התנגודת לאינסולין בדיקה

התנגודת לאינסולין בדיקה
תוכן עניינים

התנגודת לאינסולין בדיקה – חלית בסוכרת? בדוק זכאותך למימוש זכויות רפואיות עם חברת בשביל הזכויות

אינסולין הוא אחד מההורמונים החשובים ביותר להישרדותם של בני האדם. תפקידו לאפשר ספיגת סוכר לרקמות שלנו אשר הכרחי לסיפוק אנרגיה לגוף. כאשר ישנה בעיה בתפקוד הגוף בכל הנוגע לייצור או ספיגה של אינסולין, אותו אדם מאובחן בתור בעל סוכרת. אותה סוכרת באה בשני סוגים עיקריים: סוג 1 וסוג 2. המאמר הבא יסקור את תופעת התנגודת לאינסולין, אשר מובילה להיווצרות סוכרת מסוג 2.

התנגודת לאינסולין בדיקה

מהי תנגודת לאינסולין?

תנגודת לאינסולין מתייחסת למצב שבו התאים בגופנו מראים התנגדות במידה כזו או אחרת לספיגת סוכר. כאשר הסוכר נספג לא טוב בדם, הגוף מייצר עוד ועוד אינסולין כדי לפצות על הספיגה החלשה. אך עם הזמן, כמויות האינסולין העודפות שהגוף מייצר כבר לא מצליחות להתגבר על היעדר הספיגה של הסוכר, מה שמוביל בסופו של דבר לעלייה חדה ברמות הסוכר בדם ולסוכרת מסוג 2.

מהן ההשלכות של תנגודת לאינסולין?

תנגודת לאינסולין בעלת קשר ביולוגי לתסמונת המטבולית, שהיא תסמונת אשר מובילה לתסמינים שמעלים את הסיכוי לחלות במחלות מסוימות. מחלות אלה כוללות בין היתר מחלות לב וכלי דם. תנגודת לאינסולין גם עלולה להאיץ תהליכים מטבוליים שעלולים להוביל להפרעה ברמות השומנים בדם וכך גם לעלייה ברמות הכולסטרול מסוג LDL (הכולסטרול "הרע") וירידה בכולסטרול HDL. (הכולסטרול "הטוב")

ההשלכות של סוכרת הנובעת מתנגודת אינסולין עלולות גם להכניס את המטופל לסבב של בדיקות וטיפולים אשר עלולים לפגוע בתפקודו ובמצבו הכלכלי. יחד עם זאת, חולי סוכרת בעלי אחוז נכות מסוים זכאים לקבל פטור ממס הכנסה עקב מצבם הרפואי.

האם יש כיום בדיקות לזיהוי תנגודת לאינסולין?

כרגע אין בדיקות מיוחדות שמבוצעות במעבדה על מנת לגלות תנגודת לאינסולין. לרוב האבחון מבסס על בדיקה ומעקב אחרי רמות הסוכר בדם, אשר משתמשים בהן כדי לזהות מצב של סוכרת וטרום – סוכרת. יחד עם זאת, ניתן לקבל הפניה על ידי רופא משפחה כאשר מתעורר חשד בנוגע להתפתחות תנגודת לאינסולין.

מה אופן הטיפול בתופעה?

למזלנו, (ולרוע מזלנו) הדרכים לטיפול בתנגודת לאינסולין הן ברובן כוללות אימוץ אורח חיים בריא. הורדה במשקל היא אחת מהדרכים העיקריות לעשות זאת, שכן אנשים בעלי משקל עודף צורכים יותר מאכלים עשירים בסוכר. דרך נוספת לטפל בתנגודת לאינסולין היא הגבלת שתיית אלכוהול וגמילה מעישון, אשר הוכחו בתור גורמים ישירים להתפתחותה.

פעילות גופנית סדירה היא עוד אחת מהדרכים הטובות ביותר לטיפול בתופעה. מאמץ גופני גורר צריכה של אנרגיה בגוף. האנרגיה הזו מופקת מהסוכרים שאנחנו צורכים, לכן צריכה מוגברת של אנרגיה תוריד לירידה ברמת הסוכר בדם.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

תנגודת לאינסולין היא תופעה לא נעימה אשר עלולה להעיב על אורח חייהם של מי שסובל ממנה. יחד עם זאת, באמצעות מעקב תדיר ואורח חיים בריא, ניתן להתגבר עליה ולחיות חיים נורמטיביים כמעט לחלוטין.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.