סוכרת סימפטומים

סוכרת סימפטומים
תוכן עניינים

סוכרת סימפטומים – איך לזהות סימפטומים של מחלת הסוכרת

סוכרת היא מחלה כרונית שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם.

היא מאופיינת ברמות סוכר גבוהות בדם, דבר שיכול להוביל לסיבוכים בריאותיים שונים אם לא מטפלים בה בצורה הראויה. הכרת הסימפטומים של סוכרת היא חיונית כדי שניתן יהיה לגלות אותה מוקדם ולהתערב בזמן לפני שהמצב מסתבך.

במאמר זה נדון על הסימפטומים הנפוצים של סוכרת, שכדאי שתהיו מודעים אליהם, אם עבורכם ואם עבור הסביבה שלכם.

 

סוכרת סימפטומים

עלייה או ירידה במשקל

שינויים במשקל שאתם לא יודעים מה הסיבה להם יכולים להעיד על סוכרת. ירידה במשקל עלולה להתרחש למרות שיש לכם תיאבון מוגבר, במיוחד בסוכרת מסוג 1.

מצד שני, סוכרת מסוג 2 יכולה להוביל לעלייה במשקל עקב התנגדות לאינסולין, מה שעלול להוביל לאכילת יתר וקושי בחילופי החומרים בגוף.

שימו לב שאם אתם מאובחנים בסוכרת מגיעות לכם הטבות מהמדינה כמו פטור ממס הכנסה. זאת אחת הדרכים שהרשויות מנסות להקל על חולים כרוניים מאחר ובאמצעות פטור ממס הכנסה אתם יכולים להשתמש בכסף שלכם לצורך קבלת טיפול ראוי.

לפרטים נוספים על פטור ממס הכנסה כדאי לפנות אל רשויות המס הקרובות אליכם.

עייפות וחולשה

תחושות של עייפות וחולשה הן תלונות נפוצות של חולי סכרת. זה קורה מאחר והגוף לא מצליח לנצל כמו שצריך את הגלוקוז שבגוף לצורך ייצור האנרגיה הנחוצה לנו להתנהלות יומיומית. זה יכול לקרות בגלל ייצור לא מספק של אינסולין בסוכרת סוג 1 או עמידות יתר לאינסולין בסוכרת מסוג 2. אבל שני המצבים עלולים לגרום לכם להרגיש עייפים וחלשים.

תחושת רעב מוגברת

במחלת הסוכרת התאים בגוף אינם מקבלים מספיק גלוקוז, דבר שיכול להוביל לרעב מוגבר. מטופלים מתארים שלמרות אכילת ארוחות קבועות, מספקות ומשביעות- הם עדיין מרגישים תחושת רעב. זה קורה מכיוון שהגוף מתקשה בעצם להשתמש בגלוקוז הזמין ולפרק אותו.

תחושות נימול בגוף

לעיתים חולי סוכרת ירגיש תחושות נימול ועקצוץ בגוף שלהם, בעיקר בקצות הידיים והרגליים. דבר זה נגרם עקב רמות סוכר גבוהות בגוף להן יש השפעה על מערכת העצבים.

זיהומים מוגברים

אנשים עם סוכרת משני הסוגים רגישים יותר לזיהומים. רמות גבוהות של סוכר בדם יכולות לצערנו להחליש את המערכת החיסונית כולה, דבר שמקשה בהחלט על הגוף להדוף וירוסים וחיידקים. זיהומים הם דבר נפוץ בקרב אנשים עם סוכרת ולעיתים ניתן לחוש בדלקות בדרכי השתן, דלקות בעור, זיהומים בפצעים ועוד.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

סימפטומים נוספים

קיימים תסמינים נוספים לסוכרת, חלקם שכיחים יותר וחלקם שכיחים פחות. יש אנשים שסובלים מראייה מטושטשת באופן זמני, צמא מוגבר, תכיפות במתן שתן, יובש בפה, עור מגרד ועוד. יש חולים שמתארים גם תחושת עצבנות ואי נוחות שמפריעה לתפקוד היומיומי. בכל אופן, אם אתם מרגישים את אחד או יותר מהתסמינים הללו כדאי לכם להיבדק מאחר וזה יכול להעיד על מחלת הסוכרת.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.