זכויות חולי סוכרת סוג 1

זכויות חולי סוכרת סוג 1
תוכן עניינים

זכויות חולי סוכרת סוג 1 – חברת בשביל הזכויות למען חולי סוכרת נעורים

לכל אדם ואזרח יש זכויות שונות, מהן הוא נהנה ויוכל לנצל לצרכיו ולרצונותיו השונים. לאנשים שונים באוכלוסייה יש יותר זכויות, שניתנות להן בין היתר עקב מצבים רפואיים שונים. סוכרת סוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים, מקנה מספר זכויות מסוימות למי שלוקה בה.

זכויות חולי סוכרת סוג 1

חולי סוכרת סוג 1

מחלת הסוכרת מחולקת לשתיים: סוכרת סוג 1 וסוכרת סוג 2. סוכרת סוג 1 מכונה גם סוכרת נעורים, מכיוון שזהו הגיל בו היא נוטה להופיע ברוב המוחלט של המקרים. סוכרת סוג 1 נגרמת עקב פגם בלבלב. הלבלב מפריש את הורמון האינסולין. הורמון זה הופך את קרום התא לחדיר לגלוקוז (סוכר), ובכך מאפשר לתא לייצר אנרגיה שמשרתת את הגוף. אצל חולי סוכרת סוג 1, הלבלב לא מפריש את ההורמון המדובר.

זכויות מטעם החוק

המחוקק הבין שלאנשים עם מחלות שונות או מצוקות רפואיות וגופניות מסוימות, מגיעות זכויות יתר. המטרה של זכויות אלו הן לסייע למטופלים השונים להצליח לנהל את שיגרת החיים שלהם עם פגיעה נמוכה ככל הניתן, פגיעה שנובעת מהלקות הבריאותית. בין הזכויות ניתן למנות פטור ממס הכנסה, מימון של מכשור וציוד רפואי וקצבת נכות.

פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה, בדיוק כפי שהוא נשמע, פוטר את האזרח שמקבל אותו מתשלום מס הכנסה. פטור זה הכנסה הוא מלא, כלומר על כל המס שאמור להיות משולם, או חלקי, על חלק מהמס אם מקבל הפטור הוא בעל הכנסה הגבוהה מהתקרה שנקבעה בחוק. חולי סוכרת במצב חמור יכולים לקבל פטור זה.

קצבת נכות לחולי סוכרת סוג 1

קצבת נכות ניתנת למי שסובל מאחוזי נכות מסוימים, יחד עם אחוזי אי כושר להשתכרות מסוימים. אם מחלת הסוכרת מאוזנת, המטופל עשוי שלא להיות זכאי לקצבה זו, אך אם מצב המטופל הוא חמור, הוא עשוי להיות זכאי לקבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי.

משאבת אינסולין לחולי סוכרת נעורים

מכיוון שהלבלב של חולי סוכרת סוג 1 לא מפריש אינסולין, הטיפול הוא דרך משאבה המזריקה אינסולין למטופל. אחת הזכויות של חולי סוכרת סוג 1 היא לקבל מרשם מקופת החולים, באמצעותו ניתן לקבל את המשאבה בחינם.

מכשיר לניטור סוכרת

הדרך הטובה ביותר להתנהל עם סוכרת סוג 1 בצורה בריאה, היא לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם באמצעות טיפול נכון. כדי לדעת מה רמת הסוכר בדם שלהם והאם היא תקינה, חולי סוכרת סוג 1 זקוקים למכשיר לניטור סוכרת. הם יכולים לקבל מכשיר זה ללא עלות מקופת החולים.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

ציוד לחולי סוכרת סוג 1

חולי סוכרת נעזרים בציוד נוסף במהלך שגרת החיים הייחודית שלהם, הכוללת טיפול קבוע ומעקב רציף אחר רמות הסוכר. מחטים ומזרקים אלו דוגמאות לציוד זה. חולי סוכרת יכולים לקבל את הציוד הזה בחינם, מבלי שהם יצטרכו לספוג הוצאה כספית גבוהה לאורך שנים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.