מחשבון מס הכנסה לגמלאים

מחשבון מס הכנסה לגמלאים
תוכן עניינים

מחשבון מס הכנסה לגמלאים – פטור ממס הכנסה לגמלאים

אם הגעתם לגיל מסוים ואתם עדיין עובדים, אמנם אתם מחויבים בתשלום מס על ההכנסה שלכם, אבל קיימות מספר הטבות מהמדינה, שיכולות להפחית את התשלומים האלה. כדי לעזור לכם לדעת כמה בדיוק אתם צריכים לשלם, הכנו לכם מדריך שיעזור לכם לחשב את כל הפרמטרים השונים, כך שתצטרכו לשלם רק את מה שאתם חייבים ולא יותר.

פטור ממס הכנסה למקבלי פנסיה

מי שהגיע לגיל פרישה, 62 לאישה ו-67 לגבר, ומקבל קצבת פנסיה חודשית, זכאי להקלות מס שונות. הקלת המס המשמעותית ביותר היא קבלת פטור ממס הכנסה על קצבת הפנסיה שלכם. אבל לא מדובר בפטור מוחלט, אלא רק על הסכום שמגיע עד ל-4742 ₪ בחודש. כלומר אם אתם מקבלים קצבת פנסיה שגדולה מכך, אתם תשלמו מס על ההפרש.

מחשבון מס הכנסה לגמלאים

מדרגות מס הכנסה על פנסיה

כמו אנשים לפני הפנסיה- גם לאנשים בפנסיה יש מדרגות מס בהתאם לגובה ההכנסה. אם אתם מקבלים קצבה שנתית שנמוכה מ-81,480 ₪ בשנה, דרגת המס היא 10 אחוז. ככל שאתם עולים בסכום ההכנסה- כך גם אחוז המס שתשלמו עולה. דרגות המס הן 10 אחוז, 14 אחוז, 20 אחוז, 31 אחוז, 35 אחוז ו-47 אחוז- דרגת המס הגבוהה ביותר שרלוונטית למי שההכנסה השנתית שלו גבוהה מ-542,160 ₪. שימו לב שדרגות המס מתעדכנות כל שנה והסכומים משתנים, על כן בעת חישוב קחו זאת בחשבון.

נקודות זיכוי

כל אזרח מקבל מספר נקודות זיכוי והן חלות גם על תשלומי מס הכנסה על פנסיה. כל אזרח במדינה מקבל 2.25 נקודות זיכוי בסיסיות. נשים מקבלות 0.5 נקודות זיכוי נוספות. כל נקודת זיכוי שווה לסכום מסוים שמשתנה כל שנה. השנה נקודת זיכוי שווה ל-235 ₪ בחודש או 2820 ₪ לשנה.

גמלאים יכולים לקבל נקודת זיכוי נוספת אם הם אינם עובדים. גם בן הזוג של אדם שיצא לגמלאות, גם אם הוא בעצמו עדיין עובד- יכול לקבל את נקודת הזיכוי הזאת.

את נקודת הזיכוי מנכים מהחישוב של התשלום למס הכנסה ולא מסך ההכנסה כולה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

אז איך מחשבים?

כדי לחשב את תשלום המס שלכם, יש להפחית מקצבת הפנסיה החודשית את הסכום 4742 ₪. את התוצאה המתקבלת יש להכפיל באחוזי המס של דרגת המס שלכם. ממנה ניתן לנכות את נקודות הזיכוי שלכם, ואז תגיעו אל התשלום החודשי הנדרש.

לדוגמה, אם אתם מקבלים קצבה של 6000 ₪ בחודש, תפחיתו ממנה את סכום הפטור ותגיעו ל- 1258 ₪. הסכום הזה נמצא בדרגת המס הנמוכה ביותר- 10 אחוז. תכפילו 10 אחוז ב-1258 ותקבלו 125.8 ₪. כאמור, יש לכם לפחות 2.25 נקודות זיכוי כשכל אחת מהם שווה 235 ₪ בחודש. מאחר ושווי נקודות הזיכוי עולה על גובה המס הנדרש, לא תצטרכו לשלם מס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.