סוכרת נעורים תוחלת חיים

סוכרת נעורים תוחלת חיים
תוכן עניינים

מה תוחלת החיים של חולי סוכרת נעורים ואיך אפשר לשפר את המצב

סוכרת היא מחלה אנדוקרינולוגית, כלומר מחלה שנגרמת בשל בעיה בייצור, בעיבוד או בסילוק של הורמון מסוים בגוף האדם. במקרה של סוכרת להורמון בשם אינסולין. סוכרת היא מחלה כרונית ומסכנת חיים ולכן היא עלולה לקצר את תוחלת החיים של הלוקים בה, בהשוואה לאנשים בריאים. בכתבה שלפניכם, סקרנו בקצרה היבטים שונים של המחלה, ודרכי ההתמודדות רפואיות ואחרות עימה

סוכרת נעורים תוחלת חיים

סוכרת נעורים, מידע כללי על המחלה

סוכרת נעורים, מכונה בדרך כלל בעגה המקצועית סוכרת מסוג 1. סוכרת זאת היא מחלה שמקורה בלבלב, שהוא האיבר שאחראי על ייצור האינסולין בגוף האדם. הורמון זה אחראי בין השאר על היכולת של תאי הגוף לקלוט ולעבד את הסוכר שאנו אוכלים. כתוצאה מהפסקת הייצור של האינסולין, מצטבר בכלי הדם השונים סוכר והנוכחות שלו שם עלולה לגרום לנזקים באיברים שונים ומערכות שונות בגוף ואף להביא לקיצור תוחלת החיים.

במקרים של חוסר טיפול מיטבי, או במקרים שבהם הטיפול במחלה לא צלח וכתוצאה מכך החולה סובל מנזק גופני חמור, יש לפנות לביטוח לאומי לקבלת תמיכה מסוגים שונים, כגון קצבת נכות או פטור ממס הכנסה.

כיצד מאבחנים ומטפלים בסוכרת מסוג 1?

אבחון של סוכרת מסוג 1 נעשה באמצעות מדידת הסוכר בדם בצורות שונות. ישנם שלושה סוגים של בדיקות דם שבעזרתן ניתן לאבחן סוכרת: בדיקת דם בצום, בדיקת דם לאחר העמסת סוכר ובדיקת המוגלובין מסוכר. לעיתים האבחון נעשה במקרה בעת הגעה לבדיקת דם שגרתית, ובמקרים בהם מופיעים סימנים למחלה אפשר להפנות לבדיקות באופן יזום. הסימנים למחלת הסוכרת מסוג , הם עייפות, שינוי התנהגות קיצוני, מתן שתן מרובה, טשטוש ראייה, ירידה במשקל ורעב וצמא שלא נעלמים באכילה ושתייה.

הנזקים מהם סובלים החולים בסוכרת מסוג 1 

הנזקים שמהם סובלים חולי סוכרת נגרמים למערכות שונות בגוף כמו מערכת הדם, העיניים,  העור, הכליות ומערכות נוספות. בנוסף לכך, אצל חלק לא קטן מחולי הסוכרת, ייגרם גם נזק תחושתי ועצבי. הנזקים האלה גורמים לקושי בפעילות החיים השגרתיים של החולים ועלולים להביא גם לנכות או מוות. במקרים של נכות אפשר לבדוק אפשרות של פטור ממס הכנסה.

תוחלת חיים של חולי סוכרת נעורים

תוחלת החיים של חולי סוכרת נעורים עלולה להתקצר כתוצאה מערכי סוכר גבוהים בדם לאורך זמן – מצב שעלול לגרור סיבוכי סוכרת שונים שעלולים לגרום למוות. בעולם נעשו מחקרים שונים במטרה לבחון את תוחלת החיים אצל חולי סוכרת מסוג 1. במרבית המחקרים נמצא שתוחלת החיים של חולים אלה קצרה מזו של אנשים בריאים בעשר עד חמש עשרה שנים.

עם זאת, לנוכח הפיתוחים הטכנולוגיים וההתקדמות העצומה בתחום הרפואה בכלל ובתחום האנדוקרינולוגיה ומחלת הסוכרת בפרט, ובזכות טיפול צמוד וניטור עקבי, כיום ניכרת מגמת עלייה בתוחלת החיים אצל חולי סוכרת נעורים. חולים שנולדו בשנות האלפיים כנראה יחיו בממוצע 7 שנים יותר מחולים שנולדו בשנות השישים של המאה הקודמת.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

עזרה ממשלתית לסובלים מסוכרת נעורים

לכל מי שסובל מסוכרת מסוג 1 כדאי לפנות לביטוח לאומי כדי לבחון אפשרות של קבלת עזרה מסוגים שונים. בכדי לעשות זאת יש לפנות לוועדה הרלוונטית בביטוח לאומי ולהגיע אליה עם כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. חולי סוכרת נעורים שמצבם מצדיק זאת ושיש להם הכרה בנכות, יכולים לקבל פטור ממס הכנסה, תו נכה לרכב ועוד שאר תמיכות ממשלתיות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.