סוכרת סוג 2 ערכים

סוכרת סוג 2 ערכים
תוכן עניינים

סוכרת סוג 2 ערכים – המידע על ערכי מחלת הסוכרת מונגש כמידע לציבור ע״י חברת בשביל הזכויות

לאחרונה אתם חשים עייפים? הראייה פתאום מטושטשת? איבדתם משקל ללא סיבה ואתם רצים כל חמש דקות לשירותים? ייתכן וחליתם בסכרת.

על מנת לאבחן את המחלה יש צורך בבדיקת דם בצום, כאשר אם ערך הסוכר בדם שלכם גבוה מ – 126 מ"ג לדציליטר או יותר מ -200 מ"ג לדציליטר בבדיקת העמסת סוכר, סימן שלקיתם במחלה. במאמר זה נסביר הכל אודות המחלה, ערכי הסוכר בדם והאם לחולי סכרת יש פטור ממס ההכנסה.

סוכרת סוג 2 ערכים

מהי סכרת?

סכרת הינה מצב שבו הגוף אינו מסוגל עוד לווסת את רמות הסוכר שבו והוא עלול לסבול מחוסר או מעודף סוכר. ללא סוכר או עם עודפי סוכר משמעותיים הגוף נהיה חולה מאד. בתקופות שקדמו למתן אינסולין רבים נפטרו כתוצאה מן המחלה וסיבוכיה.

החולים בסכרת סוג 1 שנקראת גם סכרת נעורים עלולים לסבול ממצב שנקרא 'חמצת קטוטית סוכרתית' בשל העלייה בחומציות הדם, ואילו החולים בסכרת סוג 2 סובלים מעלייה ברמת הסוכר בדם שגורמות לפגיעה בלתי הפיכה בעיניים ובמערכת העצבים, ובשל הפגיעה בכלי הדם גם לפגיעה באספקת החמצן לרקמות השונות.

הדרך היחידה לטפל בסכרת היא באמצעות איזון רמת הסוכר בדם על ידי מתן אינסולין ושמירה על אורח חיים בריא.

הסיבות להתפרצות המחלה

מחלת הסכרת נגרמת בגלל סיבות שונות, בדרך כלל היא מחולקת לשני הסוגים העיקריים אחד ושתיים, אך היא יכולה גם להתבטא כסכרת הריון או סכרת מונוגנטית:

  • סכרת מספר 1 – נקראת גם סכרת נעורים ובמהלכה נהרסים תאי הלבלב, הגוף אינו מייצר אינסולין ולכן הסוכר מצטבר בתוך הדם ואינו יכול להכנס לתוך התאים לשמש להם כמזון.
  • סכרת מספר 2 – בסוג זה של הסכרת הלבלב פועל כהלכה, אלא שבעקבות תזונה לקויה ואורח חיים לא בריא התפתחה בגוף תופעה הנקראת 'התנגדות לאינסולין' בה התאים אינם מגיבים עוד לאינסולין, מה שגורם לעלייה בייצור האינסולין בכמויות גבוהות עד שתאי הלבלב מתעייפים ותפוקת האינסולין פוחתת עד למצב של חוסר משמעותי.
  • סכרת הריון – סכרת זו מתפרצת בעקבות ההריון אך ברוב המוחלט של המקרים היא נעלמת לאחר הלידה. רוב הנשים מבריאות לחלוטין מסכרת ההריון ואינן סובלות מנזקים משמעותיים בעקבותיה.
  • סכרת מונוגנטית – סכרת הנגרמת מתחלואה גנטית ונובעת מבעיה בתפקוד הלבלב.

ערכי הסוכר בדם

על מנת לבדוק את ערכי הסוכר יש להיות בצום של שמונה שעות לפחות. במידה ובדמכם נתגלה כי בצום ערכי הסוכר שלכם הוא בין 70- 100 מ"ג לדציליטר או שבמקרה של העמסת סוכר בצום הערכים אינם חוצים את ה- 200 מ"ג לדציליטר, הינכם בריאים לחלוטין. במידה והערכים גבוהים יותר, ייתכן וחליתם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

פטור ממס הכנסה לחולי סכרת

החל משנת 2014 תוקן החוק כדי לאפשר לחולי סכרת הסובלים מנכות של 100% בעקבות נזקי המחלה לקבל פטור ממס ההכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.