כפות רגליים שורפות סוכרת

כפות רגליים שורפות סוכרת
תוכן עניינים

כפות רגליים שורפות סוכרת – חולי סוכרת יכולים לסבול מהשלכות רבות

חולי סוכרת רבים נוטים לסבול מבעיות רבות הקשורות לכף הרגל כגון כיבים, חוסר תחושה או פצעים שאינם נרפאים. אחת התופעות הנפוצות בקרב חולי סכרת היא תופעת הכאבים הנוירופטים הכוללים תחושה של שריפה, צריבה, נימול ותחושות לא נעימות. כאב ניורופטי סוכרתי ניתן לטיפול ומניעה בשלבים מוקדמים של המחלה. במאמר זה נסביר מהו כאב נוירופטי, דרכי המניעה והטיפול והאם לסכרתיים יש פטור ממס ההכנסה.

כפות רגליים שורפות סוכרת

מחלת הסכרת

מחלת הסכרת הינה חוסר יכולת של הגוף לווסת את רמות הסוכר עד למצב של חוסרים או עודפים מסכני חיים. סוגי הסכרת הנפוצים ביותר הינם סכרת 1 או סכרת נעורים שהינה מולדת ותורשתית, וסכרת 2 שעלולה להתפרץ עקב תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית והשמנת יתר. כיום הטיפול בסכרת מתבסס על מתן אינסולין באמצעות הזרקה, מדידות סוכר תכופות וטיפול בהיבטים הנוספים של המחלה כגון כפות רגליים סכרתיות, פצעים פתוחים שאינם מגלידים ועוד. ניתן למנוע את מחלת הסכרת ( 2 ) על ידי פעילות גופנית סדירה, שמירה על משקל תקין ושמירה על תזונה בריאה ובאופן כללי המנעות מצריכה מוגזמת של שתיה מתוקה וחטיפים עתירי מלח, שומן וסוכר.

כאבים נוירופטים בקרב סוכרתיים

מחלת הסכרת עלולה לגרום לסיבוכים שונים בשל הפגיעה בכלי הדם וביכולתם לספק חמצן לרקמות, דבר המביא לנמקים, כיבים, פצעים שאינם מחלימים ותאי עצב שהולכים ונהרסים מחוסר חמצן. הפגיעה ניכרת בעיקר בעצבים הארוכים ובמיוחד בכף הרגל. סוכרתיים רבים מתלוננים על תחושות לא נעימות בחלק התחתון של כף הרגל וכף הרגל כגון חום או קור לא מוסברים, אובדן תחושה ונימול, כאב בלתי מוסבר, תחושת צריבה, עקצוץ או שריפה. תחושות לא נעימות אלו, במידה ואינן מטופלות, עלולות להחמיר ולהתפשט מקצות אצבעות הרגליים אל שאר הגוף ולפגוע במערכות שונות כגון העיניים, מערכת העיכול, מערכת הרבייה והלב.

טיפול בכאבים נוירופטיים

המפתח למניעת נזקי סכרת היא להביא לאיזון הסוכר בגוף באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית סדירה, שינה ומנוחה טובה ושמירה על משקל תקין. סכרת מאוזנת הנמצאת בשליטה מצמצמת באופן ניכר את תופעות הלוואי ואת עוצמתם. בנוסף, ניתן לטפל תרופתית בכאבים נוירופטיים, לעטוף את האיזור הכואב בקומפרסים קרים, משחות וקרמים המשמשים להמרצת מחזור הדם, תחבושות אלסטיות ועוד.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

סכרת ופטור ממס הכנסה

מאחר ומחלת הסכרת גורמת סבל רב לאדם ועלולה לגרום לו לנכות באחוזים משתנים, הוחלט כי החל משנת 2014 אדם הסובל מנכות בחומרה של 30% ומעלה בשלושה איברי מטרה לפחות כגון: עיניים, מערכת העצבים, כליות, כלי דם גדולים וקטנים, תיקבע לו נכות של 100%. במידה והנכות נקבעה למשך זמן ארוך יותר מ- 185 ימים ברציפות, הוא יהיה זכאי גם לאישור פטור ממס הכנסה. חשוב וכדאי לברר זאת מול הגורמים המתאימים ולקבל ייעוץ מקצועי.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.