סוכרת סוג 1 אצל מבוגרים

סוכרת סוג 1 אצל מבוגרים
תוכן עניינים

מה ההבדל בין סוכרת נעורים לסוכרת סוג 1 אצל מבוגרים

בעבר היה מקובל לקרוא למחלות הסוכרת הכרוניות השכיחות בשמות סוכרת נעורים וסוכרת מבוגרים. שמות אלה נבעו מכך שסוכרת נעורים הייתה מתפרצת בדרך כלל אצל אנשים עד גיל 20, בעוד סוכרת מבוגרים הייתה מתפרצת אצל אנשים מגיל 40 ומעלה בדרך כלל. בכתבה זו נפרט מעט על סוכרת נעורים הידועה גם כסוכרת מסוג 1 כאשר היא מתקיימת אצל מבוגרים.

סוכרת סוג 1 אצל מבוגרים

סוכרת נעורים – לא לצעירים בלבד

השם סוכרת נעורים הוא שם מטעה במידות רבות. ראשית, סוכרת מסוג 1 הידועה בשם סוכרת נעורים, היא מחלה כרונית שנמשכת לאורך כל החיים. מכיוון שכך, גם אנשים מבוגרים שאצלם התפרצה המחלה בגיל צעיר, צריכים להתמודד איתה בגיל מבוגר. יתרה מכך, למרות שברוב המקרים המחלה מתפרצת ומתגלה בגילאים צעירים, ישנם מקרים של אנשים שאצלם התפרצה המחלה בגיל מבוגר יותר, ואפילו בגיל הזקנה לעיתים נדירות. בשל כך, השם סוכרת נעורים הוחלף זה מכבר לסוכרת מסוג 1. כאן יש לציין כי גם סוכרת מבוגרים, או בשמה המדויק יותר סוכרת מסוג 2, מתגלה אצל אנשים בגיל צעיר וביתר שאת בשנים האחרונות.

גילוי ואבחון של סוכרת 1 אצל מבוגרים

גילוי ואבחון של סוכרת מסוג 1 אצל מבוגרים הוא מסובך יותר מאשר גילוי ואבחון של המחלה אצל אנשים בגיל צעיר. הסיבה לכך היא פשוטה מאוד – בדרך כלל מחלה זאת מתפרצת בגילאים צעירים ולכן הרופאים והצוותים הרפואיים השונים לא חושדים בהתפרצות שלה  כאשר פונה אליהם מטופל מבוגר. מלבד זאת, מחלת הסוכרת מסוג 1 מתבטאת ומאובחנת באותה צורה אצל מבוגרים ואצל ילדים כאחד. המחלה מתגלה על ידי בדיקות דם לגילוי של רמת הסוכר בדם, ותסמיניה כוללים מתן שתן מרובה, צמא ורעב כרוניים, עייפות ועוד.

טיפול רפואי ותרופתי במחלה  

סוכרת מסוג 1 היא מחלה שבה מפסיק הלבלב לייצר הורמון חשוב מאוד בגוף האדם. הורמון זה נקרא אינסולין, ותפקידו לאפשר לתאים השונים לקבל סוכר וגלוקוז. בכדי לטפל בסוכרת מסוג 1, יש לתת אינסולין בצורה מלאכותית של הזרקות מתחת לעור.

נזקי המחלה אצל חולים מבוגרים

מחלת הסוכרת מסוג 1 מתבטאת אצל אנשים מבוגרים באופנים דומים לאופנים שהיא מתבטאת אצל אנשים צעירים, אבל בדרך כלל הנזקים שלה יהיו קשים יותר אצל מבוגרים בגלל מגוון סיבות רחב. הסיכוי של חולה מבוגר להפוך לנכה, הוא גדול יותר מאשר של אדם צעיר שחולה במחלה. לכן הוא גם יהיה בסבירות גבוהה יותר זכאי לסיוע מהמדינה בהטבות שונות כמו פטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

זכויות חולי סוכרת סוג 1

חולי סוכרת סוג 1 נפגעים מהמחלה בצורות שונות ובמערכות שונות בגוף. כשמדובר בחולים מבוגרים, הפגיעה עלולה להיות חמורה ביותר. ביטוח לאומי מכיר בסוכרת כמחלה קשה שעלולה לגרום לנכות ואף לזכות את החולה בזכויות שונות, החל מקצבת נכות, תו נכה לרכב או עזרה בלימודי, ועד להקלות כמו הנחה בארנונה או פטור ממס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.