סוכרת נעורים זכויות

סוכרת נעורים זכויות
תוכן עניינים

מה הזכויות של חולי סוכרת נעורים ואיך אפשר לממש אותן

ברחבי העולם יש כ-400 מיליון חולי סוכרת, מתוכם 500,000 בישראל בלבד ורבים נוספים נמצאים במצב טרום סוכרתי אשר מציב אותם בסיכון מוגבר לחלות במחלה בטווח של שנים בודדות. 10% מתוך חולים אלה, הם מי שחולים במה שנקרא "סוכרת נעורים" או סוכרת סוג 1 (סוכרת תלוית אינסולין). מה זה אומר ואיך מתמודדים עם המחלה? כל התשובות כאן.

סוכרת נעורים זכויות

סוכרת נעורים – סוכרת סוג 1

סוכרת נחשבת למגפה של המאה ה-21 והיא נמצאת במגמת עליה, גם בישראל. המחלה מושפעת מגנטיקה, אך בד בבד קשורה קשר הדוק לאורח חיים יושבני, נטול פעילות פיזית ועשיר בתזונה עתירת קלוריות, שומנים רוויים ופחמימות ריקות.

בין סוגי הסוכרת, סוכרת תלויית אינסולין (סוכרת נעורים) נחשבת לפחות שכיחה ומאפיינת בסך הכל 10% מכלל חולי הסוכרת בארץ. זו מחלה אוטואימונית המאופיינת בריכוז גבוה של סוכר בדם ובשתן, בשל כשל חלקי או מלא בייצור אינסולין ומכאן – הגוף תלוי באינסולין חיצוני על מנת לאזן את רמות הסוכר ולתפקד באופן תקין.

חולים בסוכרת נעורים? אתם לא לבד

אם אתם חולים בסוכרת נעורים ומשתמשים בתכשירים ותרופות לטיפול במחלה, כמו למשל תרופות מבוססות אינסולין וכד', המדינה מכירה בכם כחולים כרוניים וככאלה אתם זכאים להטבות והקלות שונות מקופות ובתי החולים ומהביטוח הלאומי.

בין היתר – קצבאות נכות וניידות, השתתפות בשכר דירה, פטור ממס הכנסה, הנחה בארנונה ועוד. מכיוון שלכל קופת חולים נהלים משלה, כמו גם רשימת קריטריונים קפדנית מצד הביטוח הלאומי, מומלץ לפנות במסודר לגופים השונים על מנת למצות את הזכויות המדויקות המתאימות לכם.

דעו את זכויותיכם

כפי שציינו, לכל קופת חולים מדינויות משלה, כמו גם למרפאות הסוכרת שבבתי החולים. הזכויות להן אתם זכאים נגזרות מהוותק שלכם, הביטוח המשלים שברשותכם, התקדמות המחלה ועוד. נוסף לאלה, ישנו הביטוח הלאומי אשר מציג בצורה ברורה רשימת קריטריונים לפיהם נקבעים אחוזי הנכות וההטבות השונות להן אתם זכאים, כך שבמילים אחרות – כל מקרה נבחן לגופו וכל אחד זכאי להקלות המתאימות לו. בין היתר:

  • קצבת נכות
  • קצבת ניידות
  • פטור ממס הכנסה
  • השתתפות בשכר דירה
  • שיקום מקצועי
  • פטור מאגרת רישוי
  • הנחת רשות (מים, חשמל, בזק, ארנונה)
  • הנחה באגרת חינוך

ועוד ועוד. שימו לב כי ההנחות, ההטבות והקצבאות השונות מורכבות הן מעצם המחלה והיותה תלויה בתרופות חיצוניות על מנת לקיים אורח חיים תקין, והן כתוצאה מסיבוכים שונים הנובעים ממנה, כמו למשל קשיי ניידות, ירידה בראייה, פגיעות מערכתיות שונות וכיו"ב.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכומו של דבר,

סוכרת נעורים איננה מחלה פשוטה וההתמודדות איתה עשויה להיות מורכבת עבור החולים, כמו גם בני משפחתם והסביבה הקרובה. למרבה השמחה, יש לא מעט הטבות והקלות שהמדינה מעמידה לרשותכם על מנת לסייע לכם בהתמודדות זו וכל שעליכם לעשות הוא לפנות במסודר לגופים השונים.

 

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.