זכויות חולי סוכרת

זכויות חולי סוכרת
תוכן עניינים

חולי סוכרת לרוב יהיו זכאים לקבל עם המחלה גם אחוזי נכות

חליתם בסוכרת? כדאי שתדעו שיש לכם זכויות שיכולות להקל על חייכם, לחסוך לכם כסף והתרוצצויות ולעזור לכם לשמור על סכרת מאוזנת ואורח חיים בריא. במאמר זה נפרט בפניכם את כל הזכויות שמדינת ישראל קבעה בחוק עבור חולי סכרת וחולים אחרים, כולל פטור ממס הכנסה וטיפים חשובים נוספים.

זכויות חולי סוכרת

מחלת הסכרת

מחלת הסכרת נובעת מחוסר יכולת של הגוף לווסת בעצמו את רמות הסוכר. זוהי מחלה כרונית חשוכת מרפא אשר ניתנת לאיזון באמצעות מתן אינסולין חיצוני ושמירה על אורח חיים בריא. רבים מבין חולי הסכרת לא מוותרים על חיים מלאים, מנהלים קריירות מצליחות ומקימים משפחות. מדינת ישראל תומכת בחולי הסכרת ומכירה בנכותם ומנסה לענות על הצרכים שלהם ככל הניתן.

זכויות חולי סוכרת

במידה וחליתם בסכרת 1 או 2 עליכם להכיר את זכויותיכם. המדינה דואגת כי תוכלו לקבל את המגיע לכם כדי להקל על חייכם כמה שניתן, לעזור לכם להגיע למשקל תקין, לנהל אורח חיים בריא, למצות את החיים גם בצל המחלה וליהנות מחסכון כספי. ככל שתדעו יותר על זכויותיכם תוכלו לנהל חיים עצמאיים יותר, מלאים יותר ולאזן טוב יותר את המחלה וליהנות מהחיים בדיוק כמו כולם.

זכויות רפואיות

במידה ואתם עומדים בקריטוריונים השונים תוכלו לקבל את הזכויות הרפואיות הבאות ועוד:

  • פטור מתשלום לקופות החולים
  • קבלת מכשור רפואי חיוני כולל משאבת אינסולין
  • תקרת תשלום עבור תרופות
  • השתתפות בתשלום על אמצעי הליכה שונים
  • תמיכה נפשית ועזרה סוציאלית במידת הצורך.

איסור אפליה ותו נכה

החוק אוסר אפליית חולי סכרת בביטוחים שונים, בהסעות ( לדוגמא, במונית או אוטובוס ) או בקבלת שירותים שונים גם בעבורם וגם עבור כלב התרעה רפואי ( כלב אשר עבר אימון לחזות על פי חוש הריח התקף מתקרב ) ומעניק לסובלים מנכות עקב מחלת הסכרת תו נכה לחניית רכבים, לאי המתנה בתור וזכויות רבות אחרות שנועדו להקל עד כמה שניתן על חייהם.

זכויות בחינוך, בדיור ובתעסוקה

מדינת ישראל מעניקה סיוע ותמיכה בחולי סכרת מגיל ינקות ועד 120, דואגת לספק לילדים סייעות רפואיות להשגחה בשטח הגן ובית הספר, מספקת דיור לזכאים בעלי מוגבלויות ודואגת לשיקום תעסוקתי, מניעת אפליה בעבודה וזכאות לימי מחלה עבורכם או עבור ילדיכם.

זכות השוויון בגיוס לצבא

צעירים הסובלים מסכרת יכולים להתנדב לצבא ליחידות מסויימות, לשרת בשירות לאומי ולהשתלב בפעילויות התנדבותיות שונות כתרומה לקהילה. חשוב שצעירים אלו ירגישו שייכים למדינה ושהם תורמים את חלקם בדיוק כמו כל אחד אחר.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

זכויות בנושאי מיסים

גם בנושא מיסים מקלה מדינת ישראל על החולים ועל הורים לילדים חולים על ידי מתן מספר אמצעים לעזרה וסיוע:

  • פטור ממס הכנסה עבור חולים עם 90% נכות.
  • הנחת ארנונה עבור נכים.
  • הנחת ארנונה עבור הורים לילדים בעלי נכות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.