טפסים מס הכנסה

טפסים מס הכנסה
תוכן עניינים

טפסים מס הכנסה – חברת בשביל הזכויות כאן למענך

אם אתם חולים כרוניים, עיוורים ובעלי אחוזי נכות – יכול להיות שאתם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה.

כמו כל התמודדות אל מול רשויות המס במדינת ישראל – כדי לקבל את הפטור הזה תצטרכו למלא מספר טפסים שונים. במאמר זה נפרט על כל הטפסים שהם חלק מהליך זה, וננסה לעזור לכם למלא אותם בצורה הטובה ביותר.

טפסים מס הכנסה

טופס 1516

הדבר הראשון שתצטרכו למלא כדי לקבל את הפטור הוא טופס 1516. טופס זה הוא בקשה לעדכון נכות רפואית לצורך קבלת פטור ממס הכנסה.

בטופס זה יש למלא את השם שלכם, מספר תעודת זהות, פרטי התקשרות ולמלא בסעיף הנכון האם אתם שכירים או עצמאיים. למטה יש לחתום על הטופס ולצרף תאריך. אל הטופס הזה יש לצרף פרוטוקול של הוועדה הרפואית שקבעה את אחוזי הנכות שלכם ואם אתם שכירים- את תלוש השכר האחרון שלכם.

המטרה של הטופס הזה היא לאפשר לכם לקבל הפנייה לוועדה רפואית.

טופס 169 א׳

טופס זה הוא למעשה הבקשה לוועדה רפואית לצורך הקלות במיסים. בטופס יש למלא את הפרטים האישיים שלכם, ביניהם שם, מספר תעודת זהות, כתובת, תאריך לידה וכדומה. לאחר מכן יש למלא את כל הליקויים הרפואיים בגינם אתם מבקשים את הפטור באופן מפורט וברור.

בטופס יבקשו מכם גם למלא את שיעור אחוזי הנכות שביטוח לאומי קבעו לכם ולצרף גם העתק של פרוטוקול הוועדה או אישורים רפואיים אחרים שמעידים על קבלת אחוזי הנכות.

בטופס יש לבחור גם האם אתם מסכימים שהוועדה הרפואית תדון על המקרה ללא הנוכחות שלכם. אתם יכולים לבחור כן או לא, לפי העדפותיכם.

כדי להגיש טופס זה יש לשלם אגרה. מחיר האגרה משתנה משנה לשנה וב-2023 עומד על 679 ש״ח. יש לצרף אל הטופס גם את האישור על תשלום האגרה שהתבצע כי בלי זה לא יוכלו לקבל את הבקשה שלכם.

טופס 169 ב׳

טופס 169 ב׳ הוא טופס אישור מסירת מידע שמהווה למעשה מסמך לצורך ויתור סודיות רפואית. מאחר וכדי להחליט על פטור ממס הכנסה יש צורך שיהיה לנציגים של מס הכנסה מידע על המצב הרפואי שלכם, אתם בעצם חותמים על כך שניתן לקרוא את התיק הרפואי. בטופס יש למלא את הפרטים שלכם ואת הפרטים של קופת החולים שלכם. בסוף כמובן יש לחתום.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

מה עושים אחרי הגשת כל הטפסים?

אחרי הגשת הטפסים אתם תצטרכו לחכות שנציגי מס הכנסה יקבעו לכם תאריך לוועדה הרפואית. דבר זה עלול לקחת זמן וזאת בהתאם לעומס על הגורמים השונים. לאחר מכן הוועדה תוכל להתכנס ולדון בבקשה שלכם. בסוף התהליך אתם תקבלו את החלטת הוועדה ואם אכן הוחלט שאתם זכאים לפטור ממס הכנסה, זמן לא רב לאחר מכן אתם תקבלו את האישור הרשמי עצמו.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.