מה ההבדל בין סוכרת 1 לסוכרת 2

מה ההבדל בין סוכרת 1 לסוכרת 2
תוכן עניינים

מה ההבדל בין סוכרת 1 לסוכרת 2 – חליתם בסוכרת רוצים לתבוע את זכויותכם?

לשני סוגי הסוכרת השכיחים בעולם יש מנגנון פעולה שונה, ועדיין מדובר במחלות המשתייכות לאותה קבוצה הנושאת את השם הכולל סוכרת. במאמר זה פירטנו על שני סוגי הסוכרת הללו, על ההבדלים ביניהם ועל המשותף להם.

מה ההבדל בין סוכרת 1 לסוכרת 2  

סוכרת מסוג 1, סוכרת שנובעת מחוסר באינסולין

סוכרת מסוג 1 המכונה גם סוכרת נעורים או סוכרת שתלויה באינסולין, היא מחלה שנגרמת עקב הפסקת ייצור האינסולין בלבלב מסיבה כלשהי. בעקבות כך, יש צורך בהחלפת האינסולין הטבעי באינסולין מלאכותי, בכדי להוריד את רמת הסוכר שבדם.

סוכרת 1 מתפרצת בדרך כלל אצל חולים צעירים, אבל יש גם מקרים של התפרצות בגיל מאוחר יותר.

סוכרת זאת מגיבה בצורה טובה למתן אינסולין בזריקות ומכאן השם סוכרת שתלויה באינסולין. זהו גם ההבדל הגדול והמשמעותי ביותר בינה לבין סוכרת מסוג 2.

סוכרת מסוג 2, סוכרת שנובעת מאורח חיים לא בריא

סוכרת מסוג 2 יכולה לנבוע מכשלים שונים במערכת ההורמונים וקליטתם בגוף. בדרך כלל סוכרת מסוג זה נקשרת לאורח חיים לא בריא בשילוב עם גורמי סיכון נוספים.

כמו סוכרת מסוג 1, גם סוכרת מסוג 2 מאופיינת ברמה גבוהה של סוכר בדם ויש צורך להוריד אותה.

רמת הסוכר הגבוהה יכולה לנבוע מכמות סוכר גבוהה בדם באופן כרוני, כמות אינסולין נמוכה בדם וגם ממצב שנקרא תנגודת אינסולין. במצב זה יש לתאי הגוף רגישות פחותה לאינסולין והם לא קולטים אותו, וכך גם רמת הסוכר וגם רמת האינסולין בדם נשארות גבוהות מהנדרש.

מה המשותף לשני סוגי הסוכרת?

המשותף לשני הסוגים של הסוכרת, הוא הנזק שנגרם לכלי הדם כתוצאה מרמת הסוכר הגבוהה בדם. סוכר בכמות גבוהה בכלי הדם עלול לגרום לנזק לכלי הדם ולאיברים אליהם מועבר הדם באמצעותם.

נזקים אלה נגרמים למערכות רבות בגוף והם אף עלולים לקצר את תוחלת החיים של החולה. חולי סוכרת שנפגעו ממחלתם בצורה קשה יכולים לקבל מהמדינה עזרה בהתמודדות עם המחלה בצורות שונות, כמו קבלת קצבת נכות, פטור ממס הכנסה ועוד.

עזרה ממשלתית לחולי סוכרת מסוג 1 ו-2

סוכרת מסוג 1 ומסוג 2 הן מחלות כרוניות, קשות ומסכנות חיים. לכן, מי שנפגע ממחלות אלה יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי לשם קבלת פיצויים. פיצויים אלה ניתנים בדרך כלל לפי אחוזי הנכות שנקבעו לחולה. לדוגמא, חולים עם שיעור נכות של 90% ומעלה, זכאים לקבל קצבת נכות וכן פטור ממס הכנסה.

ניתן לקבל פטור ממס הכנסה גם ללא הכרה בשיעורי נכות.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

ההבדלים והדמיון בסוכרת מסוג 1 ו-2 – סיכום

מנגנוני המחלה של סוכרת 1 וסוכרת 2 שונים זה מזה. בנוסף, לכך הסיבות למחלה אף הן שונות. למרות זאת, הנזקים שמהם סובלים החולים הם דומים וכך גם הזכויות הרפואיות המגיעות להם בגין נזקים אלה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.