יובש ברגליים סוכרת

יובש ברגליים סוכרת
תוכן עניינים

יובש ברגליים סוכרת – דרכי התמודדות עם מחלת הסוכרת

יובש בכפות הרגליים, הוא מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים, אך הוא מדאיג במיוחד את הסובלים מסוכרת. סוכרת היא מחלה המשפיעה על האופן שבו הגוף שלנו משתמש בסוכר (גלוקוז), ועלולה להוביל למספר סיבוכים, כולל נזק עצבי וזרימת דם לקויה.

סיבוכים אלו יכולים להקשות על הגוף שלנו להחלים מחתכים ופציעות אחרות, ויכולים להגביר את הסיכון שלך לפתח זיהומים חמורים. כאשר מתרחש יובש בכפות הרגליים, זה יכול להיות סימן אזהרה לסוכרת או סיבוך של המחלה.

כמובן שככל החמרת המחלה כך גם הזכאות לזכויות רפואיות מהביטוח הלאומי ועזרה ממדינת ישראל בדמות פטור ממס הכנסה וקצבת נכות כללית.

יובש ברגליים סוכרת

יובש ופגיעה עצבית

אחת הסיבות לכך שסוכרת עלולה להוביל ליובש בכפות הרגליים היא שרמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לגרום לנזק עצבי, מצב המכונה נוירופתיה סוכרתית. זה יכול לגרום לאובדן תחושה בכפות הרגליים, מה שמקשה על אנשים עם סוכרת להרגיש מתי כפות הרגליים יבשות או כשיש בעיה. כתוצאה מכך, היובש יכול להיעלם מבלי לשים לב, ולהוביל לסדקים וסדקים בעור שעלולים להידבק.

יובש וזרימת דם לקויה

בנוסף לנוירופתיה, זרימת דם לקויה יכולה גם לתרום ליובש בכפות הרגליים. סוכרת עלולה לפגוע בכלי הדם בכפות הרגליים שלנו, ולהפחית את כמות הדם שזורמת אליהם. זה יכול להוביל ליובש ולמחסור בחמצן ובחומרי הזנה בעור, מה שיכול להקשות על ריפוי תקין של העור.

שמירה על כפות הרגליים

לאנשים עם סוכרת חשוב להקפיד על כפות שמירה על הרגליים שלהם, שכן בעיות בכף הרגל הן סיבוך שכיח של המחלה. אחת הדרכים למנוע יובש בכפות הרגליים היא לשמור עליהן נקיות ולחות. אנשים עם סוכרת צריכים להימנע מהשריית כפות הרגליים שלהם במים לפרקי זמן ארוכים, מכיוון שהדבר עלול לגרום לייבוש העור. כמו כן, עליהם להימנע משימוש במים חמים, מכיוון שהדבר עלול לפגוע בעור ולהוביל ליובש.

פטור ממס הכנסה לחולי סכרת

בישראל קיימות הטבות במס הכנסה ואישור פטור ממס הכנסה לסובלים מסוכרת. על פי נתוני רשות המסים בישראל, חולי סוכרת זכאים למגוון הטבות מס, לרבות ניכויים בגין הוצאות רפואיות הקשורות למחלה, כגון אינסולין, מדי רמת סוכר בדם וציוד נוסף. בנוסף, אנשים עם סוכרת הזקוקים לתזונה מיוחדת או תוספי תזונה עשויים להיות זכאים גם הם להנחות מס.

כדי לנצל את ההטבות הללו, על חולי סוכרת להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך או רואה חשבון שיוכל לייעץ להם לגבי הטבות המס הספציפיות העומדות לרשותם. על ידי ניצול היתרונות הללו, אנשים עם סוכרת יכולים לנהל טוב יותר את מצבם ולהפחית את הנטל הכלכלי של המחלה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

יובש בכפות הרגליים הוא מצב שכיח שיכול להוות סימן אזהרה לסוכרת או לסיבוך של המחלה. אנשים עם סוכרת צריכים להקפיד במיוחד על כפות הרגליים שלהם ולבדוק אותן באופן קבוע עבור סימני יובש או סדקים. כמובן שמומלץ לפנות לטיפול רפואי אם הם מבחינים בבעיות כלשהן.

מימוש זכויות רפואיות לחולי סוכרת

כמו כל המחלות החשוכות מרפא גם מחלת הסוכרת מזכה את הסובלים בה באחוזי נכות לפי חומרת המחלה,

לרוב מחלת הסוכרת תהיה הטווח של 20%-60% נכות, מה שלרוב לא יתן באופן אוטומטי זכאות לקבלת פטור ממס הכנסה,

אך עם זאת, לרוב חולי סוכרת יסבלו מבעיות רפואיות נוספות או נלוות למחלה,

בשילוב תיק רפואי שלם עם מספר בעיות רפואיות בסיכוי לקבלת פטור ממס הכנסה גדל משמעותית,

אם אתם לא בטוחים מה חומרת המחלה שלכם ומה הזכויות הרפואיות שתוכלו להיות זכאים, אנו בחברת בשביל הזכויות נשמח לעזור לכם,

בשיחת טלפון של כ10-20 דקות ללא עלות וללא התחייבות נוכל להעריך מה הזכויות הרפואיות שתוכלו להיות זכאים מהביטוח הלאומי ולשקול צעדיכם קדימה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.