סימנים לסוכרת אצל מבוגרים

סימנים לסוכרת אצל מבוגרים
תוכן עניינים

סימנים לסוכרת אצל מבוגרים – איך תדעו האם חליתם בסוכרת סוג 2 (סוכרת אצל מבוגרים)

סוכרת היא אחת המחלות השכיחות ביותר במאה ה-21 עם כ-400 מיליון חולים ברחבי העולם, חצי מיליון מתוכם, מתגוררים בישראל. נוסף לחולים פעילים, ישנם מאות אלפים שנמצאים במצב טרום סוכרתי ועוד רבים אחרים שנמנים בין קבוצות הסיכון השונות לחלות במחלה. איך תדעו אם גם אתם כאלה? ריכזנו לפניכם את כל מה שחשוב לדעת.

סימנים לסוכרת אצל מבוגרים

1 מ-4 – סוכרת אצל מבוגרים

90% מכלל החולים בסוכרת, חולים בסוכרת מסוג 2 המאפיינת בעיקר מבוגרים ומי שמקיימים שגרת חיים יושבנית, פעילות גופנית מעטה ואינם מקפידים על תפריט מאוזן המורכב ממעט פחמימות יחסית, חלבונים עשירים ושומנים טובים.

סוכרת זה מתבטאת בעיקר ברמות סוכר גבוהות בדם, המופיעות סביב העשור החמישי לחיים, אך ישנם סימנים נוספים שכדאי להכיר ולהתייחס אליכם כאל סימני אזהרה. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שעם השנים גיל החולים במחלה יורד וכיום יש לא מעט צעירים ואף ילדים שלוקים בסוכרת מסוג זה.

מצו את זכויותיכם

ישראל תומכת בחולי הסוכרת ומעמידה לרשותם גופים שתכליתם להקל על אורח חיים ואף לספק פתרונות שונים והטבות. בין הגופים הגדולים נמצאת האגודה הישראלית לסוכרת, קופות החולים והביטוח הלאומי. אז אם אתם רוצים לבדוק מהם הטיפולים העומדים לרשותכם, האם אתם זכאים להטבות בדמות פטור ממס הכנסה ועוד – כדאי לפנות לגופים אלה ולהישאר מעודכנים.

סוכרת אצל מבוגרים – הסימנים שחובה להכיר

כפי שאמרנו, סוכרת קיימת בכל שכבות האוכלוסייה אך נפוצה בעיקר אצל מבוגרים כך ש-1 מכל 4 מבוגרים מעל גיל 65 סובל ממנה והסימפטומים לעיתים מבלבלים, מה שעשוי להקשות על איבחון המחלה. אז לאיזה סימנים צריך לשים לב?

 • שינוי במשקל – עליה או ירידה
 • איבוד מסת שריר
 • שינוי במטבוליזם, דוגמת עצירות
 • תחושת צמא מוגבר
 • עייפות כרונית, חולשה ותשישות
 • בלבול, שינויי מצב-רוח ואף דמנציה
 • דיכאון ואפאטיות
 • השתנה מרובה
 • יתר לחץ דם
 • הפרעה בראייה
 • כולסטרול גבוה
 • מחלות לב
 • נפילות חוזרות

אם שמתם לב שאתם סובלים מאחד או יותר מהסימפטומים הללו, כדאי שתיגשו לרופא שיפנה אתכם לבדיקות מתאימות. במידת הצורך, יתאימו לכם טיפול תרופתי לצד דיאטה מיטיבה לאיזון רמות הסוכר בדם ובהמשך – הקלה על הסימפטומים השונים ושיפור ניכר באיכות החיים.

טיפול מציל חיים

חשיבות הטיפול במחלה, גם אם הסימפטומים קלים בלבד, יכול להציל את חייכם ולמנוע סיבוכים רבים, פגיעה מערכתית ואף מוות. בין הסיבוכים השונים ישנם קצרי טווח, בעיקר כאלה הקשורים ברמות סוכר גבוהות באופן זמני, וארוכי טווח שיכולים להתבטא בפגיעה בכליות, בעצבים, בראייה ועוד, לעיתים לצמיתות.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום,

זיכרו כי 1 מתוך 4 מבוגרים יחלה בסוכרת ויש סיכוי סביר כי גם אתם נמצאים בקבוצת סיכון. שימו לב לסימפטומים מדאיגים, הקפידו על בדיקות שגרתיות והיעזרו בגופים השונים למיצוי זכויותיכם – קצבאות שונות, פטור ממס הכנסה, סיוע בדיור ועוד.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.