הביטוח הלאומי אזור אישי

הביטוח הלאומי איזור אישי
תוכן עניינים

הביטוח הלאומי אזור אישי ואיך מגישים בקשה לפטור ממס הכנסה

כחלק ממדיניות הרווחה של מדינת ישראל, המדינה מעניקה הגנה כלכלית לאוכלוסיות חלשות ולאנשים שנקלעו למצוקה כלכלית זמנית או ממושכת, באמצעות מתן פיצויים חד פעמיים וקצבאות חודשיות, מטעם המוסד לביטוח לאומי. באתר של ביטוח לאומי ניתן לבצע מגוון פעולות, וכן לבדוק את זכויותיכם, וזאת לאחר כניסתכם אל האזור האישי באתר

ביטוח לאומי – נעים להכיר

מדינת ישראל נוקטת מזה שנים רבות במדיניות רווחה חברתית, כאשר אחד הביטויים העיקריים לכך הוא פעילות המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי הוא גוף ממלכתי, האחראי על הביטוח והזכויות הסוציאליות של כלל אזרחי ישראל, הנדרשים לשלם מידי חודש דמי ביטוח לאומי, בהתאם להכנסותיהם ומעמדם. בתמורה לתשלום דמי הביטוח הלאומי החודשיים, המוסד לביטוח לאומי מעניק לזכאים תשלומי פיצויים חד פעמיים וכן קצבאות חודשיות.

מלבד התמיכה הכלכלית שהמוסד לביטוח לאומי מציע לאזרחי ישראל, ביטוח לאומי מעניק גם הטבות כלכליות שונות, כמו פטור ממס הכנסה; שירותי שיקום והכשרה לאוכלוסיות מוחלשות, כמו נכים, אלמנות, אזרחים ותיקים ונפגעי פעולות איבה; וכן מפעיל קרנות שונות לעידוד ופיתוח פרויקטים באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

בשביל הזכויות הביטוח הלאומי אזור אישי

פיצויים וקצבאות ביטוח לאומי – למי מגיע?

המוסד לביטוח לאומי מציע מגוון פתרונות ודרכי סיוע לנפגעים בנסיבות שונות, אשר בעקבות מצבם, אינם מסוגלים לתפקד כראוי בעבודה ובחיי היום – יום. בין המקרים השכיחים בגינם ניתן לקבל פיצויים וקצבאות מביטוח לאומי נמצאים המקרים הבאים:

נכות כללית

נכות כללית יכולה להיגרם כתוצאה ממחלה, תאונה או מום מולד ולהביא לפגיעה גופנית, שכלית או נפשית. בכדי לקבל קצבת נכות כללית, יש להוכיח כי כושר ההשתכרות מעבודה נפגע בשיעור של 50% לפחות, נקבעה נכות רפואית בשיעור 60% לפחות וההכנסות מיגיעה אישית נמוכות ב – 60% מהשכר הממוצע (מתעדכן מעת לעת).

סיעוד

מצב סיעודי יכול להתרחש לכל אחד ואחת מאיתנו, צעירים ומבוגרים כאחד. על מנת להגיש תביעת סיעוד בגין פגיעה או מחלה יש לבחון את המצב הסיעודי על פי היכולת לבצע באופן עצמאי את הפעולות הבאות: שכיבה / קימה, אכילה / שתיה, יכולת להתרחץ, תנועה עצמאית, להתלבש / להתפשט, שליטה בסוגרים. ככל והאדם אינו יכול לבצע 3 מתוך 6 הפעולות הנ"ל, הרי שמצבו יוגדר כמצב סיעודי.

תאונת עבודה

פגיעה במהלך העבודה, לרבות בדרך אליה ו/או חזרה ממנה, יכולה להיחשב כתאונת עבודה ולזכות את הנפגע בפיצויים בהתאם מהמוסד לביטוח לאומי. פיצויים אלו נקבעים בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה ועל בסיס 75% מסך השכר שהנפגע קיבל במהלך שלושת החודשים שקדמו לפגיעה.

תביעת פטור ממס הכנסה

תהליך קבלת פטור ממס הכנסה עובר אף הוא דרך המוסד לביטוח לאומי והוא מגיע בעיקר לאלו הסובלים ממחלות קשות. תנאי הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה תלויים בעיקר באחוזי הנכות שנקבעו בגין המחלה (100% נכות בגין מחלה אחת או 90% נכות רפואית משוקללת בגין מספר מחלות). כמו כן, קיימים מספר מחלות בגין ניתן לקבל פטור ממס הכנסה, כמו – עיוורון, מחלת לב, מחלת כליות ועוד.

