טיפול בסוכרת
תוכן עניינים

טיפול בסוכרת 

טיפול בסוכרת מתחלק בדרך כלל לשתי דרכי טיפול עיקריות – טיפול תרופתי שניתן בדרך כלל בצורת כדורים לבליעה או הזרקות תת עוריות, והנחיות לשינוי של אורח החיים של החולה בכדי להאט את המחלה ולהקטין את הנזקים שהיא גורמת. טיפולים אלה הם חשובים מאוד, ולהלן מדריך קצר שעוסק בהם בצורה תמציתית.

טיפול בסוכרת

אבחון ובדיקה של סוכרת

אבחון של סוכרת נעורים, סוג 1, נעשה בדרך כלל על ידי רופא משפחה במהלך בדיקות תקופתיות ושגרתיות או כשעולה חשד למחלה. כך גם כשמדובר בסוכרת סוג 2.

הסימנים שמעלים חשד להתפרצות של סוכרת מסוג 2 הם עייפות כרונית, מתן שתן בצורה תכופה, רעב וצמא תמידיים ועלייה או ירידה חדים במשקל החולה. ישנם עוד מספר תסמינים שגורמים לרופא לחשוד במחלה זאת.

במקרה שיש חשד לסוכרת, ניתן לאמת חשד זה על ידי בדיקת דם שבודקת את רמת הסוכר בו. לפני בדיקה זאת יש לצום כ-8 שעות בכדי לייצב את רמת הסוכר בדם. בדיקת הדם הזאת מאשרת או שוללת באופן סופי את המחלה.

טיפול בחולי סוכרת על ידי תרופות

המחקר סביב סוכרת סוג 2 התפתח בצורה משמעותית בשנים האחרונות. זאת מכיוון שמחלת הסוכרת הולכת ונעשית נפוצה יותר בקרב אוכלוסיית העולם ולאחרונה גם בקרב אנשים צעירים יחסית, דבר שלא היה נפוץ לפני מספר עשורים.

כתוצאה מהתפתחות המחקר, נכנסו לשוק תרופות חדשות ויעילות יותר לטיפול בסוכרת. תרופות אלה ניתנות בצורת זריקות תת עוריות או כדורים לנטילה אוראלית. תרופות אלה עובדות על מספר מנגנונים שונים של המחלה כמו על ייצור האינסולין בלבלב, קליטתו בתאים השונים, ואפילו בהשפעה על אנזימים שונים שמשפיעים על קליטת האינסולין.

שינוי של אורח חיים כטיפול בסוכרת

במרבית המקרים של סוכרת, שינוי באורח החיים של החולה יכול לעזור לו לשפר את מצבו הבריאותי. הדבר נכון במיוחד שמדובר על מצבים של טרום סכרת. התמדה בדיאטה בריאה, עשיית כושר מרובה והפסקת הרגלים לא בריאים – כל אלה יסייעו לחולה סוכרת לשפר את חייו בצורה משמעותית.

אובדן כושר עבודה ואחוזי נכות בגין סוכרת

במקרים של סוכרת קשה, אפשר לקבל בגינה פטור ממס הכנסה. פטור ממס הכנסה ניתן לאנשים שסובלים מאחוזי נכות במספרים גבוהים. הרבה מהאנשים שחולים בסוכרת יכולים לקבל פטור ממס הכנסה מטעם ביטוח לאומי. לכן חשוב מאוד לבדוק את הנושא במידה ואתה חולי סוכרת. פטור זה יכול להיות שווה לסכום של כמה עשרות אלפי שקלים בשנה, לאנשים שהכנסתם גבוהה.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

טיפול בחולי סוכרת – סיכום

סוכרת היא מחלה קשה שפוגעת בעשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם בכל שנה. הטיפול במחלה נעשה בדרך כלל במתן תרופות בכדורים או זריקות, ובשינוי אורח החיים של החולה.

שתי צורות הטיפול במחלה הן חשובות ויש לבצע אותן במקביל ואחת לצד השנייה ככל הניתן. טיפול נכון בחולי סוכרת יכול להאריך ולשפר את חייהם.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.