האם סוכרת נעורים יכולה לעבור

האם סוכרת נעורים יכולה לעבור
תוכן עניינים

האם סוכרת נעורים יכולה לעבור – מה סיכויי ההחלמה מסוכרת נעורים ומה ניתן לעשות כדי לשפר את מצב המחלה

למרבה הצער, סכרת נעורים הינה מחלה כרונית חשוכת מרפא, אך החדשות הטובות הן שניתן ללמוד לחיות עם המחלה ולנהל איתה חיים מלאים. פתרונות רפואיים מתקדמים כגון משאבות אינסולין ומדי סוכר ללא כאב מאפשרים לחולים לנהל חיים נורמטיביים, להקים משפחות ולא לוותר על דבר. תזונה נכונה, פעילות גופנית ואיזון הסוכר הינם המפתח לחיים מאושרים גם בצל הסכרת. במאמר זה נסביר כל מה שאתם צריכים לדעת על סכרת נעורים והאם לסובלים ממנה יש פטור ממס הכנסה.

האם סוכרת נעורים יכולה לעבור

סכרת נעורים

סכרת הנעורים הינה מחלה תורשתית אשר במהלכה ילדים צעירים ואף תינוקות חווים הרס של תאי הלבלב ללא קשר לתזונה או לאורח החיים שהם מנהלים. המחלה יוצרת מחסור חמור באינסולין אשר גורם לתאים להפריש חומצה לתוך הדם עד להעלאת החומציות בו לרמה מסכנת חיים. הדרך היחידה לטפל במחלה היא לאזן את רמות הסוכר ולנהל אורח חיים בריא. הסובלים מן המחלה בדרך כלל לומדים לחיות איתה ולנהל חיים מלאים הכוללים קריירה, משפחה, לימודים וטיולים בחו"ל, ומגשימים את כל חלומותיהם גם בצל המחלה.

מאפייניה של סכרת הנעורים

בעוד סכרת מספר 2 נגרמת בעיקר בשל אורח חיים לא בריא, עלייה במשקל והמנעות מספורט, החולים בסכרת נעורים עלולים ללקות בה למרות שהם שומרים על תזונה נכונה ועוסקים רבות בספורט. התסמינים המצביעים על המחלה הינם:

  • עודף מתן שתן
  • צמא ורעב מוגברים
  • עייפות
  • ירידה במשקל
  • ריח חריף מן הפה
  • ירידה בכושר הגופני
  • נוירופתיה
  • בחילות
  • טשטוש ראיה
  • עור יבש

האם ניתן להבריא מסכרת נעורים?

סכרת הנעורים הינה מחלה כרונית נטולת מרפא, ניתן לאזן ולטפל בסיבוכים השונים שהיא גורמת, אך לא ניתן לרפא אותה לחלוטין. סכרתיים רבים חווים תקופה קצרה של 'ירח דבש' כאשר גופם עדיין מייצר מידה מסויימת של אינסולין עד שגם התאים האחרונים בלבלב נהרסים ומאותו הרגע האינסולין החיצוני הוא הגורם היחיד שמאזן את המחלה. כיום מבוצעים ניתוחים להשתלת לבלב במקרים קשים במיוחד של סכרת נעורים.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

פטור ממס הכנסה וסכרת נעורים

החל משנת 2014 נכנסו תיקונים שונים לחוק המאפשרים לכל מי שסובל מנכות 100% בעקבות הסכרת לקבל פטור ממס הכנסה. חשוב וכדאי לבדוק זאת מול הגורמים המקצועיים השונים. ישנן שתי דרכים לקבל את הפטור והן:

מחלת הסכרת גרמה לנכות של 100% – אדם החולה בסכרת ונפגע בלפחות בשלוש מן האיברים הבאים: עיניים, מערכת העצבים, כלי הדם והכליות ברמה של 30% לפחות נחשב לבעל 100% נכות וזכאי לפטור.

שקלול נכות מחלת הסכרת עם נכות אחרת – במידה והסכרת לבדה אינה ברמת נכות של 100% אולם האדם סובל ממחלה כרונית אחרת או נכות אחרת אשר בשיקלול של שתיהן יחדיו הוא יגיע אל 100%, יהיה גם הוא זכאי לאישור פטור ממס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.