סוכרת נעורים ביטוח לאומי

סוכרת נעורים ביטוח לאומי
תוכן עניינים

סוכרת נעורים ביטוח לאומי – כל הזכויות של חולי סוכרת 

סוכרת נעורים, שידועה גם כסוכרת סוג 1, היא מחלה כרונית שמתפתחת בדרך כלל בילדות או בגילאי ההתבגרות, אצל בנים ובנות.

מצב זה מתרחש כאשר מערכת החיסון תוקפת בטעות את התאים האחראיים על ייצור אינסולין בלבלב.

הדבר מוביל למחסור בייצור מספק של אינסולין בגוף.

התמודדות עם סוכרת נעורים דורשת מעקב קפדני על רמות הסוכר בדם, הזרקה של אינסולין, הקפדה על תזונה ועוד. כדי להקל על כך, לחולי סוכרת נעורים יש כמה זכויות שהמדינה מעניקה להן.

אז מה הנוהל של ביטוח לאומי אל מול חולים אלה?

סוכרת נעורים ביטוח לאומי

מדוע לחולי סוכרת נעורים יש זכויות בביטוח לאומי?

חולי סוכרת נעורים נאלצים להתמודד עם מציאות לא פשוטה בה הם צריכים לבדוק תמיד את הדם שלהם, לקחת תרופות, להזריק ועוד. מדובר במורכבות נפשית וגם במורכבות כלכלית. באמצעות הענקת זכויות ושירותים תומכים כאלה ואחרים, לדוגמה פטור ממס הכנסה, המשפחות של בני הנוער שחולים במחלה יכולים לנהל את חייהם בצורה טובה ולחוצה פחות. פטור ממס הכנסה יכול לעזור להורים שלהם לבחור במה להשקיע את הכסף שלהם- וכך להיטיב בטיפול עם הילדים. חוץ מקבלת פטור ממס הכנסה יש גם זכויות שונות בביטוח לאומי.

 

קצבאות מביטוח לאומי

הורים לילדים שחולים בסוכרת סוג 1 זכאים לקבל קצבה. חולים בסוכרת נערים נחשבים על פי ביטוח לאומי כנכים ועל כן ניתן לקבל קצבת ילד נכה. הזכאות הזאת ניתנת בתקופת גיל מסוימת- ילד החל מ-91 יום ללידתו ועד שהוא גדל לגיל 18 ו-3 חודשים.

לזכאות לקצבה על סוכרת נעורים יש תנאים וקריטריונים שונים שקובעים את גובה הקצבה. ילדים עד גיל 6 יקבלו זכאות של 100 אחוז מאחר והם נזקקים לנוכחות מתמדת לצידם לצורך טיפול במחלה. ילדים מעל גיל 6 יקבלו זכאות בגובה של חמישים אחוז, וזאת מאחר והם צריכים לבצע בדיקות דם עצמאיות כפעמיים ביום ומאחר שהתזונה שלהם דורשת מעקב והשגחה צמודים.

 

איך מקבלים את הקצבה מביטוח לאומי?

כדי לקבל את הקצבה יש להתחיל בהגשת מספר מסמכים. המסמך הראשון הוא טופס תביעה לקצבת ילד נכה שניתן למלא באינטרנט של האתר הרשמי של ביטוח לאומי. אליו יש לצרף מכתב מבית חולים או מרפאה על מחלתו של הילד. אם תגישו את המסמכים באופן המפורט ביותר ניתן יהיה לבחון את הזכאות ללא צורך לזמן את הילד לוועדה רפואית. אם אתם זקוקים לעזרה וייעוץ בנושא ניתן לפנות אל מרכזי שירות חינמיים שונים ברחבי הארץ.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

מה הסכום של הקצבה מביטוח לאומי?

סכום הקצבה משתנה בהתאם לגיל. הורה לילד עד גיל 6 עם זכאות של 100 אחוז יקבל 3,295 ₪. ילד מעל גיל עם זכאות של חמישים אחוז יקבל 1676 ₪. הקצבה יכולה להיות משולמת רטרואקטיבית לאחר אישור הוועדה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.