סוכרת מבוגרים

סוכרת מבוגרים
תוכן עניינים

סוכרת מבוגרים – כל הדברים שאתם צריכים לדעת על סוכרת מבוגרים

מחלת הסוכרת מתאפיינת בכמויות גבוהות מאוד של סוכר בדם. כמויות אלו חורגות באופן משמעותי מהנורמה, מה שיוצר מצב גופני שאינו תקין ופוגע בצורה משמעותית בבריאות. ישנם שני סוגים שונים של מחלת הסוכרת – סוכרת נעורים וסוכרת מבוגרים. במאמר הבא נסביר על סוכרת מבוגרים.

סוכרת מבוגרים

סוכרת אצל מבוגרים

מחלת הסוכרת מתחלקת לשני סוגים שונים של סוכרת – סוכרת נעורים, הידועה גם כסוכרת סוג 1 וסוכרת מבוגרים, הידועה גם כסוכרת סוג 2. סוכרת מבוגרים יכולה להתגלות אצל כל אדם בוגר, בין אם זה בתקופת חייו הצעירה יותר או כאשר הוא כבר בעשורים המאוחרים יותר לחייו. בסוכרת אצל מבוגרים כמות הסוכר בדם גבוהה מהתקין. כמויות גבוהות אלו של סוכר מובילות לנזקים שונים ולתסמינים בולטים. סוכרת אצל מבוגרים עשויה לזכות במקרים מסוימים בקבלת פטור ממס הכנסה.

איך זה נגרם?

אינסולין הוא הורמון שנקשר אל הקולטנים שנמצאים על קרום התא. בעת הקשר הזה שנוצר, יכול הסוכר להיכנס אל התא ולספק לו אנרגיה. אנשים שחולים בסוכרת אצל מבוגרים הם בעלי תופעה הקרויה עמידות לאינסולין או תנגודת לאינסולין. במצב הזה, קולטני התא לא מגיבים לאינסולין. כתוצאה מכך, קרום התא לא חדיר לסוכר, שנשאר בדם בכמויות גבוהות.

למה אפשר לשים לב?

ישנם כמה תסמינים שתוכלו לשים לב אליהם, שיעידו על מצבכם הבריאותי ועל האם אתם סובלים מסוכרת או שלא. למשל, אנשים שסובלים מסוכרת מבוגרים נוטים לתת שתן בכמויות גדולות יותר ולעיתים תכופות. גם עייפות נגרמת לאנשים הללו, עקב שינוי של הרכב הדם. שימו לב גם לצמא ולירידה במשקל. תסמינים אלו אינם תחליף לאבחנה אצל רופא.

תסמינים נוספים

ישנם תסמינים נוספים שאפשר לשים לב אליהם, שנגרמים כתוצאה מהתנגודת לאינסולין. השמנה ספציפית של הבטן, לחץ דם גבוה וריכוז גבוה של שומנים מסוימים בדם יכולים להעיד על סוכרת סוג 2, או על סיכוי גבוה לפיתוח מחלה זו.

החמרה של סוכרת מבוגרים

ריכוז של סוכר בכמויות גבוהות בדם יכול להזיק לכלי דם שונים ולעצבים. הרגליים סובלות במיוחד מנזקים אלו, עקב היותן אזור פריפריאלי בגוף האדם. ישנם חולי סוכרת הסובלים מהחמרה של המחלה הקרויה כף רגל סוכרתית. תוכלו לברר על זכאות פטור ממס הכנסה במידה ואתם סובלים מכף רגל סוכרתית, שעשויה להסתיים בכריתת הגפה.

מה מאפשר החוק?

המדינה מבינה שאנשים מסוימים, עם בעיות רפואיות שונות, זקוקים ליותר סיוע ותמיכה בהיבטים כלכליים שונים. לכן, אנשים עם סוכרת במצב חמור יכולים להיות זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, שיסייע להם מבחינה כספית.

חשיבותו של טיפול איכותי

סוכרת היא אומנם מחלה קבועה, אך אם אתם חולים בסוכרת מבוגרים זה לא אומר ששגרת החיים שלכם ואיכות החיים שלכם צריכה לרדת לשפל. טיפול איכותי יכול לסייע לכם לשמור על איכות החיים שלכם עם פגיעה מינימלית, וכן לשמור על הבריאות שלכם בטווח הרחוק.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.