מה זה סוכרת סוג 2

מה זה סוכרת סוג 2
תוכן עניינים

מה זה סוכרת סוג 2 – אחת המחלות הנפוצות בעידן המודרני היא סוכרת סוג 2

לצערנו יש שלל מחלות כרוניות שתוקפות אנשים בארץ ובעולם, ואחת הנפוצות ביניהן היא סוכרת סוג 2. סוכרת סוג 2 היא מצב שבו הלבלב לא מספק מספיק אינסולין או שהגוף פיתח עמידות בפני אינסולין – דבר שמשפיע על רמות הסוכר בדם.

מבין שני סוגי הסוכרת זהו הסוג הנפוץ יותר, שמהווה כ-90 אחוזים מכלל המקרים המאובחנים. רוצים לשמוע עוד על המחלה? קראו פה לפניכם.

מה זה סוכרת סוג 2

מתי מאבחנים סוכרת סוג 2?

סוכרת מסוג 2 מתפתחת בדרך כלל בבגרות, אחרי גיל 40, אם כי היא מאובחנת יותר ויותר בקרב אנשים צעירים יותר בשל השכיחות הגוברת של השמנת יתר ואורח חיים שכולל הרבה ישיבה ופחות פעילות פיזית.

יש הטבות מול המדינה באבחון סוכרת סוג 2?

אם אתם חולים בסוכרת מסוג 2 יכול להיות שמגיעות לכם זכויות שונות, כגון פטור ממס הכנסה.

המדינה מנסה לעזור לחולים במצבים שונים לנהל שגרת חיים נוחה, על כן פטור ממס הכנסה נכלל כהטבה כלכלית. לבחינת נושא הזכויות וקבלת פטור ממס הכנסה כדאי לפנות אל רשויות המס השונות.

מה קורה פיזית בסוכרת מסוג 2?

אינסולין הוא הורמון שמיוצר בגוף על הידי הלבלב שלנו, שאחראי על וויסות כמות הגלוקוז שבזרם הדם. כשלאדם יש סוכרת מסוג 2, הגוף למעשה הופך להיות עמיד בפני השפעות אינסולין, או שהלבלב עצמו איינו מייצר מספיק אינסולין בכדי לענות על צרכי הגוף שלנו. כתוצאה מכך, גלוקוז אינו יכול להיכנס לתאי הגוף בצורה יעילה.

איזה גורמי סיכוי תורמים להתפתחות סוכרת מסוג 2?

קיימים מספר גורמים שיכולים לתרום להתפתחות סוג זה של סוכרת. גורם ראשון הוא משקל גוף עודף. השמנת יתר וחוסר פעילות גופנית מגבירים את העמידות של הגוף לאינסולין, מה שמקשה על הגוף לנצל אותו ביעילות.

גורם נוסף הוא ההיסטוריה המשפחתית והגנטיקה. היסטוריה משפחתית של סוכרת מסוג 2 מגבירה את הסיכון של אדם לפתח את המחלה. בנוסף, גורמים גנטיים מסוימים ממלאים תפקיד בקביעת הרגישות של אדם לאינסולין ולחילוף חומרים לקוי.

איזה תסמינים יש לסוכרת מסוג 2?

תסמינים של סוכרת סוג 2 עשויים להתפתח בהדרגה וחלק מהאנשים עשויים שלא לחוות תסמינים בולטים בשלבים המוקדמים. אבל עדיין יש כמה תסמינים נפוצים יותר שכדאי לשים עליהם את הדעת.

בין התסמינים הללו ניתן למצוא הטלת שתן תכופה בתדירות גבוהה, צמא ורעב מוגברים, חולשה ועייפות כרוניים על אף מנוחה מספקת, תנודות במשקל הגוף, ראייה מעורפלת וזיהומים חוזרים ונשנים.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

איך מטפלים בסוכרת סוג 2?

אם סוכרת סוג 2 לא מטופלת בצורה נכונה היא עלולה להוביל לסיבוכים שונים כגון מחלות לב, נזק עצבי, בעיות עיניים ונזק לכליות. על כן חשוב לטפל בה בהקדם. הטיפול כולל לרוב שינוי של אורח חיים, שינוי דיאטה וקבלת טיפול תרופתי.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.