מה מותר לחולי סוכרת לאכול

מה מותר לחולי סוכרת לאכול
תוכן עניינים

מה מותר לחולי סוכרת לאכול ואיך זה יכול להשפיע על המחלה

סוכרת, היא מצב כרוני המשפיע על יכולת הגוף לווסת את רמות הסוכר בדם.

אנשים עם סוכרת חייבים לנהל בקפידה את התזונה שלהם כדי למנוע עליות ברמות הסוכר בדם, מה שעלול להוביל לסיבוכים בריאותיים חמורים. כתוצאה מכך, אנשים רבים עם סוכרת תוהים אילו מזונות מותר להם לאכול.

מה מותר לחולי סוכרת לאכול

פחמימות מתאימות

החדשות הטובות הן, שאנשים עם סוכרת יכולים לאכול מגוון רחב של מזונות. עם זאת, עליהם להיות מודעים לסוגי הפחמימות שהם צורכים, כמו גם לגודל המנות שלהם. פחמימות מתפרקות לגלוקוז, מה שמעלה את רמות הסוכר בדם. חולי סוכרת צריכים להתמקד בצריכת פחמימות מורכבות, כגון דגנים מלאים, פירות וירקות, ולא פחמימות פשוטות, כגון חטיפים ומשקאות ממותקים.

חלבונים מתאימים

חלבון, הוא רכיב תזונתי חשוב לאנשים עם סוכרת, מכיוון שהוא עוזר להאט את ספיגת הפחמימות לזרם הדם. מקורות טובים לחלבון כוללים בשר רזה, עופות, דגים, טופו וקטניות. חולי סוכרת צריכים לכלול בתזונה שלהם גם שומנים בריאים, כמו אלו המצויים באגוזים, זרעים ואבוקדו.

גודל מנות האוכל

חשוב שאנשים עם סוכרת ישימו לב לגודל המנות שלהם. שכן, אכילה מרובה מכל סוג של מזון. עלולה להוביל לעלייה ברמות הסוכר בדם. אחת הדרכים לנהל את גדלי המנות היא, להשתמש בסולם מזון או בכוסות מדידה כדי לוודא שאתם אוכלים את הכמות המתאימה לכם.

אינדקס גילקמי

שיקול חשוב נוסף עבור אנשים עם סוכרת, הוא האינדקס הגליקמי של המזונות שהם אוכלים. האינדקס הגליקמי, הוא מדד למהירות שבה מזון מסוים מעלה את רמות הסוכר בדם. יש להימנע ממזון עם אינדקס גליקמי גבוה, ולצרוך בעיקר מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך. כמה מהמזונות עם אינדקס גליקמי נמוך הם דגנים מלאים, פירות, ירקות וקטניות.

אלכוהול

אנשים עם סוכרת, צריכים גם להיות מודעים לצריכת האלכוהול שלהם. שתיית אלכוהול עלולה לגרום לירידה ברמות הסוכר בדם, מה שעלול להיות מסוכן לחולי סוכרת. בנוסף, משקאות אלכוהוליים מכילים לרוב הרבה קלוריות וסוכר, מה שעלול להוביל לעלייה במשקל.

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת והטבות מס

בישראל, חולי סוכרת זכאים להטבות מסוימות במס הכנסה. הטבות אלו כוללות זיכוי מס בגין רכישת תרופות וציוד רפואי, פטור ממס הכנסה, וכן ניכוי מס בגין הוצאות הקשורות לניהול סוכרת, כגון מכשירים לניטור רמת הסוכר בדם ומשאבות אינסולין.

כדי להיות זכאים להטבות אלו, אנשים חייבים להיות בעלי אישור מגורם רפואי מוכר, המעיד כי הם חולים בסוכרת ונזקקים לטיפול מתמשך. חשוב לחולי סוכרת בישראל להיות מודעים להטבות המס הללו, שכן הן יכולות לסייע בקיזוז עלויות הטיפול במצב כרוני מורכב זה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

חולי סוכרת יכולים לאכול מגוון רחב של מזונות, אך עליהם לשים לב לגודל המנות שלהם ולסוגי הפחמימות שהם צורכים. חשוב להתמקד בפחמימות מורכבות, חלבון רזה ושומנים בריאים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.