פטור ממס הכנסה והביטוח הלאומי אזור אישי

אתר הביטוח הלאומי

בעולם אידיאלי, מימוש הזכויות הרפואיות והסוציאליות המגיעות לנו מטעם המוסד לביטוח לאומי היה צריך להיות תהליך פשוט, מהיר ויעיל, אך לצערנו, גם במציאות המתקדמת של ימינו, עדיין מדובר בתהליך בירוקרטי מסורבל ומתיש.

יחד עם זאת, המוסד לביטוח לאומי מנסה להנגיש את המידע והזכויות המגיעות לאזרחי ישראל בצורה נוחה ויעילה, בין השאר באמצעות אתר הביטוח הלאומי. באתר הביטוח הלאומי תוכלו לקבל מידע, להתעדכן בחוקים ותקנות, לבצע חישובי זכאות בסימולטורים ייעודיים, להוריד טפסים ואישורים ולבצע עוד מגוון פעולות דיגיטליות שונות.

ביטוח לאומי – האזור האישי

לצד פעולות כלליות ומידע הנגיש לציבור הרחב, באתר הביטוח הלאומי ניתן לבצע גם פעולות אישיות ולבדוק את הזכויות שלכם וסטאטוס הטיפול בתביעות שלכם. את הפעולות הללו ניתן לבצע באתר הביטוח הלאומי ובאמצעות כניסה לאזור האישי באתר.

באזור האישי באתר הביטוח הלאומי ניתן לבצע מגוון פעולות דוגמת:

בדיקת זכויות

באזור האישי תוכלו לבדוק אלו ביטוחים קיימים לכם ובהתאם לכך, לבדוק מהן הזכויות המגיעות לכם.

הגשת בקשות

אחת האפשרויות הנוחות שהאזור האישי מעניק לנו הוא להגיש בקשות ותביעות באופן מקוון. כך, במקום לבזבז זמן ואנרגיות באיסוף כלל הטפסים ונסיעה לסניף הקרוב לביתכם, תוכלו להגיש את הבקשות ו/או התביעות שלכם באזור האישי באתר.

עדכון פרטים אישיים

המוסד לביטוח לאומי שולח מידי פעם עדכונים לכתובות המגורים המעודכנות אצלו במערכת ובכדי לוודא כי הכתובת שלכם ופרטים אישיים נוספים אכן מעודכנים כראוי, תוכלו להיכנס לאזור האישי באתר.

היסטוריית תשלומים

מעוניינים לבדוק מה סטאטוס תביעת פטור ממס הכנסה שהגשתם? לבדוק האם הועברו אליכם כספי הפיצויים? באזור האישי ניתן לעקוב אחר סטאטוס התביעות והיסטוריית תשלומים של הביטוח הלאומי, כך שתוכלו להתעדכן ברגע האמת בדברים החשובים.

הביטוח הלאומי אזור אישי וקבלת פטור ממס הכנסה

מהם יתרונות השימוש והכניסה אל האזור האישי?

בעידן הדיגיטלי המתקדם בו אנחנו חיים, אין צורך להרחיב יותר מידי בנחיצותן וחשיבותן של מגוון אפשרויות הפעילויות הדיגיטליות שניתן לבצע. ניהול חשבון אישי והאפשרות לבצע מגוון פעולות באופן מקוון, חוסכות לנו זמן וכסף, מאפשרות לנו להתאים את השירותים המגיעים לנו מביטוח לאומי בצורה מקסימלית וכן להתנהל בצורה חכמה ויעילה מול המוסד לביטוח לאומי.

השלב הראשון – הרשמה אל האזור האישי

כדי להיכנס אל האזור האישי באתר הביטוח הלאומי, יש להירשם באתר. הרישום לאזור האישי כרוך במספר פעולות פשוטות, כפי שניתן לראות באתר הביטוח הלאומי, כאשר לאחר לחיצה על כפתור ההרשמה, תידרשו להזין מספר פרטים אישיים (שם מלא, תעודת זהות וכתובת מייל), לבחור בסיסמה אישית שתשמש אתכם לכניסות עתידיות לאזור האישי ולאשר את תנאי השירות. לאחר מכן, יישלח אליכם מייל לכתובת המייל שהכנסתם, עם הוראות נוספות להשלמת תהליך הרישום.

הביטוח הלאומי איזור אישי

כיצד נכנסים אל האזור האישי באתר?

