סוכרת סוג 1 ביטוח לאומי

סוכרת סוג 1 ביטוח לאומי
תוכן עניינים

סוכרת סוג 1 ביטוח לאומי

אם אתם חולים בסוכרת סוג 1, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. יש שלל הטבות והקלות שאתם זכאים להם מהביטוח הלאומי ואם אתם מתקשים לעקוב אחר האפשרויות השונות וההליכים הבירוקרטיים הכרוכים בכך, אנחנו כאן בשבילכם. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת, אז המשיכו לקרוא.

סוכרת סוג 1 ביטוח לאומי

חולי סוכרת בישראל

המגיפה של המאה ה-21 לא פסחה גם עלינו ואם מדברים על כ-380 מיליון חולים ברחבי העולם, בישראל כמות חולי הסוכרת עומדת על למעלה מ-500,000 כאשר מתוכם 10% מאובחנים בסוכרת סוג 1, המוכרת גם כ"סוכרת נעורים".

כמות החולים במחלה והעובדה כי היא נמצאת במגמת עלייה ככל שעוברות השנים אומנם מצערות, אך בד בבד מחייבות את המדינה לקחת חלק פעיל במתן מענה וטיפול בחולים אלה. בין הפעולות השונות מעמידה המדינה לרשות החולים את הביטוח הלאומי, אשר מציע ליווי והטבות שונות, בהתאם לחומרת המחלה וקריטריונים הקבועים בחוק, כמו למשל פטור ממס הכנסה, הטבות בשכר דירה, שיקום מקצועי ועוד.

סוכרת סוג 1 – סוכרת נעורים

סוכרת זו היא למעשה סוכרת תלויית אינסולין או במילים אחרות, היא זו שמאפיינת חולים שסובלים מכשל חלקי או מלא בייצור אינסולין. התוצאה – היפרגליקמיה – עודף גלוקוז בדם ופעמים רבות גם בשתן. לאורך זמן רמות גבוהות של סוכר בדם יכולות להוביל לסיבוכים אופיינים למחלה, לפגוע במערכות הגוף השונות ואף לגרום למוות ולכן יש חשיבות גדולה לניטור הדוק של רמות הסוכר, נטילת תרופות מתאימות והקפדה על אורח חיים בריא.

ביטוח לאומי – למה זכאים חולי סוכרת?

בשל עודף הסוכר בדם, חולי סוכרת נעורים משתמשים בתרופות שונות לאיזון, רובן מבוססות אינסולין ומתוקף השימוש התדיר בתרופות אלה, מוכרים כחולים כרוניים, מה שמקנה להם הטבות שונות מקופת החולים והן מגופי המדינה, כמו הביטוח הלאומי.

הביטוח הלאומי מכיר בחולי הסוכרת בהתאם לחומרת המחלה, השפעתה על אורח חייהם וקריטריונים שונים ולכן יש לפנות לגוף בצורה מסודרת ובצירוף המסמכים הרפואיים העדכניים, למען ניצול מלא ומיטיבי של הזכויות וההטבות להם אתם זכאים. מה למשל?

  • נכות רפואית
  • קצבת נכות
  • פטור ממס הכנסה
  • השתתפות בשכר דירה
  • שיקום מקצועי
  • קצבת ניידות
  • הנחה בארנונה
  • פטור מאגרת רישוי
  • הנחות בבזק
  • הוזלה באגרת חינוך

כאמור, סוג וגובה הפיצוי תלויים בחומרת ודרגת המחלה ולא פחות חשוב, מהסיבוכים האופייניים לה. כך שאם אתם סובלים בעקבות המחלה מקשיי נייידות, הרעה בראייה, פגיעה עצבית וכיוצא בזאת – יתכנו הקלות נוספות, קצבאות והטבות המתאימות במיוחד עבורכם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכומו של דבר,

חולי סוכרת מסוג 1 בישראל מהווים כ-10% מכלל חולי הסוכרת במדינה וככאלה, הם אינם לבד. למיצוי מלא של זכויותיכם, פנו לביטוח לאומי בצורה מסודרת. מי יודע? אולי תופתעו לגלות כי אתם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה, קצבת ניידות או פטור מאגרת רישוי. בהצלחה!

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.