מניעת סוכרת סוג 2

מניעת סוכרת סוג 2
תוכן עניינים

חברת בשביל הזכויות למען חולי סוכרת | ריכזנו לכם את המידע שיעזור לכם במניעת סוכרת סוג 2

המגיפה של המאה ה-21 נמצאת במגמת עליה ואם בעבר חשבנו שהיא שמורה למבוגרים בלבד, הרי שכיום יש יותר ויותר צעירים שחולים בה וחלק ניכר מכך ניתן לייחס לאורח חיים יושבני ותזונה עתירת קלוריות וסוכרים. לא רוצים להיכנס לסטטיסטיקה?

לפניכם כל מה שחשוב לדעת על מניעת סוכרת סוג 2.

מניעת סוכרת סוג 2

סוכרת בישראל

סטטיסטית, 1 מכל 4 מבוגרים מעל גיל 65 יחלה בסוכרת ולמרות שהמחלה מיוחסת בעיקר למבוגרים ונטיות גנטיות, כיום מאובחנים בה לא מעט צעירים, כך שנוסף ל-500,000 חולים בישראל, ישנם כ-300,000 הנמצאים במצב של טרום סוכרת.

לנוכח המצב, קופות ובתי החולים, כמו גם הביטוח הלאומי, מעמידים לרשות החולים הטבות וקצבאות שונות, כמו למשל שיקום תעסוקתי, פטור ממס הכנסה ועוד – למיצוי הזכויות מומלץ לפנות לגופים הרלוונטיים.

טרום סוכרת – מה זה אומר?

בין אם בשל נטייה גנטית או אורח חיים יושבני (נטול פעילות ספורטיבית לצד תזונה עתירת קלוריות ומעטה בחלבונים ושומנים בריאים), יתכן וגם אתם נמצאים במצב טרום סוכרתי ואפילו לא יודעים זאת. במצב זה, רמות הסוכר בדם גבוליות, מה שלא תמיד בא לידי ביטוי כלפי חוץ, אך הסכנות ממשיות ובראשן, הסכנה ללקות בסוכרת מסוג 2 תוך שנים ספורות.

מניעת סוכרת מסוג 2 – איך עושים את זה?

יש כמה הרגלים מנצחים שתוכלו לסגל על מנת להפחית את הסיכון ללקות במחלה ואף למנוע אותה לחלוטין. הרגלים אלה רלוונטים לכולם – מי שאינם נמצאים במצב טרום סוכרתי ואלה שכן, ואפילו עבור מי שכבר סובלים מהמחלה ומסיבוכים אופייניים לה.

  • פעילות גופנית, לכל הפחות חצי שעה ביום.
  • משקל גוף תקין בהתאם למבנה הגוף שלכם – השמנת יתר ידועה כאחד הגורמים שמעלים את הסיכון לסוכרת מסוג 2.
  • עיטפו את עצמכם בסביבה תומכת ואמצו אורח חיים, פעילויות את תחביבים להפגת מתחים.
  • דיאטה מאוזנת – דלת פחמימות (בעלת ערך גליקמי נמוך) ועשירה בחלבונים ושומנים בריאים. מומלץ להימנע מאוכל מתועש, מטוגן ורווי בשומן.
  • 7-8 שעות שינה בלילה.

טיפול בסוכרת סוג 2

אם כבר חליתם במחלה, ההרגלים שציינו מעלה עדיין יוכלו לחולל פלאים ואף להעלים לחלוטין חלק מהסימפטומים. בנוסף, חשוב להקפיד על נטילת התרופות והתוספים (תרופות מבוססות אינסולין, טיפולים להשמנת יתר וכיו"ב) שרשם לכם הרופא, לבצע בדיקות תקופתיות וניטור יומי של רמות הסוכר בדם.

בנוסף, כדאי לפנות לגופים כמו הביטוח הלאומי, אשר מעמידים לרשות החולים הטבות וקצבאות על מנת להקל עליהם ולשפר את איכות חייהם. בין היתר – השתתפות בדיור, פטור ממס הכנסה ועוד.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכומו של דבר,

סוכרת היא מחלה לא פשוטה וידועה בזכות סיבוכים שונים, אך לא מדובר בגזירת גורל – יש לא מעט פעולות שתוכלו לעשות על מנת למנוע את התפרצותה ואומנם הכל עניין של סדר עדיפויות, אך הרווח כולו שלכם.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
סרטן העור
סרטן העור

ניתן לשלם מס מופחת בעקבות מספר קריטריונים או אפילו לקבל פטור ממס הכנסה

קרא עוד »
סרטן
סרטן

ניתן לשלם מס מופחת בעקבות מספר קריטריונים או אפילו לקבל פטור ממס הכנסה

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.