זריקות לחולי סוכרת

זריקות לחולי סוכרת
תוכן עניינים

זריקות לחולי סוכרת – מה הטיפולים החדשניים ביותר לחולי סוכרת 

עבור אנשים שחיים עם סוכרת, זריקות הן לעיתים קרובות דבר משמעותי איתו הם צריכים להתמודד באופן יומיומי כחלק מרוטינת הטיפול שלהם.

הזריקות הללו, שכוללות בעיקר זריקות אינסולין, הן אחת הדרכים לסייע לאנשים עם סוכרת לשמור על רמות תקינות של סוכר בדם שלהם, מה שיכול לעזור למנוע סיבוכים בריאותיים שונים. אז מהי החשיבות של זריקות לחולי סוכרת ואיזה סוגי זריקות ישנם? קראו את המאמר שלפניכם כדי לדעת עוד על הנושא.

זריקות לחולי סוכרת

זריקות אינסולין לחולי סוכרת

הזריקות הנפוצות ביותר עבור אנשים שחולים בסוכרת הן זריקות אינסולין. אינסולין, הורמון שמיוצר על ידי הלבלב שלנו, הוא אחד האלמנטים המשמעותיים לוויסות של רמות הגלוקוז שבדם שלנו. אצל אנשים שסובלים מסוכרת סוג 1 יש לרוב בעיה בלבלב שמונעת מהם לייצר אינסולין. בסוכרת מסוג 2, לעומת זאת, תאי הגוף עצמם הופכים להיות עמידים בפני ההשפעות ההכרחיות של אינסולין. על כן בשני המקרים זריקות אינסולין הם דבר שניתן כדי לגרום לגוף לקבל אינסולין ולהקל עליו לספוג סוכר אל התאים.

קיימים סוגים שונים של אינסולין כשכל אחד מתאים למקרה אחר. יש אינסולין לטווח ארוך, טווח קצר וכדומה. הבחירה בסוג האינסולין הנכון ובתדירות ההזרקה הנדרשת תלויה בצרכים האישיים של המטופל ובאורח חייו. את זריקות האינסולין מבצעים באמצעות מזרקים, משאבות או עטים ייעודיים שמאפשרים לחולי הסוכרת גמישות ונוחות בעת ההזרקה שבשגרה.

זריקות אינסולין לפעמים לצערנו לא מכוסות על ידי סל הבריאות או על ידי הביטוח הרפואי שלנו, אבל יש דרכים אחרות להקל על חולי סוכרת כלכלית, כגון פטור ממס הכנסה שמקבלים אזרחים שונים במדינה. פטור ממס הכנסה מגיע לחולי סוכרת שעומדים בתנאים מסוימים. אם אתם רוצים למצות את זכויותיכם כחולים כרוניים בדקו על פטור ממס הכנסה במקורות המידע השונים.

זריקות גלוקגון

הורמון נוסף שמיוצר על ידי הלבלב הוא הגלוקגון, שגם כן קשור לרמות הסוכר בדם. בניגוד לאינסולין, גלוקגון מעלה את רמות הסוכר בדם וזאת באמצעות גירוי הכבד שמאחסן גלוקוז. זריקות גלוקגון משמשות רופאים בעיקר במצבי חירום כאשר חולה סוכרת חווה היפוגליקמיה חמורה.

מהי החשיבות של זריקות לחולי סוכרת?

זריקות שונות, ובראש ובראשונה זריקות אינסולין, הן אחת הדרכים היעילות ביותר לבצע בקרת סוכר בדם. על ידי מינון האינסולין הנכון בתדירות הנדרשת, ניתן לווסת את רמות הסוכר בדם ולמנוע היפרגליקמיה והיפוגליקמיה. דבר זה הוא חיוני לצורך הפחתת הסיכון לסיבוכים שעלולים להתרחש בעקבות מחלת הסוכרת, ביניהם מחלות כלי דם, התקף לב, נזק עצבי ועוד.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

לסיכום, זריקות הן כלי חיוני במערך הטיפול במחלת הסוכרת. הן יכולות לעזור לאנשים לווסת את רמות הגלוקוז בדם ולעזור להם גם לטווח הקצר וגם לארוך. זריקות יכולות להציע גמישות ונוחות ולשפר את אורח חייהם של חולי הסוכרת.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.