סוכרת סמויה
תוכן עניינים

סוכרת סמויה – כל המידע לחולי סוכרת מונגש ע״י חברת בשביל הזכויות כשירות לאזרח

סוכרת היא אחת המחלות הקשות בישראל ובעולם בשנים האחרונות. כשליש ממקרי המוות בישראל נגרמים בעקבות סוכרת וסיבוכיה. במקרים רבים, יש לקטוע את אחת או יותר מהגפיים של חולי סוכרת בשל נמק שנוצר כתוצאה מהמחלה. לפני שסוכרת מתפתחת, ישנו שלב שנקרא סוכרת סמויה או טרום סוכרת. בכתבה נפרט על מצב זה.

סוכרת סמויה  

מה ההבדל בין סוכרת סמויה לסוכרת מבוגרים?

סוכרת מבוגרים נקראת גם סוכרת מסוג 2 ונחשבת למחלה כרונית לא פשוטה. סוכרת זאת מתפתחת בדרך כלל בשלב מאוחר של חיי החולה ובדרך כלל קשורה להיסטוריה משפחתית או להרגלי חיים לא בריאים. במדינת ישראל חולי סוכרת סוג 2 יכולים הטבות שונות כמו קצבת נכות או פטור ממס הכנסה, כאשר הם סובלים ממחלה בדרגת חומרה גבוהה ונקבעו להם אחוזי נכות גבוהים. פטור ממס הכנסה בישראל ניתן במקרים של סוכרת מסוג 1 ו-2.

סוכרת סמויה או טרום סוכרת, זהו מצב שבו רמת הסוכר בדם קרובה מאוד לרף המאובחן כסוכרת אבל עדיין לא הגיעה אליו.

מה הם התסמינים של סוכרת סמויה?

התסמינים של סוכרת סמויה דומים לתסמיניה של מחלת הסוכרת הפעילה. תשישות, חוסר ריכוז, עלייה במשקל, צימאון מוגבר, מתן שתן מרובה ואפילו דיכאון – כל אלה הם תסמינים של סוכרת סמויה. בנוסף לכך, במקרים של אורח חיים לא בריא הכולל אכילה מרובה של סוכר, פעילות גופנית מועטה ועישון, הסיכוי להתפתחות של סוכרת מסוג 2 הוא גבוה בהרבה, ולכן גם אינדיקציה זאת יכולה לעזור באבחנה של המצב ובטיפול בו בזמן.

איך בודקים סוכרת סמויה ומתי כדאי להיבדק?

בדיקת סוכרת סמויה נעשית באמצעות בדיקת רמת הסוכר בדם. בדיקה זאת נעשית לאחר צום של לפחות 8 שעות בכדי שרמת הסוכר בדם תתייצב לחלוטין. בדיקה זאת מומלצת לאנשים הסובלים ממספר תסמינים של סוכרת כפי שפורט לעיל. בנוסף לכך, לאנשים שמדד הבי,אם,אי  שלהם גבוה מ-25, מומלץ לבצע בדיקה לגילוי סוכרת וטרום סוכרת כל שלוש שנים לפחות.

איך מטפלים במקרים של סוכרת סמויה?

סוכרת סמויה היא מצב של קדם מחלה כרונית, לכן חשוב לעשות כל שניתן בכדי למנוע ממצב זה להתפתח לסוכרת מסוג 2. בכדי לעשות זאת יש לבצע שיפור באורח החיים. כלומר, להפחית באכילת סוכר ופחמימות מסוגים שונים, לבצע פעילות גופנית בצורה סדירה ולהפסיק עם מנהגים לא בריאים כמו עישון של סיגריות או טבק. במקרים רבים, שמירה על אורח חיים בריא תעצור את התקדמות הסוכרת ותמנע את התפרצות המחלה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

 

סוכרת סמויה או טרום סוכרת – סיכום

סוכרת סמויה היא מצב קדם מחלתי, שבו רמת הסוכר בדם מגיעה כמעט לרמה של סוכרת מלאה. בכדי להתמודד עם המצב הזה, יש להיבדק בבדיקת דם ולשנות את אורח החיים של המטופל.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.