מהי מחלת הסוכרת

מהי מחלת הסוכרת
תוכן עניינים

מהי מחלת הסוכרת ומה דרכי ההתמודדות עם המחלה

סוכרת, היא מחלה כרונית הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו מצב בו הגוף אינו מסוגל לווסת כראוי את רמת הגלוקוז בדם. גלוקוז הוא סוג של סוכר המספק אנרגיה לתאי הגוף. אינסולין, הורמון המיוצר על ידי הלבלב, עוזר לווסת את רמות הגלוקוז בגוף. בסוכרת, או שהלבלב אינו מייצר מספיק אינסולין או שהגוף אינו מסוגל להשתמש באינסולין ביעילות.

כתוצאה מכך, רמות הגלוקוז בדם נשארות גבוהות, מה שמוביל למגוון של סיבוכים בריאותיים.

כמובן שעם מחלה קשה כמו סוכרת יש עם זכויות רפואיות שהחולה יוכל להיות זכאי,

ההטבה הנחשקת ביותר שנוכל לקבל עקב מחלת הסוכרת היא פטור ממס הכנסה, אך על זה נרחיב בהמשך..

מהי מחלת הסוכרת

סוגי הסכרת

ישנם שלושה סוגים עיקריים של סוכרת: סוג 1, סוג 2 וסוכרת הריון.

סוכרת סוג 1

סוכרת סוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים, היא מחלה אוטואימונית שבה מערכת החיסון תוקפת והורסת את התאים מייצרי האינסולין בלבלב. סוכרת מסוג 1 מתפתחת בדרך כלל בילדות או בגיל ההתבגרות ודורשת טיפול באינסולין לכל החיים.

סוכרת סוג 2

סוכרת סוג 2, היא הסוג הנפוץ ביותר של סוכרת, המהווה כ-90% מכלל המקרים. היא מתפתחת בדרך כלל בבגרות, אם כי היא מאובחנת יותר ויותר בילדים ובני נוער. בסוכרת מסוג 2, הגוף הופך עמיד להשפעות האינסולין, והלבלב אינו מסוגל לייצר מספיק אינסולין כדי להתגבר על תנגודת זו. סוכרת מסוג 2 יכולה להיות מנוהלת לרוב באמצעות שינויים באורח החיים, כגון תזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה וירידה במשקל, כמו גם תרופות.

סוכרת היריון

סוכרת הריונית, מתרחשת במהלך ההיריון ובדרך כלל חולפת לאחר הלידה. היא נגרמת על ידי שינויים הורמונליים שהופכים את הגוף פחות מסוגל להשתמש באינסולין ביעילות. נשים עם סוכרת הריונית נמצאות בסיכון מוגבר לפתח סוכרת מסוג 2 בשלב מאוחר יותר בחיים.

פטור ממס והטבות ממס לחולי סכרת

בישראל קיימות הטבות במס הכנסה ואישור פטור ממס הכנסה עבור חולי סוכרת. הטבות אלו נועדו לסייע בקיזוז עלויות ניהול המצב. לדוגמה, אנשים עם סוכרת יכולים לתבוע ניכוי מס בגין הוצאות הקשורות לטיפול רפואי, לרבות תרופות, אספקה לניטור סוכר ומשאבות אינסולין.

בנוסף, חולי סוכרת עשויים להיות זכאים לזיכוי מס נכות אם מצבם פוגע באופן משמעותי ביכולתם לבצע פעולות יומיומיות. כדי לזכות בהטבות מס אלו, החולים חייבים לספק תיעוד של אבחון הסוכרת שלהם וההוצאות הרפואיות הנלוות. הכוונה לקבלות, מרשמים והערות רופא. חשוב לנהל רישום מדויק של כל ההוצאות הרפואיות הקשורות לסוכרת לאורך השנה כדי להבטיח שתוכלו לתבוע את ההנחה המקסימלית במס.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

סוכרת היא מחלה כרונית הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם כל הזמן. היא יכולה להוביל לסיבוכים בריאותיים חמורים, אם היא לא מנוהלת כראוי. בישראל קיימות הטבות במס הכנסה עבור אנשים עם סוכרת כדי לסייע בקיזוז עלויות הטיפול במצב. אם יש לכם סוכרת, חשוב לדבר עם איש מקצוע בתחום המס כדי להבטיח שאכן אתם מנצלים את כל הטבות המס הזמינות עבור אנשים במצבכם.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.