כתמים ברגליים סוכרת

כתמים ברגליים סוכרת
תוכן עניינים

כתמים ברגליים סוכרת – מספר טיפולים יכולים לעזור לחולי סוכרת להתמודד טוב יותר עם המחלה

לעתים אנחנו נתקלים בתסמונות רפואיות אשר יכולות להופיע באמצע החיים ללא התראה מוקדמת. לעתים תסמונות אלה משפיעות על המשך אורח חיינו, ולעתים הן לא משפיעות בכלל.

יחד עם זאת, תמיד לחשוב להיות עם יד על הדופק כדי לדעת האם צריך לבצע פעולות מניעה במידה ותסמונת שכזו מופיעה.

אחד מהתסמינים הללו הוא הופעה של כתם או כתמים ברגליים, אשר עלולים להוות סימן להתפתחות של סוכרת. המאמר הבא יסקור את התופעה בקצרה.

כתמים ברגליים סוכרת

מהי סוכרת?

סוכרת היא מחלה מטבולית אשר מתבטאת בעודף סוכר מסוג גלוקוז בדם. היא מחולקת לשני סוגים: סוג 1, שבו יש ירידה בקצב ייצור האינסולין בגוף, וסוג 2, שבו האינסולין המופרש בגוף לא מאפשר ספיגת סוכר לרקמות ברמה טובה, מה שמוביל לעלייה בריכוז הסוכר בדם. לכל סוג סוכרת יש את דרכי הטיפול שלו, והוא עלול לשנות את אורח החיים של מי שסובל ממנו בצורה דרמטית.

חולי סוכרת עלולים לספוג פגיעה כלכלית משמעותית, הן עקב הזמן הנדרש לטיפול במחלה והן בגלל השינויים בתזונה שהיא גוררת. בעקבות זאת, חולי סוכרת בעלי אחוזי נכות מספיק גבוהים זכאים לקבל פטור ממס הכנסה כדי לסייע להם להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של המחלה.

מהם הכתמים המופיעים ברגליים בעקבות סוכרת?

בין אם מדובר בסוכרת מסוג 1 או 2, אחד התסמינים לקיומה הם כתמי עור שמופיעים לרוב ברגליים. כתמים אלה, הנובעים ממצב הקרוי דרמופתיה, הם יחסית נפוצים, והם נראים כמו כתמים חומים, ורודים או אדמדמים עגולים. הם לא מזיקים, לא מגרדים או גורמים לכאב, ולרוב בגודל 1 עד 2.5 ס"מ.

מה הסיבה להופעתם?

כאמור, הכתמים הללו מופיעים בעיקר בקרב חולי סוכרת. עם זאת, המנגנון המדויק לא ברור לחלוטין עדיין. ההערכה היא שהם נוצרים בעקבות טראומה קודמת לעור, כגון חום או קור קיצוניים. רמות הסוכר הגבוהות המתאפיינות בקרב חולי סוכרת משפיעות על מערכת העצבים המרכזית בגוף, מה שעלול לגרום להשפעה משמעותית של אותן טראומות על הגוף והעור.

האם ניתן לטפל בכתמים הללו?

אין כיום תרופה ספציפית לטיפול בהופעת כתמים עקב סוכרת, וחוקרים לא בטוחים לגבי הקשר בין דרכי הטיפול בסוכרת לבין שיפור בנראות הכתמים לאחר הופעתם. החדשות הטובות הן שהכתמים הללו אינם מזיקים כלל ולכן אין סיבה לדאגה. חשוב בכל מקרה להמשיך את שגרת הטיפול בסוכרת בלי קשר להופעת הכתמים עצמם, גם אם היא לא תסייע בהעלמתם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

כתמי רגליים הם תופעה שכיחה למדי הופיעה בקרב רבים מחולי הסוכרת. הם אמנם לא אסתטיים ולא ניתנים להעלמה בקלות, אך הם גם לא מזיקים ולא משפיעים על אורך החיים של המטופל בצורה דרמטית. הופעתם כן מהווה תסמין להתפתחות של סוכרת, לכן אם מבחינים בהם יש צורך מייד ליצור קשר עם רופאה ולהתייעץ איתה לגבי דרכי טיפול אפשריות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.