סוכרת רגליים
תוכן עניינים

סוכרת רגליים – כל המידע החיוני לחולי סוכרת

סוכרת נמנית בין המחלות השכיחות והנפוצות ביותר במאה ה-21 וחלק גדול מכך ניתן לייחס לאורח חיים יושבני, פעילות גופנית מעטה ותזונה עתירת קלוריות, אוכל מתועש ופחמימות ריקות. בין הדברים שהופכים את הטיפול במחלה למורכב, נמצאים שלל סיבוכים אופייניים, כמו למשל פגיעה עצבית בגפיים, מה שמוכר כסוכרת רגליים.

סוכרת רגליים  

סוכרת בישראל, על קצה המזלג

1 מכל 4 מבוגרים מעל גיל 65 יחלה בסוכרת, על פי הסטטיסטיקה. אך אם בעבר סברנו כי מדובר במחלה השמורה לגיל השלישי בלבד, הרי שכיום ידוע שיש לא מעט צעירים וילדים החולים במחלה ורבים נוספים נמצאים במצב טרום סוכרתי, מה שאומר שככל הנראה ילקו בה בשנים הקרובות.

לאור המצב, מעמידה מדינת ישראל שורת הקלות והטבות שנועדו לסייע לחולי הסוכרת בהתמודדות עם המחלה. חלק משירותים אלה ניתנים על ידי קופות ובתי החולים ואחרים על ידי הביטוח הלאומי, לכן כדאי לבדוק לאיזה זכויות אתם זכאים וכיצד לממש אותן. בין היתר – הנחה בארנונה, פטור מאגרת רישוי, פטור ממס הכנסה ועוד.

סוכרת – סיבוכים שכיחים

בגדול, סוכרת מתוקף שמה היא מחלה שמאופיינת בחוסר איזון ברמות הסוכר בדם ולעיתים בשתן – היפרגליקמיה (עודף סוכר) והיפוגליקמיה (חוסר סוכר). שני המצבים לא טובים לגוף, ודאי שלא לאורך זמן, ועשויים לגרום לסיבוכים שונים ואף כשלים מערכתיים נרחבים ואף מוות.

בין הסיבוכים האופייניים ביותר למחלה תמצאו פגיעה בכליות, פגיעה בראייה, לחץ דם גבוה ופגיעה עצבנית שיכולה להתבטא באזורים שונים בגוף, כמו למשל הגפיים התחתונות – סוכרת רגליים.

סוכרת רגליים

כאשר קיימת פגיעה עצבית בעצבי החישה של הרגליים זה יכול לבוא לידי ביטוי בכמה דרכים, בהתאם לחומרת הפגיעה והיקפה:

  • תחושת שריפה (חום, בעירה) או קור
  • כאבים חדים או העדר תחושה
  • עיכוב רפלקסים עד אובדן תנועה
  • נימול או עקצוץ (זרמים)
  • פצעים כרוניים באזור הגפה הפגועה

הכי חשוב – אל תזניחו!

אם אתם סובלים או חושדים שאתם סובלים מסוכרת רגליים, חשוב להתייחס לכך במלוא החומרה, גם אם נדמה לכם שהמצב קל. הזנחה של סוכרת רגליים יכולה להוביל לפצעים כרוניים וזיהום שלעיתים מסתיימים בכריתת האיבר.

למרבה השמחה, אם תשמרו על אורח חיים בריא – פעילות גופנית, תזונה מיטיבה ובדיקות תקופתיות, כך שרמות הסוכר שלכם יהיו מאוזנות, תוכלו להימנע בקלות ממצב זה. בנוסף, הקפידו על היגיינה נאותה, נעליים אורטופדיות וגרביים נוחים, גזירת ציפורניים ומעקב שגרתי של כפות הרגליים (תחושה ורפלקסים) במרפאה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכומו של דבר,

חולי סוכרת רגליים וסוכרת בכלל, נחשבים לחולים כרוניים וככאלה הם זכאים להטבות והקלות מהמדינה, כמו פטור ממס הכנסה, השתתפות בשכר הדירה ועוד. אך מעל הכל חשובה תשומת הלב שלכם והקפדה על אורח חיים בריא – זו הדרך הטובה ביותר למזער ואף למנוע את סיבוכי המחלה וליהנות מחיים איכותיים, נטולי כאבים ומלאי הנאה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.