סימנים לסוכרת סוג 2

סימנים לסוכרת סוג 2
תוכן עניינים

סימנים לסוכרת סוג 2 – המידע מונגש ע״י חברת בשביל הזכויות

מחלת הסוכרת, אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם, מתחלקת למספר סוגים, כאשר סוכרת סוג 2 מהווה את הסוג העיקרי. לצד שכיחותה הרבה, ישנם לא מעט אנשים החולים בסוכרת אך לא מודעים כלל לקיומה, דבר שעלול לגרום לתופעות לוואי וסיבוכים מיותרים. לכן, כדאי שתכירו את הסימנים לסוכרת סוג 2

סימנים לסוכרת סוג 2

מה זה סוכרת סוג 2?

סוכרת היא מחלה כרונית, המתאפיינת ברמות גבוהות של סוכרת (גלוקוז) בדם. מקורה של המחלה בתפקוד לקוי של ההורמון אינסולין, אשר אינו מעביר את מולקולות הסוכר אל מערכת הדם ותאי הגוף, דבר העלול לגרום לסיבוכים שונים.

מחלת הסוכרת מתחלקת למספר סוגים, כאשר אחד השכיחים מביניהם הוא סוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 מאובחנת לרוב אצל מטופלים מבוגרים ונגרמת כתוצאה מאורח חיים לא בריא (השמנת יתר, חוסר פעילות גופנית ועוד). בסוכרת מסוג 2 מתפתחת "תנגודת לאינסולין", מצב בו תאי הגוף מתנגדים לפעולת האינסולין, עד שהפרשת האינסולין פוחתת וערכי הסוכר עולים.

סימנים לסוכרת סוג 2

לאבחון וגילוי מוקדם של הסוכרת יש השפעה מהותית על הצלחת הטיפול והימנעות מסיבוכי סוכרת מיותרים, כאשר התסמינים הבולטים של מחלה זו הם:

תחושות צמא והטלת שתן תכופה

בעקבות הצטברות רמות הסוכר הגבוהות בדם, הגוף מנסה להיפתר מרמות הסוכר המיותרות באמצעות הטלת שתן. כפועל יוצא מכך, הגוף מנסה לפצות על איבוד הנוזלים באמצעות תחושת צמא.

ירידה לא מוסברת במשקל

סוכר במינון נכון מהווה מקור אנרגיה לגוף שלנו וכאשר הגוף מנסה להיפתר מעודפי סוכר דרך השתן, נוצר מצב בו לגוף חסר מקור אנרגיה והגוף צורך את האנרגיה מהחלבונים ושרירי הגוף, דבר המביא לירידה דרסטית במשקל.

תחושות שונות

במידה והסוכרת כבר פגעה בתאי עצביים, עשויים להופיע תחושות שונות, כמו עקצוצים, תחושות חום וקור, אובדן תחושה בגפיים ועוד.

כיצד מאבחנים סוכרת סוג 2?

סוכרת מסוג 2 ניתן לאבחן בעיקר באמצעות בדיקות דם (2 בדיקות הנערכות בימים לא עוקבים). רמות סוכר בדם העולות על 6.5% מעידות על סוכרת  ורמות סוכר הנעות בין 5.7% ל – 6.4% מעידות על טרום סוכרת (מצב היכול להתפתח לסוכרת ומצריך מעקב).

הטבות וזכויות המגיעות לחולי סוכרת מסוג 2

ההתמודדות המאתגרת עם סוכרת מסוג 2 ושכיחותה הרבה של המחלה, הביאה את מדינת ישראל להעניק מספר הטבות לחולי סוכרת מסוג 2, כאשר אחת הבולטות מביניהן היא החזר מס הכנסה ובמקרים מסוימים, פטור ממס הכנסה.

את בדיקת הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה תוכלו לבצע באמצעות סימולטור ייעודי של מס הכנסה, כמו גם עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום. כדאי לדעת כי את הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה ניתן לממש גם באופן רטרואקטיבי – עד 6 שנים לאחור.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

סוכרת מסוג 2 מתאפיינת במספר תסמינים בולטים, דוגמת תחושות צמא והטלת שתן תכופה, ירידה לא מוסברת במשקל ותחושות שונות כמו עקצוצים ושינויי טמפרטורה. זיהוי סימנים אלו, יחד עם בדיקות דם ייעודיות, מסייעים באבחון וגילוי מוקדם של סוכרת מסוג 2, באופן המונע סיבוכים מיותרים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.