זריקה חדשה לסוכרת

זריקה חדשה לסוכרת
תוכן עניינים

זריקה חדשה לסוכרת ומי זכאי או יכול לקבל אותה

סוכרת היא מחלה כרונית הפוגעת באנשים רבים ברחבי העולם. זהו מצב שבו הגוף אינו מסוגל לייצר מספיק אינסולין או אינו יכול להשתמש בו ביעילות, מה שמוביל לרמות גבוהות של סוכר בדם. ניהול סוכרת יכול להיות מאתגר, ודורש ניטור קפדני של רמות הגלוקוז בדם, שינויים באורח החיים ולפעמים טיפול תרופתי. בשנים האחרונות פותחו זריקות חדשות לסוכרת, המספקות אפשרויות רבות יותר לאנשים עם סוכרת לנהל את מצבם.

זריקה חדשה לסוכרת

אגוניסט ל-GLP-1

אחת הזריקות החדשות ביותר לסוכרת היא האגוניסט לקולטן GLP-1. זריקה זו, פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין בתגובה לרמות סוכר גבוהות בדם. היא גם מפחיתה את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד, מאטה את קצב יציאת המזון מהקיבה ומפחיתה את התיאבון. אגוניסטים לקולטן GLP-1 ניתנים בדרך כלל פעם בשבוע וניתן להשתמש בהם בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת. חלק מהיתרונות של אגוניסטים לקולטן GLP-1 הם ירידה במשקל, שיפור בקרת הגלוקוז בדם וסיכון נמוך יותר למחלות לב וכלי דם.

מעכב SGLT2

זריקה חדשה נוספת לסוכרת, היא מעכב SGLT2. תרופה זו פועלת על ידי חסימת ספיגה חוזרת של גלוקוז על ידי הכליות, ומאפשרת הפרשת גלוקוז עודף בשתן. מעכבי SGLT2 הוכחו כמפחיתים את רמות הגלוקוז בדם, מפחיתים את הסיכון למחלות לב וכלי דם ומובילים לירידה במשקל. ניתן להשתמש בהם לבד או בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת. מעכבי SGLT2 ניתנים בדרך כלל פעם ביום.

הזרקות אינסולין

ישנם גם סוגים חדשים של הזרקות אינסולין לסוכרת. אלו, כוללים אינסולין מהיר-פעולה, שמתחיל לפעול תוך 15 דקות ממתן הזריקה ומשמש לניהול עליות סוכר בדם לאחר ארוחות. בנוסף, אינסולין ארוך טווח, המספק שחרור קבוע של אינסולין במשך 24 שעות. ישנן גם זריקות אינסולין משולבות המכילות אינסולין מהיר וארוך טווח.

פטור ממס הכנסה לסובלים ממחלת הסוכרת

בישראל, זכאים חולי סוכרת להטבות במס הכנסה. על פי נתוני רשות המיסים בישראל, חולי סוכרת הזקוקים לתרופות, ציוד או מזונות מיוחדים כדי לנהל את מצבם יכולים לתבוע הוצאות אלו בניכוי מס. הכוונה להוצאות כמו זריקות אינסולין, מדי סוכר, רצועות בדיקה ומזונות ידידותיים לסוכרתיים. כדי לתבוע הוצאות אלו כניכוי מס או אפילו כאישור פטור ממס הכנסה, החולים חייבים לספק תיעוד של הוצאותיהם, כגון קבלות או חשבוניות. רשות המיסים הישראלית מציעה גם הטבות מס נוספות לאנשים עם מוגבלות, לרבות לסובלים מסוכרת שחווים סיבוכים במצבם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

פיתוח זריקות חדשות לסוכרת, מספק אפשרויות רבות יותר לאנשים עם סוכרת לנהל את מצבם. אגוניסטים לקולטן GLP-1, מעכבי SGLT2 וסוגים חדשים של הזרקות אינסולין מציעים יתרונות כמו ירידה במשקל, שיפור בקרת הגלוקוז בדם והפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם. עם זאת, זריקות אלו אינן תרופה לסוכרת, וניהול סוכרת דורש גישה הוליסטית במקביל לזריקות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.