משיכת קרן הפנסיה

כל מה שרציתם לדעת על משיכה מוקדמת של כספי קרן הפנסיה שלכם

מרבית התקנונים של קרנות הפנסיה הקיימות קובעים כי במרבית המקרים לא ניתן למשוך כסף מקרן פנסיה פעילה וזאת להבדיל ממצב בו הקופה לא פעילה והפסקתם להפריש אליה כספים בגלל שעזבתם את מקום העבודה שלכם או לחילופין פרשתם לגמלאות.

לחילופין, אם תבקשו למשוך את כספי הפנסיה שלכם לפני הזמן תחול עליכם החובה לשלם למדינה "קנס" העומד על סכום של 35% מסך התגמולים שנצברו. במילים אחרות, המדינה תהפוך לשותף לא רצוי ותיאלצו להפריש לרשויות המס יותר משליש מסכום הכסף שצברתם.

בקשה לפטור ממס הכנסה

תנאים חריגים המאפשרים למשוך את כספי הפנסיה ללא תשלום הקנס

ובכל זאת, המחוקקים דאגו להגדיר מספר תרחישים חריגים שיאפשרו לכם למשוך את כספי הפנסיה הצבורים בלי לשלם מס

החריג הראשון והחשוב ביותר מתייחס למצבכם הרפואי – אם תוכלו להוכיח לפקיד השומה (אחרי אישור של הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי) כי מצבכם הרפואי הקשה מצריך פטור ממס הרי שתוכלו לקבלו.

החריג השני מתייחס למצב בו הכנסתם המשותפת של שני בני הזוג לא מגיעה לסכום המינימום. במצב כזה, תוכלו לפנות ישירות לחברה האמונה על ניהול קרן הפנסיה שלכם – וזאת מבלי להצטייד באישורים רפואיים – אלא אך ורק באישורים המעידים על מצבכם הכלכלי.

לבסוף, החריג השלישי קובע כי תוכלו למשוך את כספי הפנסיה במשיכה מוקדמת ללא תשלום קנס במידה וההוצאות הרפואיות שלכם (או של קרובי משפחתכם) עולה על מחצית השכר השנתי שלכם או שלהם.

על מנת לבדוק את זכאותכם לקבלת פטור ממס בגין משיכה מוקדמת של כספי קרן הפנסיה, מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחים מנוסים ומוכחים אשר טיפלו במקרים דומים בעבר – ויידעו להעריך עבורכם מבעוד מועד את הסיכוי לקבלת הפטור המיוחל.

אז איך מתחילים?

תהליך העבודה שלנו מורכב מ-3 שלבים:

מחשבון מס הכנסה לפנסיונרים

בתחילת הדרך נזמין אתכם לפגישה אישית שבה נערוך שיחת היכרות שלאחריה גורם רפואי מקצועי יעריך שיעור את דרגת הנכות שלכם. המטרה העיקרית של הפגישה היא לבחון את המצב הרפואי (שלכם או של בן המשפחה) ולגבש הערכה ראשונית באשר לסיכוי לקבל את ההכרה המיוחלת. כיוון שאצלנו המוטו הוא לא קיבלת – לא שילמת הרי שאנחנו מתחייבים להתחיל את ההליך הבירוקרטי מול רשויות המס והביטוח הלאומי רק במידה ואנו מאמינים שיש סיכוי סביר לקבלת ההכרה.

פטור ממס לגמלאים

במידה ומהבדיקה הרפואית שערכנו עולה כי הינם סובלים מבעיה רפואית משמעותית – נתניע את התהליך באמצעות הגשת מסמכים (הכרוכים בתשלום אגרה על פי חוק) ותשלום סמלי חד-פעמי שנועד לכסות את עלויות העבודה והגשת המסמכים הרלוונטיים.

אישור לקבלת פטור ממס

בשלב הבא נכין אתכם באופן מיטבי למפגש עם הוועדה הרפואית שלמעשה אמונה על קביעת שיעור הנכות שלכם. למען הסר ספק, אנחנו לא רק מכינים אתכם לועדה – אלא גם מגיעים ללוות אתכם במהלכה אם תרצו בכך וזאת על מנת לרתום את הניסיון המקצועי העשיר שלנו לטובת מטרה אחת בלבד – להעניק לכם את האפשרות לקבל את מה שמגיע לכם על פי חוק.

אז למה אתם מחכים?

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו למספר ‎03-523-3521

בשביל הזכויות

כתובינו: תובל 40, רמת גן

שעות פעילות: 9:00-18:00

טלפון: ‎03-5233521

חברת בשביל הזכויות כאן בשביל שתקבל את כל הזכויות הרפואיות המגיעות לך

אנחנו מתמחים במימוש זכויות רפואיות, ייצוג, והתנהלות מול הגופים הממשלתיים, פטור ממס הכנסה, קצבאות קבועות, הכרה בנכות כללית, משיכת כספי פנסיה ללא מס, ועוד..

Open chat
היי יש לי שאלה
היי
אפשר לעזור?