זכויות חולי סוכרת סוג 2

זכויות חולי סוכרת סוג 2
תוכן עניינים

זכויות חולי סוכרת סוג 2 – חברת בשביל הזכויות עוזרת לחולי סוכרת סוג 2 לממש את זכויותהם הרפואיות 

בישראל קיימת רשת ביטוח, שדואגת לאנשים שהגיעו למצבים רפואיים ואחרים שכופים עליהם הוצאות גדולות, ולעיתים לא מאפשרים להם לעבוד ולהרוויח את לחמם בכוחות עצמם.

רשת זאת נקראת ביטוח לאומי, והיא אמורה, בעיקרון, לדאוג לכל אדם שסובל ממצבי מחלה או פציעה קשים, ולעזור לו לשקם את עצמו באמצעים שונים. בכתבה שלפניכם נדבר על זכויות של חולי סוכרת סוג 2

זכויות חולי סוכרת סוג 2

סוכרת מסוג 2, סכרת מבוגרים

סוכרת מסוג 2 היא מחלה כרונית שקשורה לפעילות המטבולית של הגוף. המחלה נובעת מכך שרמת הסוכר והאינסולין בדם הן גבוהות למשך זמן ארוך, מה שפוגע בכלי הדם השונים בגוף. מחלה זאת עלולה להוביל גם למוות ולקטיעה של גפיים לאחר שהתפתח בהן נמק. סוכרת מסוג 2 מתפתחת בדרך כלל כתוצאה מאורח חיים לא בריא. אנשים בעלי משקל יתר נמצאים בסיכון מוגבר לחלות בסוג סוכרת זה. שיפור של אורח החיים יכול לעזור במניעה של סוכרת סוג 2, גם במקרים של טרום סוכרת, שהוא מצב שמגיע לפני התפרצותה של המחלה.

הטיפול בסוכרת מסוג 2 לטווח הקצר והארוך

הטיפול בחולה הסוכרת מורכב ממתן הנחיות לשיפור של אורח החיים שלו וממתן טיפול תרופתי מסוגים שונים. בנוסף לכך, במקרים מסוימים יש לבצע ניתוחים שונים בכלי הדם של החולה בכדי להקטין את הנזק שהגלוקוז גורם להם. בכל מקרה של סוכרת סוג 2, יש לבנות תוכנית טיפול מסודרת בחולה, שכוללת את שני סוגי הטיפולים. בנוסף לכך, על חולה סוכרת להיות במעקב רפואי בכדי לבחון את התקדמות המחלה.

זכויות של חולי סוכרת מבוגרים

חולי סוכרת זכאים להכרה באחוזי נכות במקרים מסוימים בהם המחלה פוגעת בשגרת החיים שלהם. ניתן לקבל כתוצאה מההכרה באחוזי הנכות מספר הטבות וקצבאות כמו פטור ממס הכנסה, עזרה סיעודית ואפילו קצבת נכות חודשית. בכדי לקבל את ההכרה הזו, יש להגיש בקשה להכרה באחוזי נכות לביטוח לאומי, ולאחר מכן להופיע בפני ועדה רפואית שמתכנסת לצורך העניין.

פטור ממס הכנסה לחולי סכרת

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת ניתן כאשר נקבע לחולה אחוזי נכות של 90 אחוז ומעלה, או במקרה שיש לו מספר סעיפי נכות שונים שמסתכמים ל-90 אחוז, כשאחד מהם גבוה מ-40 אחוז נכות. פטור ממס הכנסה פוטר את הזכאי לו מתשלום של המס עד לסכום של כ-600 אלף שקלים בשנה. לכן, חשוב מאוד לבדוק את הזכאות שלכם לפטור במקרה שאתם חולים בסוכרת סוג 2.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

סוכרת מסוג 2, זכויות החולה – סיכום

חולה בסוכרת סוג 2, שהמחלה השפיעה על חייו בצורה משמעותית, יכול לקבל הכרה בנכות מטעם ביטוח לאומי. הכרה זאת יכולה להעניק לחולה פטורים, קצבאות ותמיכות מסוגים שונים. אחת הזכויות שחולה סוכרת יכול להיות זכאי להן היא פטור ממס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.