתמש בסבונים עדינים ומים פושרים בזמן מקלחת.

שיטה נוספת היא לבישת בגדים מבדים נושמים. באמצעות בחירה בבגדים רפויים מבדים טבעיים תוכלו למנוע גירוד ולאפשר זרימת אוויר מסביב לעור שלכם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לבסוף,

אם זה לא עוזר מומלץ להתייעץ עם הרופא שלכם שיכול להפנות אתכם לרופא עור. הוא יוכל לספק עבורכם המלצות כיצד להקל על המצב.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.