מדרגות מס הכנסה מעל גיל 70

מדרגות מס הכנסה מעל גיל 70
תוכן עניינים

מדרגות מס הכנסה מעל גיל 70 – מי זכאי לפטור ממס הכנסה מעל גיל 70 ואיך מממשים את הפטור 

כל אזרח במדינה מחויב לשלם מס הכנסה אם ההכנסה שלו היא מעל לסכום מסוים. עם זאת, לא כל אזרח משלם את אותו אחוז מההכנסה שלו.  קיימות מדרגות מס שמגדירות את התשלומים ומסדירות אותם כך שהתוצאה תהיה הוגנת. האם אזרחים מעל גיל 70 מחויבים לשלם מס, והאם יש להם מדרגות שונות? על שאלה זו נענה במאמר שלפניכם.

מדרגות מס הכנסה מעל גיל 70

האם יש פטור ממס הכנסה לאנשים מעל גיל 70?

אנשים רבים תוהים האם כשהם מגיעים לגיל 70 והם עדיין עובדים, אם זה כעצמאים ואם זה כשכירים – האם מגיע להם פטור ממס הכנסה, כפי שהם מקבלים פטור מביטוח לאומי החל מגיל מסוים.

תשובה היא שבניגוד לביטוח לאומי, רשויות המס לא מעניקות פטור לאזרחים מהגיל השלישי שעדיין עובדים. הם עדיין מחויבים לשלם מס על ההכנסה שלהם לרשויות. אבל- המדינה עדיין מעניקה מספר הטבות מסוים כדי להקל על האזרחים, על כן אכן קיים שינוי כלשהו בתשלומי המיסים החל מגיל מסוים.

 

איזה הטבות מס הכנסה מוענקות לאנשים מעל גיל 70?

לאחר גיל הפרישה לאדם מגיעה נקודת זיכוי נוספת, וזאת בשני מקרים: אם לבת או בן הזוג שלו כרגע אין הכנסה, או אם יש לבן או בת הזוג הכנסה אבל היא מתחת לסכום מסוים. כמובן שתנאי נוסף לקבלת נקודת הזיכוי הוא שלפחות אחד מבני הזוג הוא בגיל הפרישה.

אם אתם מעל גיל הפרישה ושכירים, נקודת הזיכוי הזו תתקבל בתלוש השכר ביחד עם שאר נקודות הזיכוי ולמעשה תפחית את תשלומי המיסים שלכם מאחר וכל נקודת זכות שווה סכום חודשי מסוים (שנקבע כל שנה מחדש לפי הצמדה למדד). את נקודת הזכות הזאת אתם תקבלו אם תמלאו את הפרטים בטופס 101 בתחילת השנה.

הטבה נוספת היא הקטנה של תשלום המס על הכנסות מריבית. כל אדם ששנת הלידה שלו היא לפני 1948 ומקבל הכנסות מריביות, אם זה תוכניות חיסכון, פיקדונות בבנק וכדומה –  יזכה לתשלום מס מופחת על הצבירות.

כך גם על הכנסה פאסיבית שאינה מעבודה (לדוגמה- שכר דירה)- שיעור המס על כך יורד ומאפשר לכם לשלם פחות.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

זיכוי מס על אחזקת קרוב במוסד מיוחד

קיים סעיף נוסף שמאפשר לכם לחסוך על תשלומי מיסים. אם יש לכם בן או בת זוג שכדי לקבל טיפול ראוי צריכים להתגורר במוסד מיוחד, אתם זכאים להטבה באחוזי המס אותו אתם צריכים לשלם על ההכנסה החייבת שלכם. זה יכול להיות בני זוג עם מחלה מתקדמת, שיתוק, נכות או מצב נפשי.

כדי לזכות להטבה זו ההכנסה השנתית שלכם צריכה להיות עד תקרה מסוימת והתשלום שמתבצע אל המוסד המיוחד מתבצע דרככם. הטבה זו רלוונטית לא רק לאנשים מעל גיל 70 אלא לכל אזרח שנאלץ להתמודד עם סיטואציה כזו.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.