מה אסור לחולי סוכרת לאכול

מה אסור לחולי סוכרת לאכול
תוכן עניינים

חולי סוכרת מומלצים לדיאטה

גם אם גיליתם יש לכם סוכרת או טרום סוכרת, בעזרת אורח חיים נכון אתם יכולים לשמור על עצמכם ולמנוע נזקים קצרים וארוכי טווח. אמנם, כיום חולי סוכרת יכולים לאכול כמעט הכול, כיוון שהשוק הקמעונאי מציע פתרונות מגוונים של מוצרי מזון ללא סוכר. אך בכל מקרה, הקפדה ואי אכילה של המאכלים אותם אסור לחולי סוכרת לאכול, יכולה לאפשר איכות חיים גבוהה יותר ובריאות איתנה.

מה אסור לחולי סוכרת לאכול

אכלו כמה שפחות מאכלים מתועשים

רוב המאכלים המתועשים אשר מציעים לנו רשתות המזון השונות או ענף המסעדנות, עתירים בשומנים, ולכן – הם לא מומלצים לאכילה עבור חולי סוכרת. כל ארוחה במסעדה מחייבת בדיקה של כמות הפחמימות והשומן, על מנת שלא לעבור את הגבול ולהעלות את רמת הסוכר לשיאים מסוכנים. גם במסעדות המציעות מזון דל סוכר, יש לבחון את מרכיבי התפריש ולהימנע ממאכלים שכוללים בתוכם כמות רבה של שומנים, כיוון שאלה מעלים באופן ישיר את ההתנגדות לאינסולין, ועלולים להחמיר את מצב הסכרת.

שתיה מתוקה – לא בתפריט

אמנם, מאכלים רבים כוללים בתוכם כמות מסוימת ואפילו גבוהה של סוכר, אשר אינה מומלצת לחולי הסוכר שהגוף שלהם מתקשה להתמודד עם הסוכר, עקב אי פירוק האינסולין. אך שתיה מתוקה, נמצאת לחלוטין מחוץ לתפריט, כיוון שהיא כוללת בתוכה כמויות גבוהות של סוכר ובריכוז עוצמתי במיוחד. חשוב לדעת שבין המשקאות המתוקים נמצאים גם היינות המתוקים השונים ואפילו מיץ הענבים, ויש לקחת זאת בחשבון טרם השתיה.

מאכלים עתירי פחמימות

חולי סוכרת נדרשים לבדוק את מרכיבי המזון אותו הם אוכלים, על מנת לוודא שהוא לא מכיל כמות גבוהה וממורכזת מידי של סוכר. אך למעשה, עליהם לבדוק לא רק את רמת הסוכר, אלא גם את רמת הפחמימות, כיוון שהן אלה שמתפרקות בגוף ודורשות הפרשה מוגברת של אינסולין. רק בדיקת כמות הסוכר והפחמימות למאה גרם, תוכל ליצור תמונת מצב מלאה, אשר תאפשר לחולה הסוכרת לדעת האם המאכל מתאים לו או לא.

פירות? ממש לא כולם

אמנם, מכל הדיאטניות ניתן למצוא המלצה גורפת על אכילת פירות מכל סוג, במשך כל שעות היום. אך על חולי הסוכרת להימנע מפירות שמכילים בתוכם אחוזי גלוקוז גבוהים מידי, שדורשים פירוק מאסיבי של אינסולין. בין הפירות שמומלץ לחולי הסוכרת להימנע מהם, ניתן למצוא: בננה, אבטיח ואפרסמון.

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת

חולי סוכרת נדרשים להימנע מן המזונות השונים, דבר שעלול לפגוע על איכות חייהם ולהשליך על בריאותם . מסיבה זו, חולי זוכרת רבים זכאים בעקבות המחלה שלהם לאישור פטור ממס הכנסה. באם גם אתם סובלים ממחלת הסוכרת, נצלו את המצב הקיים בלאו הכי לטובתכם, ונסו להשיג פטור ממס הכנסה שיאפשר לכם חיסכון כספי.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

על חולי סוכרת להימנע ממזונות עתירים בשומן, סוכר ופחמימות. כאשר בנוסף עליהם להימנע משתיה מתוקה ופירות עתירי גלוקוז.

חליתם בסוכרת ולא בטוחים מה הזכויות הרפואיות המגיעות לכם?

חברת בשביל הזכויות היא חברת מימוש זכויות רפואיות המאפשרת לך ליווי מלא וצמוד למימוש זכויות הרפואיות שלך על בסיס הצלחה,

במידה וחלית בסוכרת יש לך אפשרות לקבל אחוזי נכות לפי חומרת המחלה,

אנו נלווה אותך בכל התהליך עד קבלת פטור ממס הכנסה – לא קיבלת פטור ממס, לא תשלם לנו על השירות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.