מהי סוכרת
תוכן עניינים

מהי סוכרת – אחת המחלות הנפוצות בעולם המערבי היא מחלת הסוכרת

ענף הרפואה המודרני מתמודד עם שלל מחלות קשות, שמהן סובלים אנשים ברחבי העולם. מחלות לב, מוח ואפילו מחלות הסרטן, הן מחלות קשות ומסוכנות שלמדע אין עדיין מענה מוחלט עבורן. בכתבה שלפניכם נעסוק במחלת הסוכרת – מהי ואיך ניתן לטפל בחולים בה בצורה אפקטיבית

מהי סוכרת

סוכרת, מחלה שחשוב להכיר

סוכרת היא קבוצה של מחלות שבכולן נגרם לחולה נזק כתוצאה מכך שרמת הגלוקוז בדמו היא גבוהה. רמה של 125 מיליגרם סוכר לכל דציליטר דם במצב של צום או 200 מיליגרם לדציליטר לאחר שעתיים מהעמסת סוכר – אלו נחשבות כתוצאות שמעידות על סוכרת.

סוכרת מחולקת לסוכרת מסוג 1 וסוכרת מסוג 2.

סוכרת מסוג 2

היא סוכרת שנגרמת לאחר שאחד מהמנגנונים שקשורים לקליטה או העיבוד של סוכר נפגע. מחלה זאת נגרמת כתוצאה מאורח חיים לא בריא ומגורמי סיכון נוספים כמו מוצא, גיל ותורשה.

סוכרת מסוג 1

היא מחלה שגורמת להפסקת הייצור של האינסולין בלבלב. במקרים אלו יש לטפל בחולה באמצעות אינסולין מלאכותי.

הנזקים שנגרמים ממחלות הסוכרת

מחלת הסוכרת לסוגיה השונים גורמת לנזקים שונים למערכות הגוף. העיניים, הגפיים, הלב, המוח, העור ועוד שלל מערכות אחרות וחשובות, עלולות להיפגע כתוצאה מהמחלה ומהימצאות הסוכר בכלי הדם. חלק מהחולים במחלה סובלים מירידה בראייה ואפילו מעיוורון כתוצאה מפגיעה בכלי הדם בעין. אחרים סובלים מבעיות שונות בגפיים, החל מגרד וכאבים ועד נמק.  הנזקים ממחלת הסוכרת עלולים לגרום לנכות או להפרעה קשה בחיים ואיכות החיים. לכן יש לחולים במחלה זאת זכאות למספר הטבות ממשלתיות כמו פטור ממס הכנסה ועל כך נפרט בהמשך.

איך מטפלים בסוכרת מסוגים שונים

הטיפול בסוכרת מסוג 1 נעשה על ידי הזרקת אינסולין. כיום קיימים בשוק מספר סוגי אינסולין, שמשך השפעתם שונה אחד מהשני. כמו כן קיימת משאבה ייעודית שמטרתה להזרים אל גוף החולה אינסולין בצורה אוטומטית, וללא צורך בזריקות תכופות ביותר. הטיפול בסוכרת מסוג 2 תלוי מאוד בהתקדמות המחלה הספציפית ובמצב החולה עצמו. קיימות בשוק מספר רב של תרופות, שמטפלות באלמנטים שונים של המחלה.

עם מה מתמודדים חולי סוכרת?

חולי סוכרת עלולים לסבול ממגוון רחב של תסמינים קשים מאוד כמו כאבים קשים ברגליים, אובדן תחושה, גרד, פצעים שונים בעור, עיוורון, התקפי לב ועוד מגוון רחב של נזקים שונים. נזקים אלה מחייבים את חולי הסוכרת להתמודד עם מגוון רחב של אתגרים בחיי היום יום. בכדי לעזור להם להתמודד עם האתגרים אלה, קיימת בישראל עזרה ממשלתית המעניקה הטבות שונות כדוגמת קצבת נכות או פטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

עזרה ממשלתית לחולי סוכרת

חולי סוכרת בישראל זכאים לקבלת עזרה ממשלתית מסוגים שונים, וזאת בתנאי שיקבלו הכרה במחלה שלהם ובנזקים והפגיעות שנגרמו להם עקב המחלה. בכדי לקבל את ההכרה, יש לפנות למוסד לביטוח לאומי. ההטבות שמקבלים חולי סוכרת כוללות קצבת נכות, פטור ממס הכנסה, הקלות בתשלומי מיסים אחרים, תו נכה לרכב ועוד.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.