לאחר השלמת תהליך הרישום, תוכלו להיכנס אל האזור האישי באתר וזאת באמצעות לחיצה על כפתור הכניסה לאזור האישי. לאחר לחיצת על כפתור הכניסה, תידרשו להכניס את פרטי הכניסה האישיים שלכם – שם משתמש וסיסמה כפי שבחרתם בתהליך הרישום ולאחר שהמערכת תוודא כי הפרטים נכונים, תוכלו להיכנס לאזור האישי שלכם, לראות ולבצע מגוון פעולות.

אפשרות כניסה נוספת אל האזור האישי באתר ביטוח לאומי היא באמצעות קוד כניסה חד פעמי. אפשרות זו נועדה להחליף את הצורך ברישום מקדים והמצאת קוד משתמש וסיסמה אישית. כניסה לאזור האישי עם קוד כניסה חד פעמי תתאפשר באמצעות הכנסת מספר תעודת הזהות שלכם ובחירת האפשרות המועדפת עליכם לקבלת קוד הכניסה החד פעמי – מסרון, דואר אלקטרוני או שיחה קולית.

האזור האישי באתר הביטוח הלאומי – כדאי לדעת

הזנת פרטים אישיים באופן מקוון, במיוחד כאלו הנוגעים לחשבון הבנק שלנו, יכולה להיראות לנו במבט ראשון כפעולה בלתי אחראית ולהעלות אצלנו חששות מסוימים, אך כדאי לדעת כי מתוקף היותו אתר ממשלתי, אתר הביטוח הלאומי הוא אתר מאובטח ברמה גבוהה במיוחד, הכולל פעולות אבטחה כמו שימוש בפרוטוקול בטוח, ניטור אוטומטי (זיהוי פעילות חשודה) ופעולות שונות לאימות זהות.

במקרים של תקלה בכניסה לאזור האישי וכן תקלות התחברות אחרות, כדאי לדעת כי ניתן לפנות בנושאים אלו אל מוקד שירות הלקוחות של אתר ביטוח לאומי. באתר ביטוח לאומי תוכלו למצוא את מגוון אפשרויות הפנייה ויצירת הקשר עם מוקד שירות הלקוחות וכן את מספר הטלפון של מוקד שירות התמיכה הטכנית.

בנוסף, כדאי לדעת כי במקרים בהם שכחתם את קוד המשתמש שלכם והסיסמה האישית, ניתן יהיה לשחזר את הפרטים האישיים שלכם באמצעות לחיצה על כפתור שחזור סיסמה וקוד משתמש. לאחר לחיצה על אפשרות זו, יישלחו אליכם פרטי אימות ואיפוס סיסמה לחשבון המייל שהזנתם בתהליך הרישום.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

מימוש זכויות רפואיות עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום

האופציה להגיש תביעת פטור ממס הכנסה, תביעת נכות כללית או כל בקשה אחרת למוסד לביטוח לאומי באופן מקוון, היא ללא ספק אופציה נוחה ויעילה למדי, אך בכדי למצות את מלוא פוטנציאל התביעה ולוודא כי אתם מקבלים את מלוא כספי הפיצויים המגיעים לכם, חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום – חברת בשביל הזכויות.

שירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום תסייע לכם להכין את כלל הטפסים והמסמכים הרפואיים הרלוונטיים לבקשה שלכם, כך שסיכויי הצלחת התביעה  שלכם יעלו בהתאם. כמו כן, חשוב לזכור כי תהליך מימוש הזכויות המגיעות לנו מול ביטוח לאומי אינו מסתיים בהגשת טפסים, כשהוא לרוב כולל זימון לוועדות הרפואיות.

עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום מימוש הזכויות הרפואיות, תוכלו לקבל שירות מקיף ומקצועי, הכולל ליווי מלא לקראת הוועדה הרפואית, באופן שיסייע לכם להגדיל את אחוזי הנכות המגיעים לכם ולקבל פיצויים גבוהים יותר.

באילו זכויות חברת בשביל הזכויות אינה מטפלת?

חברת בשביל הזכויות מטפלת בזכויות רפואיות, כאמור זכויות שניתנות בגין בעיות רפואיות כמו פטור ממס הכנסה או קצבת נכות כללית, כמובן שבנוסף לזכויות רפואיות יש במדינת ישראל מגוון זכויות נוספות שאנו יכולים לתבוע מהגופים בממשלתיים כמו הזכות להוצאת רישיון נשק או הזכות להקלות במס בגין מגורים ביישובי פיתוח, אך חברת בשביל הזכויות מאפשרת ליווי רק למימוש זכויות רפואיות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.