גרד ברגליים סוכרת

גרד בעור סוכרת
תוכן עניינים

גרד ברגליים סוכרת – כל המידע מונגש לחולי סוכרת

מחלות סוכר מתאפיינות בכך שהנזק העיקרי שנגרם מהן, מקורו בנוכחות של גלוקוז בכמות גבוהה בכלי הדם השונים. במקרים של נזק לכלי דם גדולים, הנזקים הנגרמים הם התקף לב, טרשת עורקים, ירידה בקוגניציה, שבץ ופגיעה בזרימת הדם לגפיים.

בכתבה שלפניכם נתרכז בנזקים שנגרמים דווקא לכלי הדם הקטנים, בעיקר ברגליים, וביניהם גם תופעת הגרד ברגליים.

גרד בעור סוכרת

כלי הדם הקטנים בגוף האדם והתפקיד שלהם

כלי הדם הקטנים בגוף האדם הם בדרך כלל הכלים שנמצאים בחלקים פריפריאליים של הגוף, כלומר כאלה שרחוקים מהלב. כלי דם אלה נמצאים בדרך כלל בגפיים או בקרבת העור. כלי דם קטנים נוספים בכמות גדולה נמצאים בעיניים ובכל אזור הפנים. גם המוח הוא איבר שבו ריכוז גדול של כלי דם קטנים. תפקידיהם של כלי הדם הקטנים בגוף האדם הם מגוונים מאוד, החל משמירה על העור וכלה בתפקוד של המוח עצמו. עובדה זאת תעזור לנו להבין את העובדה שהנזקים ממחלת הסוכרת הם מגוונים.

נזקים שנגרמים לרגליים של חולי סוכרת

כלי הדם שמובילים אל הרגל מורכבים מכלי דם גדולים וכלי דם קטנים כאחד. פגיעה במעבר הדם בכלי דם אלה יכולים לגרום למגוון נזקים שונים. בראש ובראשונה ירידה בכמות הדם המועברת עלולה לגרום לנמק ברגל. דבר זה עלול להוביל לצורך בכריתה של הרגל. בנוסף לכך ירידה במעבר של הדם לרגל עלולה לגרום לכאבים מסוגים שונים, וכן לתופעת גרד ברגליים. במקרים מסוימים הנזקים מתבטאים בתופעה הפוכה לגמרי – הפחתת התחושה ברגליים. כתוצאה מהפחתת התחושה ברגל, עלולות להיגרם פציעות שונות.

גרד ברגליים כתוצאה מסוכרת

חולי סוכרת חשופים יותר לבעיות עור שונות, וביניהן להתקפי גרד עזים, שיכולים להופיע בעיקר ברגליים. הסיבות לגרד ברגליים יכולות להיות זיהום פטרייתי, או עור יבש יותר מהרגיל או בעיית זרימה בדם. הגרד יופיע לרוב בחלקים התחתונים ברגליים, בעיקר בכפות הרגליים.  גרד ברגליים בדרגת חומרה גבוהה יכול לפגוע משמעותית באיכות החיים.

 מה הקשר בין נזקי סוכרת לזכויות של חולי סוכרת?

הנזקים השונים שמהם סובלים אנשים עם מחלת הסוכרת, גורמים לפגיעה של ממש באיכות החיים וביכולת ניהול החיים של המתמודדים עם מחלה זאת. מכיוון שכך, במדינת ישראל קיימות לחולי הסוכרת זכויות מסוימות, כמו פטור ממס הכנסה. זכויות אלה ניתנות לחולי סוכרת בכדי לעזור להם להתמודד עם הנזקים השונים של המחלה, ביניהם גם נזקים שונים ברגליים.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

הטבות שונות שחולי סוכרת עשויים להיות זכאים להן

הקלות, הטבות, קצבאות ותמיכה הממשלתית שחולי סוכרת עשויים להיות זכאים להן, משתנות בהתאם לסוג הסוכרת ולחומרת הנזקים שהיא גרמה לחולה. בכדי לקבל הכרה בנזקי המחלה, יש לפנות אל ביטוח לאומי. בביטוח לאומי פועלות מספר ועדות שמטרתן להכיר בחולי סוכרת. ההטבות שמתקבלות בוועדות אלה כוללות פטור ממס הכנסה, עזרה בלימודים, הקלה בארנונה ועוד.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.